Haber365 Ana Sayfa » İSTANBUL » Yaşam » Karayolları, Trafik Çilesinin Çözümünü Açıkladı

Karayolları, Trafik Çilesinin Çözümünü Açıkladı

Karayolları, Trafik Çilesinin Çözümünü Açıkladı
19.06.2012 Salı 20:10
Bu Habere 3 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2978 Defa Okunmuştur
Köprüdeki tadilat yüzünden saatlerce trafikte kalan İstanbul'a en yaratıcı öneri Karayolları Genel Müdürü'nden geldi. Cahit Turhan, İstanbullular'ın kenti terk etmelerini tavsiye etti.
Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde devam eden tadilatla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ntvmsnbc'nin haberine göre, çalışmaların zorunlu olduğunu dile getiren Turhan'ın en ilginç sözleri bu sürede trafik çilesi çekmek istemeyen vatandaşlara yaptığı öneri oldu.

Turhan, bu süreçten etkilenmek istemeyen İstanbullular'a kent dışına çıkmayı tavsiye etti.

"Üç aydan kısa sürede tamamlanamaz mı?" eleştirilerine de yanıt veren Karayolları Genel Müdürü, "Çok da hızlı yapmak istemiyoruz. Çünkü tadilat yapılan şerit tabliyenin nem ve sudan etkilenmemesi gerekir. Uzun süre yağış altında kalırsa yapılan çalışma faydasız olur" diye konuştu.

Elden geçirilen çelik malzemelerde yapılan kumlama ve temizleme çalışmalarının zaman aldığını vurgulayan Turhan, "Söktüğümüz malzemeleri hemen yerine koyamayız, çünkü önce çeliğin pürüzlendirilmesi gerekiyor" dedi.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün "dünyanın en iyi bakımı yapılan köprüleri" olduğunu öne süren Karayolları Genel Müdürü Turhan, çalışmalarının dört faz halinde süreceğini ve tadilatın ikişer şeritte yürütüleceğini, bu süreçte de diğer 6 şeridin devamlı hizmette olacağını belirtti.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  20.06.2012 00:30
  Buraya başlık yazılıyor
  bu genel müdür şehir dışı değilde mümkünse ülke dışına çıksa diyorum ha nasıl olur çok daha iyi olmazmı , bay zihni sinir müdür efendi. Eve ekmeği kim götürecek karayollarımı . Bir kere herkesin akşam tüm bu sıkıntıyı yaşatanların saygıyla! andığı bu geçiş sürecinde köprüden para almayı bu süre zarfında iptal etsinler . Ayrıca oraya ekip yığsınlar şuan 20 - 30 kişi çalışıyor
 • Misafir
  19.06.2012 21:41
  müdürmüş pehh
  böyle insanlardan ülkemize yarar bekliyoruz yazıık insanlarımıza
 • Misafir
  19.06.2012 20:19
  şakacı şey
  aslında bize demek istedi şey defolun gittin istanbulumdan çook yazık senın gibi müdür yapana