Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » İstanbul, Ankara ve İzmir'de Hangi Parti Önde?

İstanbul, Ankara ve İzmir'de Hangi Parti Önde?

İstanbul, Ankara ve İzmir'de Hangi Parti Önde?
24.12.2013 Salı 12:25
Bu Habere 35 Yorum Yapıldı
Bu Haber 9450 Defa Okunmuştur
İzmir ve Ankara'da sürpriz sonuçlar çıkabilir. İstanbul'da AK Parti yüzde 51, CHP yüzde 37,5...
İki anket şirketinden son seçim değerlendirmesi.... 

Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı ile GENAR Başkanı İhsan Aktaş, Habertürk'te Güne Bakış programına konuk oldu ve AK Parti ile CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını değerlendirdi.

3 büyük kentte yerel seçim nabzının tutulduğu programda, İstanbul için yaklaşık 2 hafta önce yapılan anket rakamları da açıklandı.

GENAR: İSTANBUL'DA AK PARTİ YÜZDE 51, CHP YÜZDE 37,5

GENAR Başkanı İhsan Aktaş AK Parti'nin adayı Kadir Topbaş'ın yüzde 51 ile önde olduğunu, CHP'nin adayı Mustafa Sarıgül'ün ise yüzde 37,5 oy oranı ile 2. sırada olduğunu açıkladı.

KONSENSUS: İSTANBUL'DA OYLAR EŞİT

Konsensus Genel Müdürü Sarı ise Aktaş'ın aksine aynı tarihlerde yaptırdıkları anketlerde AK Parti ile CHP'nin İstanbul oylarının eşit olduğunu ve yüzde 40-45 bandında olduklarını belirtti. Sarı ayrıca BDP'nin yüzde 7-8, MHP'nin ise yüzde 2-3 bandında olduğunu açıkladı.

ANKARA VE İZMİR'DE SÜRPRİZ OLABİLİR

İki anket şirketi de İzmir ve Ankara'da sürpriz sonuçların olabileceğini belirtti.

YOLSUZLUK OPERASYONU OYLARI NASIL ETKİLER?

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun anket sonuçlarına nasıl yansıyacağı sorusuna da açıklık getiren Sarı ve Aktaş, olayın henüz çok taze olduğunu, vatandaşın kafasının karışık olduğunu, durumu anlayabilmeleri için zaman gerektiğini, o yüzden şu anda anket yapmadıklarını, anket yapmak için doğru zaman olmadığını dile getirdiler. Konsensus Genel Müdürü Sarı, yaşanan olayların AK Parti'nin oylarını düşüreceği görüşünde olduğunu da ifade etti.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  29.01.2014 07:50
  vatan sever
  kimin zamanında türk bayrağı taşımanın göz altına alınma sebebi olduğunu kimin zamanında pkklılrın meclise girdiğin pkknın terör örgütü olmaktan çıkarıldığını......ergenekon denerek vatan severleriin içeri alındığını apocuların istanbulun ortasında bağırıp çağırdığını ve polisin onları vatan severlere karşı koruduğunu unutma . güçlü olana güç katmanın birlik olmanın zamanıdır taraf tutmanın değil istanbulda chpye adanada mersinde kahramanmaraşta mhpye hırsıza yolsuza hukuksuza geçit verme uyuma.
 • Misafir
  20.01.2014 10:16
  neco
  binali yıldırım izmir belediye başkanı seçilirse bajanahı ne iş yapar merak ediyorumda
 • Misafir
  26.12.2013 11:59
  AKP INSALLAH DAHA DA GÜCLEnIP CIKACAK
  Milllet CHPnin Nasil pis isler cevirdigini anlayacak
  Ferhat
 • Misafir
  25.12.2013 11:17
  AKAPE ZATEN SONA ERİYOR BUDA SON OYUN OLUR İNŞALLAH
  HOCA
 • Misafir
  25.12.2013 11:11
  kirli ittifak
  12 EYLÜL 1980 ÖNCESİ MHP OLARAK İKİ GAYEMİZ VARDI BİR VATAN BİRDE İSLAM BİZ GENÇLERİ BÖYLE ÖRGÜTLEYİP KOMİNİSTLERİN ÜZERİNE SALDILAR ŞİMDİ MHP DE NE VATAN KALMIŞ NE DİN SAVAŞTIKLARIN KOMİNİSTLERLE ATEİSTLERLE KARDEŞ OLMUŞLAR KANKA OLMUŞLAR MÜSLÜMANLARA SALDIRIYORLAR YOLSUZLUK DİYOSUNUZ YOLSUZLUĞUN KRALINI SİZ YAPTINIZ BİR GECEDE 25 MİLYAR BANKALARIN PARASINI HORTUMLADINIZ İLK DEFA SİZİN BAKANINIZ HIRSIZLIKTAN YÜCE DİVANDA YARGILANDI NE YAPARSANIZ YAPIN BU MİLLET SİZİDE CHP YİDE TANIYOR KİMİNLE İTTİFAK KURARSANIZ KURUN KİMİN TAŞERONLUĞUNU YAPARSANIZ YAPIN NE BU ÜLKEYE NE BU DİNE ZARAR VEREMEZSİNİZ EĞER BAKANLAR HIRSIZLIK YAPMIŞLARSA CEZASINI ÇEKSİNLER AMA HİÇ KİMSE ÇIKARI UĞRUNA İNANCINDAN ÇARK ETMESİN KOMİNİSTLE MÜSLÜMAN MİLLİYETÇİ İTTİFAK YAPAMAZ ONLARIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYAMAZ
 • Misafir
  25.12.2013 10:10
  ULUSAL CEPHE GELİYOR HAZIRLIKLI OLUN
  HOCA
 • Misafir
  25.12.2013 08:35
  sonuna kadar AKP
  ....
 • Misafir
  25.12.2013 02:47
  turkiye de,
  HER ON YILDA BIR IHTILAL OLUR DERLERDI , SIMDI HER ON YILDA BIR HORTUMLAMA OLUR DIYECEGIZ GALIBA.. BAZI VATANDASLAR ON YILONCE YAPILAN HORTUMLAMAYI ON YIL SONRA YAPILANI MESRU GOSTERMEK ICIN " UNUTTUNUZ MU ONYIL ONCEKI ...."DIYE HATIRLATIYORLAR . BIZ ON YIL ONCESINE DE , ONYIL SONRASINADA LNET EDELIM. HESABINI SORALIM, TURK MILLETININ ALIN TERINI CALMAK ISTEYENLERE MANI OLALIM ISTIYORUZ ! BU ANCAK MILLI EGEMENLIGIN TAM BAGIMSIZLIGI ILE SAGLANABILIR ! YASASIN YUCE TURK MILLETI ! turkoglu
 • Misafir
  25.12.2013 00:11
  bu ülkede inadına akp diyecek cahiller var
  bu ülkede inadına akp diyecek cahiller olduğu sürece biz ileriye gidemeyiz. adamlar sömürülmeye alışmışlar
 • Misafir
  25.12.2013 00:00
  inadına akp