Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » İstanbul İçin 3 Anket... Topbaş mı Sarıgül mü?... İşte Sonuçlar

İstanbul İçin 3 Anket... Topbaş mı Sarıgül mü?... İşte Sonuçlar

İstanbul İçin 3 Anket... Topbaş mı Sarıgül mü?... İşte Sonuçlar
02.11.2013 Cumartesi 12:26
Bu Habere 19 Yorum Yapıldı
Bu Haber 17763 Defa Okunmuştur
3 araştırma şirketi, son yerel seçim anket sonuçlarını açıkladı... Genar anketinde, Kadir Topbaş açık ara önde..
'Türkiye'nin Trendleri' isimli bir televizyon programında ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki, Genar Başkanı Mustafa Şen ve Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı son yerel seçim anketlerini açıkladılar. 

Anketlere göre seçimde 3 Büyükşehirde herhangi bir sürpriz sonuç çıkmazken, İstanbul'da CHP'den adaylık beklentisinde olanların (Sarıgül/Tekin) aslında birbirlerine oldukça yakın desteğe sahip oldukları ortaya çıktı. 

İSTANBUL'DA KADİR TOPBAŞ ÖNDE

Genar isimli araştırma şirketinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

* Kadir Topbaş (AK Parti) -%54,1

* Mustafa Sarıgül (CHP) -%40,1

* Sırrı Süreyya Önder (BDP/HDP)-%7,3

* Ahmet Vefik Alp (MHP)-%5

* Saadet Partisi adayı-%0,9

* Diğer-%1,2

3 araştırma şirketine göre yerel seçimlerde son durum ne ?

KADİR TOPBAŞ YENİDEN

ORC isimli araştırma şirketinin AK Parti'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulan, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 'ı yeniden aday olarak görmek ister misiniz?' anketinin verileri şu şekilde:

* Evet, isterim. -%85,3

* Hayır, istemem. -%5,6

* Fikir belirtmeyen. -%9,1


AK PARTİ YÜZDE 51

Genar isimli araştırma şirketinin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı, partileri içeren araştırmasının verileri şu şekilde:


* AK Parti -%51,5

* CHP -%33,4

* MHP -%7

* BDP -%4,9

* SP -%1,7

* Diğer -%1,5


SARIGÜL'E YÜZDE 78'LİK DESTEK

ORC isimli araştırma şirketinin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül olursa oy verir misiniz?' anketinin verileri şu şekilde:

Tümü:

* Evet, veririm-%78,5

* Hayır, vermem-%21,5

AK Parti seçmeni:

* Oy veririm-%1,4

* Oy vermem-%98,6


MHP Seçmeni:

* Oy veririm-%2,5

* Oy vermem-%97,5


BDP Seçmeni:

* Oy veririm-%5

* Oy vermem-%95


YÜZDE 82 GÜRSEL TEKİN'E VERİRİM DEDİ

ORC'nin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gürsel Tekin olursa oy verir misiniz?' anketinin verileri ise şu şekilde:


Tümü:

* Evet, veririm-%82,1

* Hayır, vermem-%17,9


AK Parti seçmeni:

* Oy veririm-%1,2

* Oy vermem-%98,8


MHP Seçmeni:

* Oy veririm-%2,9

* Oy vermem-%97,1

BDP Seçmeni:

* Oy veririm-%6,7

* Oy vermem-%93,3

TEKİN Mİ? SARIGÜL MÜ?

Yine ORC'nin, 'CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gürsel Tekin mi yoksa Mustafa Sarıgül mü olmalı?' anketinin verileri şu şekilde:

* Fark etmez-%31

* Gürsel Tekin-%24,2

* Mustafa Sarıgül-%17,4

* CHP adayı ile ilgilenmiyorum-%15,9

* Fikir Belirtmeyen-%11,5

ANKARA VERİLERİ

ORC isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için 28 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında en son yaptığı araştırmanın verileri şu şekilde:


* AKP-%44,8

* CHP-%29,2

* MHP-%13,6

* Diğer-%3

* Kararsız ve aday adaylığı-%9,4

'GÖKÇEK AÇIK ARA ÖNDE'

Melih Gökçek'in AK Parti açısından açık ara önde olduğunu belirten ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki, 'Seçmenlere başka birini aday olarak görmek istediniz mi diye sorduğumuzda bir isim telaffuz edemiyor.' dedi.

GÖKÇEK'SİZ AK PARTİ KAZANAMAZ

ORC Başkanı Mehmet Murat Pösteki AKP'nin Ankara Başkanlığı hakkında, 'Melih Gökçek 'e rağmen AKP başka bir aday gösterirse seçimi kazanamaz.' ifadelerini kullandı.

AK Parti 'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulan, 'Partinizin Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı olarak kimi görmek istersiniz?' anketinin verileri şu şekilde:

* Melih Gökçek -%83,5

* Diğer -%10,1

* Cevapsız -%6,4

CHP'DE MUHARREM İNCE ÖNDE

CHP'ye oy vereceğini belirten seçmenlere sorulan, 'Partinizin Ankara Büyükşehir Başkan Adayı kim olmalı?' anketinin verileri şu şekilde:

* Muharrem İnce -%22,5

* Murat Karayalçın -%17

* Metin Feyzioğlu -%13,2

* Sinan Aygün -%10,7

* Gökhan Günaydın -%10,3

* Cengiz Topel Yıldırım -%8,1

* Emine Ülker Tarhan -%6

* Diğer -%7,5

* Cevapsız -%4,7

GENAR'IN ARAŞTIRMASINDA DA DURUM DEĞİŞMEDİ


Genar isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçen hafta yapılmış partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

* AKP-%51,6

* CHP-%31,9

* MHP-%15,6

* Diğer-%0,9

Genar isimli araştırma şirketinin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçen hafta yapılmış hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

* Melih Gökçek (AK Parti)-%47,5

* Muharrem İnce (HDP) -%31,1

* Mevlüt Karakaya -%19,5

* Diğer -%1,9

'CHP İZMİR'İ KESİNLİKLE ALIR'

İzmir'de 30 – 31 belediyenin CHP'li olduğunu belirten Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı, İzmir'i kesinlikle CHP'nin alacağını söyledi. Hakan Bayrakçı, AKP'de İzmir'in en iyi adayının da Binali Yıldırım olacağını ifade etti.

İKİ ŞİRKETTE DE DURUM AYNI

ORC isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

* CHP -%42,5

* AK Parti -%33,9

* MHP -%9,1

* Diğer -%2,5

* Kararsız/Adaya bağlı-%12

Genar isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için en son yaptığı partileri içeren bir araştırmasının verileri şu şekilde:

* CHP -%56,1

* AK Parti -%29,2

* MHP -%9,6

* BDP -%2,6

* Diğer -%2,5

CHP'DE AZİZ KOCAOĞLU ÖNDE

Genar isimli araştırma şirketinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en son yaptığı, hem partileri hem de adaylarını içeren bir araştırmanın verileri şu şekilde:

* Aziz Kocaoğlu (CHP) -%54,1

* Binali Yıldırım (AK Parti)-%40,1

* MHP Adayı -%5,4

* Diğer -%0,4


Advertorial
Anahtar Kelimeler
araştırma şirketi   yerel seçim   CHP   MHP   BDP   aday   isim   E.T.   sinan   GENAR   hayır   emine   tekin   Yerel   İzmir   Ülker   Parti    
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  22.01.2014 00:47
  GENÇLER BİLMEZ AMA
  Sevgili vatandaşlar geçmiş yıllarda muhalefetlerden çok çektik.türkiyenin itibarı sıfıra indi sokağa çıktığımız zaman gidilecek yol bulamıyorduk. araçlarımıza yakıt bullamıyorduk.biz o günleri unutmadık istanbul susuzluktan ölühordu musluklardan gelen havaya halk para ödüyordu ama su yok tu yağmur bombaları atılıyordu tayyip geldi birgün halkı yağmur dusına çıkardı gazetelerde BAŞLIK İSTANBULUN İŞİ ALLAHA KALDI Diye manşetler atıldı ama halkın duasıyla o yıl yağmurlar bol oldu ve tayyipde dediki İYiKİ ALLAHA KALDI VE Sonra aldığı tetbirlerle istan bul istanbul oldu.ve şimdi türkiyede 11yıldır bir istikrar için de.o eski faizler olsaydı şu an çalışan memur işçi ömür boyu ev sahibi olamaz dı.BENCE. GEÇMİŞİDE GELECEĞİ İYİ ANALİZ EDİN HEPİZE SAYGILAR.
 • Misafir
  03.11.2013 12:58
  AKP !!
  akp'ye destek veriyorum. Nedenmi? cok basit: 90 yildir duran adam rolünü oyanayan diger partiler simdi dogudaki gibi simdi batida terör estiriyorlar. gezi parkini gördük ne hale cevirdiler. keMal kilicdaroglu anlilarindan öpüyordu her gencin hatirlatirim. demokrasi diye bizi yillardir uyuttular. Basörtüsü AKP sayesinde simdi serbest kilindi. Ayrica Dogudaki Kürtlere isimiz gelince Türk-Kürt kardes diyoruz. sonra vay efendim daga zorla cikarilan ve henüz bir eylemde bulunmayanlara Af geliyor diye yaygara yapiyorsunuz. sizce bu nasil özgür yasam? bu ansil demokrasi ey karsi cikanlar. ne güzel aylardir ne sehit haberi var ne gazi. Yine bos yere evlatlarimizmi ölsün istiyorsunuz ? yazikalr olsun sizin gibi zihniyete bagli olanlara. Merak etmeyin Anneler ne demisti ? Benim canim yandi, baskasininki yanmasin. Duan kabul oldu insallah anam ! Ayrica cok iyi biliyoruz 2001den yani AKP'den önce üclü koalisyonu veya diger partili liderlerin vatani nasil zarara ugrattigini. Karneyle ekmek alinan dönemleri unuttunumz ? ya Istanbulun cöplük oldugunu? Simdi Edirneye bakin bakalim ordaki cöplüklere. Iste CHP belediyelerin eseri.

  Tesekkürler haber365.com
 • Misafir
  03.11.2013 12:07
  akp ye oy verenler
  arkadaşlar sizin hiçmi türkiye'de olanlardan haberiniz yok. sizin hayatınız yol metro vb. şeylerdenmi ibaret. ülke satıldı, terör örgütü meclise alındı, memurun isçinin kıdem tazminatlarına göz dikildi, çevrenize bakın nerede lüks bir araba varsa içinden hacı hoca takımı çıkıyor. bukadarmı cahilsiniz. din din diye sömürüyorlar sizi. kafanızı boş yere taşımayın. gerçi akp nin bu oyuna şaşmıyorum türkiyede okuyan sayısı belli. okumayan %50 civarı insan var şimdi suriyeli lerde çıktı oyunu arttırır kesin. yazıklar olsun. bizim sırtımızdan ceplerinize indirdiğiniz paralar haram zıkkım olsun
 • Misafir
  03.11.2013 12:02
  neyime lazım diyen
  senin kafanda biri için bu söz çok doğru. ülke satıldı satılacak yer kalmayıncada memurun isçinin alacağı tazminatlara göz dikildi. sen git akp ye oy ver hala. senin gibilerin yüzünden bizler çekiyoruz. yetim hakkı yiyen düşmanlarsınız siz.
 • Misafir
  02.11.2013 23:18
  Neyime lazım,,,
  AKP bütün büyük şehirleri alır diyorum, Alsada bunu çoktan haketmiştir. çalışkan ve hizmet ürettiği için, kesinlikle oyum AKP yedir. 90 yıldır bu millet bu vatan bu memleketler, vilayetler topyekun halk O kadar çok hizmete muhtaç kalmışki, memleketin develüasyonlara boğulmasına, yüksek enflasyonlar, yokluk, kıtlık, kuyruklar o kadar bu milletin canına tak etmişki, Memleketi bir sente muhtaç edildiğini, 80 sene boyunca çaldılar, çırptılar, hatta ve hatta kardeşi kardeşe vurdurttular. Bu yüzden bu millet bunları asla unutmaz bunlar kolay kolay hafızalarımızdan çıkmaz, bunun içi AKP dışında başka oy verecek parti kesinlikle bulamıyorum, fitne,fesat, terör, kan, kin.nefret le nemalananlara oy yok..
 • Misafir
  02.11.2013 21:34
  OBJEKTİF
  AKP İSTANBUL DA METROBÜS,ADALET SARAYLARI,MARMARAY,KARTAL-KADIKÖY METROSU,3.BOĞAZ KÖPRÜSÜ TEMELİ,MARMARA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ VS. SEÇİM DE SADECE BUNLARI HALKA SÖYLEDİĞİ ZAMAN DİĞER PARTİLER MUCİZE DE GÖSTERSE İSTANBUL U ALAMAZLAR...
 • Misafir
  02.11.2013 21:28
  vatandaş
  CEHEPE LİLERİN HEPSİ ADAY OLSUN KADİR BEY TEK BAŞINA YETER.KEMAL EFENDİ ADAY OLMUŞTU SONUCU ONA SORUN .CANLI YAYINDA SÖYLESİN.
 • Misafir
  02.11.2013 21:07
  Misafir
  Sarıgül bu seçimde hayatının kumarını oynayacak. İstanbul başkanlığını alamayacağı kesin. Chp oylarında biraz kıpırdanma onu ana muhalefet liderliğine taşıyacak ama.
 • Misafir
  02.11.2013 19:20
  AKP Çalışıyor
  Ama hep yandaşlara çalışıyor. Yeşil alanlar avm oluyor. Tarih siliniyor. Yandaşların kurduğu binaların gölgesinde kalıyor. Bunlardan tek tüküne Başbakanın lütfuyla traş edilme emri veriliyor.
 • Misafir
  02.11.2013 19:18
  takdılar %51 e
  akp taktı %51 e çünkü klavyede yüzde işareti 5 in altında gizlide ondan galiba TESELLİ OLSUN DİYE AVUNUN BAKALIM BENDE DİYORUMKİ %39 U GEÇ TE GÖRELİM