Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Dünyayı Ayağa Kaldıran Görüntüler! (Video)

Dünyayı Ayağa Kaldıran Görüntüler! (Video)

Dünyayı Ayağa Kaldıran Görüntüler! (Video)
18.03.2013 Pazartesi 08:56
Bu Habere 3 Yorum Yapıldı
Bu Haber 7403 Defa Okunmuştur
Gerçek olduğu tahmin edilen ve Savunma Bakanlığı'nın da açıklama yaptığı görüntülerde, askerler Iraklı bir mahkuma işkence yapıyor.
İspanyol El Pais gazetesi, Irak savaşının 10. yılında bir grup İspanyol askerinin Iraklı bir mahkuma işkence yaptığı görüntüleri yayınladı.

İspanyol ordusunun uluslararası misyonlarda ilk defa işkence yaptığını gösteren görüntüler ülkede günün konusu oldu.

El Pais gazetesi, 10 yıl öncesine ait olan ve Irak'ın Diwaniya askeri üssünde çekildiği belirtilen bazı görüntüleri yayınladı.

Söz konusu görüntülerde bir grup İspanyol askeri, yerde sürünen Iraklı bir mahkuma sert tekmeler atarken, bir askerin de ''Bunu zaten halletmişler'' diye konuşması dikkati çekti.

İspanya resmi haber ajansı EFE, Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, 'gerçek' olduğu tahmin edilen görüntüler hakkında soruşturma başlatılacağını yazdı.

''20 yılı bulan yurt dışı misyonları süresinde İspanyol askerlerinin tavrı kesinlikle mükemmel olmuştur'' diyen Savunma Bakanlığı yetkilileri, ilk defa ortaya çıkan işkence iddialarına karşı ''Elbette ki gerekli önlemler alınacak'' ifadesini kullandı.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • mustafa37
  19.03.2013 11:08
  m
  NASIL BİR ZAMANDA VE DÜNYADA YAŞADIĞIMIZI SOGULAMAK LAZIM İNSANLIKLA ALAKASI KALMAMIŞ İNSANLARIN ALLAH DÜŞMANIN BİLE HAYIRLISINI VERSİN HAYIRLI DÜŞMAN OLURMU DEMEYİN
 • Misafir
  18.03.2013 10:08
  fırtına
  kimse ayağa kalkımıyor. herkes yerinde oturuyor.
 • zaur_azeri
  18.03.2013 09:10
  ayıp yaaaaaa
  bukadarıda pes artık vicdan taşımıyo bunlar herhalde...