Haber365 Ana Sayfa » Dünya » İşte Dünyanın Ağladığı Çocuk Seks Köleleri

İşte Dünyanın Ağladığı Çocuk Seks Köleleri

İşte Dünyanın Ağladığı  Çocuk Seks Köleleri
23.12.2010 Perşembe 17:03
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2462 Defa Okunmuştur
Dünya çapında kaç çocuğun seks işçisi olarak çalıştırıldığı hakkında kesin bir veri yok. Ancak UNICEF'in verisine göre...
Dünya çapında kaç çocuğun seks işçisi olarak çalıştırıldığı hakkında kesin bir veri yok. Ancak UNICEF'in tahminine göre 1 milyon 800 bin çocuk ve ergen fuhuş yoluyla istismar ediliyor. Bangladeş'teki durum ise tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü...

Bangladeşli fotoğrafçı GMB Akasah, kendi ülkesinde seks işçiliğine zorlanan çocukların dramını ortaya koyan fotoğraflarıyla UNICEF tarafından "Yılın Fotoğrafı" yarışmasında 3. oldu.

Faridpur bölgesindeki genelevde tutulan bu genç kızlar tamamen umutsuz bir ortamda dehşet içinde büyüdü. Daha büyük görünmeleri için onlara düzenli olarak steroid verildi. Düşünün ki aynı ilaç Bangladeş'te sığırları şişmanlatmak için de kullanılıyor. Bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılan Oradexon isimli bu ilaç kolayca ve ucuza temin edilebiliyor.

Tüm bunları görüntüleyen Akasah fotoğraflarının bu çocukların korunması için bir şeyler yapılmasına önayak olmasını umuyor.
CNNTURK

Kaynak: CNNTURK
Advertorial
Anahtar Kelimeler
cocuk   seks   istismar   cinsel   taciz  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    23.12.2010 21:01
    vahset
    her ortamin pazarlandigi insan ticaretininde civisini cikardilar