Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Kadınlar Hangi Pozisyonda Orgazm Olur?

Kadınlar Hangi Pozisyonda Orgazm Olur?

Kadınlar Hangi Pozisyonda Orgazm Olur?
21.09.2010 Salı 15:45
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4499 Defa Okunmuştur
'Kadınlar hangi pozisyonlarda daha iyi orgazm olur?' sorusunun cevabı 'hangi kadın?' diye sormaktan geçiyor aslında. Yani hangi kadından söz ediyoruz? Genel bir cevap verecek olursak buna kadınların üstte olduğu pozisyonlar kadınların daha fazla tercih ettiği pozisyonlar olabiliyor kimi zaman.

Üstteki pozisyonlar güvenlikli pozisyonlar, kendi orgazmlarını ayarlayabildikleri pozisyonlar. Penisin ritmini, kendi ritimlerini penisle uydurabildikleri pozisyonlar.

Klasik pozisyonda beden dilini kullanın

Diğer çok klasik pozisyon diye tanımladığımız pozisyon da birçok kadının keyif aldığı bir pozisyon. Genellikle de bu pozisyonda orgazmı başaran kadınlar eğer eşleriyle konuşuyorlarsa ya da beden dilleriyle partnerlerini yönlendirebiliyorlarsa onlar da üstteki pozisyon kadar orgazma ulaşma şansı yüksek.

Üstteki pozisyondaki avantajı klitorisin de bedene temasının daha mümkün olması. Çünkü bacak tam açık, vajina tam açık, klitoris böylelikle testislere ve erkek bedenine değebiliyor. Bu nedenle de bu orgazmı çabuklaştıran, kolaylaştıran bir şey oluyor.

Erkeğin dokunuşlarına kadın da katılmalı

Eğer klasik pozisyonda ya da arkadan vajinaya giriş pozisyonundaysa el yardımı gerekiyor, klitorisin uyarısının devamında. Özellikle arkadan vajinaya girişte erkeğin elini ya da kendi elini kullanarak klitorise uyarıya devam etsin ki orgazmı kolaylaşsın. Burada uyaranın devamlılığı, orgazmın yani hazzın tepesine geldiğinizde orgazma ulaşmak da önemli.

Devamlılıktan kastımız ritmik bir devamlılık. Yani düzenli, belli bir ritim devamlılığı. Bunu da kadınlar açısından şunu söyleyebilirim ki eğer partnerinin elini kullanacaksa mümkünse kendi elini de partnerin üzerine koysun ki ritim partner tarafından bozulmasın.

Ritmi birlikte belirleyin

Partner belli bir heyecana ve keyfe doğru gittiği için kimi zaman o ritim bozulabiliyor. O ritmi kontrol altında tutabilmek için kadının da eli erkeğin elinin üstünde olursa kendi orgazmı açısından doğru olur.

Advertorial
Anahtar Kelimeler
kadın   orgazm   seks   ilişki  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.