Haber365 Ana Sayfa » Medya » "Islah Evi"nde Öpüşme ve Yatak Sahneleri (Galeri)

"Islah Evi"nde Öpüşme ve Yatak Sahneleri (Galeri)

"Islah Evi"nde Öpüşme ve Yatak Sahneleri (Galeri)
06.11.2012 Salı 17:20
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 6739 Defa Okunmuştur
Tiyatro Çamur'un ilk oyunu 'Islah Evi'nde, öpüşme ve yatak sahneleri oyuna damgasını vurdu.
Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece`nin birlikte kurdukları Çamur'dan Tiyatro'nun ilk oyunu "Islah Evi"nde öpüşme ve yatak sahneleri oyuna damgasını vurdu.

8 kez öpüşme sahnesinin yaşandığı oyunda, yatak sahneleri de ön plana çıktı. "İzmir Çetesi" dizisiyle başlayan dostluklarını ortaklığa dönüştüren Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece, kurdukları Çamur'dan Tiyatro'nun ilk oyununu önceki akşam Garaj İstanbul'da sahneledi. "Islah Evi" adlı tiyatro oyununda kadın oyuncu olarak Didem Balçın rol aldı.

Senaryosunu Norman Lock'un yazdığı ve Türkiye'de ilk kez sahnelenen oyunun yönetmenliğini ise Engin Alkan üstlendi.

İronik bir dille seyirciye eğlenceli ama bir o kadar da gerilim yüklü anlar yaşatan oyunda, Mustafa Üstündağ ile Didem Balçın arasında geçen öpüşme sahneleri ön plana çıktı. Oyunda karı-kocayı canlandıran ikili, 8 kez öpüşerek dikkatleri üzerine çekti.

Yatak odası sahnelerinin de ağırlıklı olduğu oyunda seyirciler eğlenceli anlar yaşadı.

Oyunda Öpüşme sahnelerinin ağırlıklı olması sorulan Mustafa Üstündağ; "Normalde insanlar karı-koca öpüşürler. Ben de karımla öpüşüyorum. Bu bir oyun. Katil olduğumuz zaman adam mı öldürüyoruz. Hırsız olduğumuz zaman ev mi soyuyoruz. Oyun oynuyoruz sonuçta" diye konuştu.

Kenan Ece ise öpüşme sahneleriyle ilgili olarak, "Biz oyuncuyuz ve bu bizim profesyonel işimiz. Bundan dolayı muhabbetler oluyor. Oyuncular olarak biz rahatsızlık duyuyoruz. Bu sahneler yaşanırken gerçek bir şey olmuyor. Sonuç olarak bir oyun oynuyoruz" dedi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    07.11.2012 13:49
    Islah Evi
    Oyunun Tanıtımından: ''İronik dili ile seyirciye bir fars kadar eğlenceli ama bir o kadar da gerilim yüklü bir seyirlik sunan Islah Evi, 21. yy insanının güvenli yaşam ve sosyal duyarlılık balonunu sıkı bir vuruşla patlatıyor ve;terörün faili ve mağduru olmayı farklı bir bakış açısıyla sorgulatıyor.''
    .................