Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Kayseri'deki Kazada 21 Kişi Böyle Ölmüş

Kayseri'deki Kazada 21 Kişi Böyle Ölmüş

Kayseri'deki Kazada 21 Kişi Böyle Ölmüş
23.01.2014 Perşembe 11:40
Bu Habere 4 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5109 Defa Okunmuştur
Kayseri Valisi Orhan Düzgün anlattı: "Yolcular camdan çıkmış, otobüs üzerilerine düşmüş."
Kayseri' nin Pınarbaşı İlçesi'nin Olukkaya Mevkii'nde İstanbul'dan Muş'a giden bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada 13’ü erkek, 7’si kadın, biri çocuk 21 kişi öldü. Feci kazada 7’i ağır 29 kişi yaralandı. Kazayla ilgili olarak açıkmalarda bulunan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, "Yolcular camdan çıkmış, otobüs üzerilerine düşmüş" dedi.

Vali  Düzgün olay yerine giderek incelemelerde bulunduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak konuşan Düzgün, ilk belirlemelere göre otobüsün arka tarafındaki lastiklerin kar lastiği olduğunu ön taraftakilerin ise kar lastiği olmadığını söyledi.

Kaza anıyla ilgili olarak da bilgiler veren Bakan, “Kaza saat 02:10 sıralarında gerçekleşmiş. Araç yolda kontrolünü kaybediyor. Yolda hafif bir eğim var. Şoförün dikkatsizliğinin de kazada etkisi olduğu belirtiliyor. Araç devrilince bazı yolcular camdan dışarı fırlıyor ve daha sonra otobüsün altında kalıyorlar” diye konuştu.

Kazanın gerçekleştiği yolda kazadan 40 dakika önce tuzlama yapıldığını açıklayan Vali Düzgün, “Yolda sis de vardı. Yolcuların emniyet kemeri takmaması da yolcuların camdan çıkmasına neden olmuş olabilir. İlk belirlemelere göre şoförün de ihmali var” dedi.

Kaynak: Hürriyet
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  23.01.2014 18:54
  OTOBÜS KAZALARI
  KAR BUZ NEKİ ANTALYADA KAR BUZ OLMAZ AMA HER YAĞMUR YAĞDIĞINDA OLAN KAZALARIN HADDİ HESABI YOK.SON 1 AY İÇİNDE 5 TANE OTOBÜS KAZASI OLDU BENİM BİLDİĞİM 15 KİŞİ ÖLDÜ.HELE ANTALYAYA KUZEY GİRİŞİ VAR KEPEZ DERLER YOLUN KARŞISINA GEÇ TRAŞ OL.BİR ALLAHIN KULUDA DİŞ YAPMIYOR.BURASI TÜRKİYE HERŞEY NORMAL.
 • Misafir
  23.01.2014 14:52
  OTOBÜSLER ÇİFT ŞOFÖRLÜ OLMALI
  HOCA
 • Misafir
  23.01.2014 13:49
  Yolcular camdan çıkmış, otobüs üzerilerine düşmüş.
  .....camdan fırlamış..otöbüs üzerlerine devrilmiş..ALLAH geride kalanlara sabır versin..yaralılara acil şifalar..
 • Misafir
  23.01.2014 12:56
  OTOBÜS ŞOFÖRLERİ ÇOK MESAİ YAPIYORLAR DİKKATLERİ DAĞİILIYOR 12 SAAT ÇALIİŞIYORLAR
  HOCA