Haber365 Ana Sayfa » Gündem » İşte Abdullah Öcalan'ın 5 Mesajı (Video)

İşte Abdullah Öcalan'ın 5 Mesajı (Video)

İşte Abdullah Öcalan'ın 5 Mesajı (Video)
18.03.2013 Pazartesi 16:39
Bu Habere 41 Yorum Yapıldı
Bu Haber 9807 Defa Okunmuştur
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İmralı dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demirtaş, gazetecilere Abdullah Öcalan'ın gönderdiği mesajı okudu.
Abdullah Öcalan'ın Nevruz'da okunacak çağrısını almak üzere Eşbaşkan Selahattin Demirtaş, Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den oluşan BDP heyeti, İmralı'ya gitti.

Heyet adına Selahattin Demirtaş, İmralı dönüşünde bir açıklama yaptı. "Önemli toplantılarımızdan birini daha gerçekleştirdik. Öcalan'ın bir mesajı var, onu paylaşmak istiyorum" diyen Demirtaş, Öcalan'ın mesajını okudu.

Demirtaş'ın kamuoyuyla paylaştığı Abdullah Öcalan'ın mesajları şu şekildeydi:

21 Mart'ta bir çağrı yapmak üzere hazırlık yapıyorum. Bu çağrı askeri ve politik anlamda doyurucu olacaktır.

Süreç ilerledikçe kamuoyunu bilgilendirmeyi umuyorum.

Barışın kalıcı olmasını istiyorum. Hedefimiz Türkiye'nin tam demokrasiye ulaşması...

Silah meselesini hızla bir şekilde tek can kaybolmadan çözmek istiyorum.

Parlamentonun ve siyasi partilerin desteğini çok önemli buluyorum.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  19.03.2013 09:49
  TEK KELİME
  H A Y A L D İ G E R ÇE K O L D U .
 • Misafir
  19.03.2013 09:39
  İLERİ GERİ YAZANLARA
  30 yılı geçti çözüm için ne yaptınız siz hala 20-21 yaşında hayatının baharında ana kuzusu yavruların al bayrağa sarılı tabutlarınımı görmekmi istiyorsunuz.bende nefret ediyorum bu adamdan ama yorum yapan önce varsa evladı bir onun gözlerine baksın ALLAH kimseye evlat acısı yaşatmasın, yazmakla çizmekle olmuyor, herkes sevmeye önce kendi ailesinden başlar ana baba eş çocuk kardeş akraba sonra memkelet gelir, burda sözde milliyetçilik yapmaya çalışırken herkes için önemli olan ilk değerlerin artık kaybolmaması için düşünerek yorumlamakta fayda var.
 • mustafa37
  19.03.2013 09:38
  vicadanınız rahatmı
  bu bölücülere destek ve bu imkanı verenlere oy verenler vicdanıınız rahatsa diycek birşey yok ALLAH ıslah etsin ..
 • mustafa37
  19.03.2013 09:31
  misafir
  Sayın Demirtaş ve BDP liler bu kadar mı düştüler tutukludan medet umuryorlar yazık sizin siyaset olmanıza
 • Misafir
  19.03.2013 08:45
  bu nasıl bir iş ?
  benim 30 bin askerimi öldür şimdi barış için kol sınav mesaj ver. bu nasıl bir devlet nasıl bir hükümet nasıl bir olgu .....
 • mustafa37
  19.03.2013 07:02
  İSTE ASLANIM İSTE
  30 YILDIR SİLAHLA YAPAMADIKLARINI ŞİMDİ;HAPİSTE; SANA VERİLEN İMKANLARLA YAPIYORSUN.ONUN İÇİN İSTE APO İSTE,,NE İSTESN YERİ VE ZAMANIDIR...BU FIRSAT HİÇ BİR TERÖR LİDERİNE HELEDE HAPİSTE İKEN NASİP OLMAZ.VALLA İSTE,BAGIMSIZLIK DA İSTE sonraya erteleme İSTE ASLANIM İSTE...VALLA KIVIRARAK VERİRLER
 • Misafir
  19.03.2013 05:29
  tarihi bilmiyorsun
  arkadaşım yazmışssın bişeyler ama tarihi bilmyrsun birincisi kurutluş savaşında atatürk falan buraya gelmedi millet atatürk izmir cepheside çonk bayırındaydı.urfa antep bunlar kedileri kvdu fransızları. ozmamanlarda kürtlere verilen sözler anlaşmalar vardı.uzun konular bunlar.arştırın.ülkienin bölünecegi falan yok kimse korkmasın sadece ben kürdüm demek mesele o kadar.dağdaki kürt te bölünmeyi istemiyor zaten kimse merak etmesin. artık bu avrupa abd oyunlaır bitsin.asıl bölücü onlar .balkanlardan ğöç etmiş yeni yetme ğöçmenler türkiye hakkında hic konuşmasınlar. zaten osmanlıyı da yıkan bunlar degilmiydi.ermeniler sırplar gibi.o yüzden onlar ihc konuşmasın.inşallah bu sorun çözüleek.kimse korkmasın hicbir kürt bölünme taraftarı degil olmazda.
 • Misafir
  19.03.2013 04:45
  apoyms
  hadi len barismis yasadiginiz ulkeye kendiniz kusuyosunuz kim sizinle dargin sizler bu topraklara ihanet eden degilmisiniz turkiye cumhuriyetinin askerine kursun sikan sizler degilmisiniz kim ayirdi turk kurt diye sizleri hepimiz dinimiz topragimiz bir degilmi kiz alip verilmiyomu akraba degilmiyiz bu baris istiyoruz diyenler bence ulkenin huzurunu kaciran sizlersiniz gercek musluman olan bir kurt boyle seyleere musade etmez ve kendi vataninda boluculuk yapipta baska milette hizmet ederekte vatanina ihanet etmez ya kendi halinde bir vatandasa gidipte biz sizin hakkinizi savunuyoruz diyede zorla istediklerini yaptirmiya calisiyolar yahu zaten birlik degilmiyiz ne istiyosunuz guzelim vatanimizi o kus beyinleriyle bolmiye calisan insanlar sizlere sesleniyorum allah size firsat vermiycek insallah bir avuc capulcu sunuz gercegi bilen yalanlara kanmiyan gerckten ulkede huzur istiyen kurt kardeslerimiz sizlerin ne mal oldugunuzu cok iyi bilirler tek bayrak tek din begenmiyen ulkemizi terk etsin vatanimizi bolmiyede ugrasmasin yahu dogudaki yollar yapilmiyomu okullar yokmu elektirik su yokmu ogretmen memur verilmiyomu orda kurtler yasiyo deyipte hangi gun hizmet gelmedi yada iskencemi gorduler neyin hakkini istiyosunuz neden daglara cikipta vatani bolmiye calisiyosunuz bunu yapanlar kendilerine yapiyolar kariniz kiziniz kisin ortasinda dogum yaptiginda ambulans gelmedimi helikopterler yarismiyomu yarisiyolar cunki oralarda turkiyeye ait bolgeler ve bu ulkenin vatandasi lar demekki ne oluyomus ayirdim olmuyomus birkac capulcu vatani bolup hainlik yapmiya calisiyo kurt kardeslerimizde kandirmiiya calisiyolar gercekten akli selim davranan insanlar bunlari dusunup hainlik yapmazlar bence darginlikta yok barismakta sadece ulkemize hainlik yapmak istiyenler ulkemizi terk etsin bu kadar ,,
 • Misafir
  19.03.2013 01:34
  kifayetsiz....
  yorum yazsan nolur yazmasan nolur imam bildiğini okurmuş.....
 • Misafir
  19.03.2013 01:15
  Ne olacağı belli ?
  AKP ye oy verenler.. vallaha helal olsun sizlere.. çalıştınız.. çabaladanız.. çok emek verdiniz.. AKP liler Apoyu kucaklayacaksınız çok yakında.. mutlu günler APo ve akp lileri bekliyor..