Haber365 Ana Sayfa » Dünya » İran'da İçki İdamı!

İran'da İçki İdamı!

İran'da İçki İdamı!
25.06.2012 Pazartesi 14:50
Bu Habere 16 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2770 Defa Okunmuştur
Uyuşturucu ve alkole karşı sert tavır alan İran, içki içtikleri gerekçesiyle iki kişiye idam cezası verdi.
İran’ın İSNA ajansının haberine göre, İran’ın kuzeydoğusundaki Horasan Rezevi eyaletinde daha önce içki tükettikleri gerekçesiyle mahkum olan iki kişi aynı eylemi üçüncü kez gerçekleştirdikleri sebebiyle idam cezasına çarptırıldı.

Söz konusu kişilerin kimlikleri verilmezken, kararın üst mahkeme tarafından da onayladığı ve infaz için ön hazırlıkların yapılmakta olduğu ifade edildi. İran yasalarında içki içmenin cezası 80 kırbaç ancak üçüncü kez tekrarlanması durumunda yasayı çiğneyene ölüm cezası verilebiliyor.

KonuYla ilgili açıklama yapan eyalet Adliye Genel Başkanı Hasan Şeriati, alkollü içecekler suçlamalarında asla müsamaha göstermeyeceklerini ve suçlulara en şiddetli cezanın verileceğini söyledi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  28.06.2012 16:01
  müslümanlık içde de olmaz dışdada örnek müslüman çevresine iyiliği ve adaleti ile örnek olandır
  ARKADAŞIM YUNANİSTANDA NE GEZER DEMOKRASİ SEN OSMANLIDA Kİ DEMOKRASİYİ OKUDUN MU NEYMİŞ AVRUPA HİÇBİR MÜSLÜMAN DEVLETİ İLE İLİŞKİ KURMUYORMUŞ O YÜZDEN Mİ ERKEK SAYILARI İÇİN ARAPLARDAN FRANSIZ VEYA İNGİLİZ VATANDAŞLIĞINA GEÇENLERİN SAYISINI BİLMİYORSUNUZ SİZDE BİRŞEY BİLİYORMUŞ GİBİ KONUŞMAYIN HİÇ BİŞE BİLMİYORSUNUZ...
 • Misafir
  28.06.2012 09:02
  ---------------------------------------------------------
  yasak ta bu insanlar bunlari nerden buluyorda iciyor uyusturucuyu nerden buluyor ickiyi nerden buluyor hersey yasak ama bütün ..... oralarda kadinlar artik türkiyeye kapagi atiyor evlenmek icin rahat yasasinlar rahat giyinsinler diye yasaklar daha cok azdiriyor milleti ise yaramiyor zorla kimseye birsey yaptiramazsin kabullenmesinler hicbirseyi ickide cok masum birsey degil uyusturucu icki iyi birsey olsa zaten icin derdiler bütün kötülüklerin anasi icki uyusturucu adamlar icki uyusturucu icenin kellesini aliyor biz daha binlerde cocugun askerin katilini besliyoruz
 • Misafir
  27.06.2012 21:16
  işine gelene!!!
  İranda İçki yüzünden idamı kınıyorsunuzda Türkiyede içki yüzünden kaç kişi kazada ölüyor veya meyhane kavgasından kaç kişi birbirini öldürüyor;İran devleti akıllıdır;içkinin serbest olduğu diğer ülkelerin ölüm istatikliğini hesaplıyor ve daha az ölüm yaşanması için idam ediyor zaten 3 İkrarda idam var önce 2 defa ihtar ediyor 3.sünde idam ediyor.
 • Misafir
  27.06.2012 20:24
  cok katı kuralları var
  bu ne boyle ya gıderek arap ulkelerınden soguyorum ama batıyada ısındıgımı soyleyemem
 • Misafir
  27.06.2012 15:39
  YEŞİL
  ALLAHA İNANAN BİR DİN ÜLKESİYSEN,BU GAYET NORMALDİR BELLİ BAŞLI CEZALAR VAR KABUL EDİLEMEZ OLAN! HIRSIZLIK YAPANIN ELİNDEN OTOMOTİV GEÇİRMEK, İÇKİ İÇENE ÖNCE KIRBAÇ SÜREKLİ TEKRARLAMASI HALİNDEDE İDAM CEZASI,FUHUŞA FİLAN GİRMİYORUM BİLE ONLAR DİREK İDAM YADA RECİM CEZASI! ALLAHI (HAŞA) İNKAR ETMEK İDAM CEZASI GİBİ GİBİ. BUNLAR KABUL EDİLEMEZ CEZALARDIR.İRANIN HZ.MUHAMMED(S.A.V.) PEYGAMBER EFENDİMİZDEN BİLE ÖNCE HEP AYNI YERDE DURDUGUNU VE GÜNÜMÜZDEDE SINIRLARININ ASLA DEĞİŞMEDEN ASIRLARDIR DEĞİŞMEDEN GÜNCELLİĞİNİ KORUYUP HEP AYNI YERDE DURDUGUNU BİLİYORMUYDUNUZ! VE BİR SAHABİYİ, PEYGAMBER EFENİMİZ GÖRDÜĞÜNDE VE NERELİSİN?NEREDEN GELİYORSUN DEDİĞİNDE İRANLIYIM İRANDAN GELİYORUM DEDİĞİNE ŞAHİT OLUP PEYGAMBER EFNDİMİZİN YANITI ŞU OLMUŞTU! "İRANLILAR İYİDİR GÜVENİRİM ONLARA!.
 • Misafir
  27.06.2012 15:34
  Şeriatın Sonu !!
  Radikal İslamın ana problemi işte budur. ''KİŞİLERLE UĞRAŞMAK''İsadan önce 3.000 yılında Yunanistana uğrayan demokrasi işte sırf bu nedenle İsadan sonra 2012 yılında bile hiç bir İslam ülkesine uğramıyor.Bu 5.000 yıllık zihinsel fark nedeniyle hiç bir batı ülkesi Müslümanlarla ilişki kurmak istemiyor.Tren öyle bir kaçmışki PİR kaçmış... Allah müslümanların yardımcısı olsun...
 • Misafir
  26.06.2012 22:52
  Ben bu müslüman gecinen ülkelerden nefret etmeye basladim.
  Müslümanlik insanin icinde olur disinda degil.
  Müslümanlik demokrasiyle yönetilen ülkelerde olur. Yasasin Türkiye yasasin Amerika
 • Misafir
  26.06.2012 22:50
  Amerikayi sevmeyenlere
  Sen Irana Iraka gitmerk yürek ister. Cünkü gidersin ama geri gelmeyebilirsin. en ufak seyden ya hapsi boylarsin yada öbür dünyayi.

  Amerikaya güvene güvene gidersin. Insan öldüemedigin sürece gez dolas. ister camiye git istersen gitme, ama iranda mecbursun camiye gitmeye ister Allah icin istersen de IRAN devleti icin :)
 • Misafir
  26.06.2012 00:55
  İçkili İnsanlar
  İçkili insanlar etrafındaki insanları ürkütüyor,korkutuyor,hatta bu kişiler suç işlemeye çok meilli oluyorlar,hatta durumundan faydalanıp malını mülkünü alanlar var.Valla ben sevmiyorum insanın kendinden geçmiş halini,böyle kişileri aileleri eve gelmesin diye dua ediyorlar.Bana kalsa içki illetinin kökü kurusun!
 • Misafir
  25.06.2012 18:20
  içki
  islamın haram kıldığı herşey zaralıdır. içki en kötü olanı, tüm kötülüklerin anası, bakın kazaların, aile içi şiddetin, caniliğin, bisürü hastalığın, cinayetlerin büyük bölümü içkiden. amma cezası islamda idam değil hokkalı bi dayak, ancak cinayete neden olmuşsa idamdır