Haber365 Ana Sayfa » Spor » İlahi Adalet Yerini Buldu!

İlahi Adalet Yerini Buldu!

İlahi Adalet Yerini Buldu!
07.03.2011 Pazartesi 06:33
Bu Habere 10 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3877 Defa Okunmuştur
Albatros SÜLÜŞ - haber365.com
haber365.com Yazarı Albatros Sülüş yazıyor

Dev maçların favorisi olmaz.Klasik cümledir ama doğrudur.Kimin ne yapacğı belli olmaz.İnönü’de maçın adı çok büyük.Şampiyonlu’ğu bir başka bahar’a bırakmış yıldızlar topluluğu Beşiktaş…Kazanmak tek amaç. Taraftar coşkulu.Soğuk havaya rağmen müthiş bir ambians var İnönü’de.Sabah gelen haber moralleri bozmuş.Bir var bir yok Quaresma yine sakatlanmış.Ama Beşiktaş taraftarı takımına inanıyor…Rakibin adı da çok büyük.Rakip 27 yıldır şampiyonluğa hasret kalmış bir Karadeniz Fırtınası... Adı : Trabzonspor. Bu maç hayati önem taşıyor Bordo Mavililer adına.Ya alınacak bu maç ya da alınacak başka bir seçenek yok onlar adına..Maç başlıyor adına yakışır bir tempo ,mücadele var sahada.Her iki takımda golü kokluyor.Dakikalar ilerliyor.Bir de bakıyorum sakin, beyefendi kişiliği ile yakından tanıdığım bir kardeşim Serkan anlamsızca 2 sarı kart görüyor ve takımını 10 kişi bırakıyor. Serkan kardeşimi çok severim ama ona bir iki sözüm var .Bu maç hayat memat maçı.Sen bu kadar sorumsuz olamazsın; olmamalısın.Dua et ki bu maçı Trabzonspor kazandı da senin sorumsuzca yaptığın fauller ve kırmızı kartın gündeme gelmedi.Ama yine de sinirlerine hakim olmasını bilmelisin çünkü sen kaliteli bir futbolcusun.Neyse, sahada 10 kişi kalmış bir Trabzonspor karşısında diyorum ki Beşiktaş golü bulacak.Nitekim golde geliyor.Yıkılıyor adeta İnönü, Bobo’nun golüyle.Kenara bakıyorum acaba diyorum Schuster bir hamle yapacak mı? Ernst’i oyuna alıcak mı diyorum.Rakip 10 kiş kalmış 1 -0 öne geçmişsin Ernst’i al orta sahanı güçlendir.Üstüne saldıracak Trabzonsporu durdur.Akzanmak adına bir hamle yap.Ama yooook Sayın Schuster savunma yapar mı hiç.Yaparsa 1960’ ların futboluna dönüş yapar:O sevmez bu modeli .O takımını 2011 model oynattığı için bu tarz hamleleri de yapmaması çok normal değil mi sevgili dostlar.

10 kişide olsa 1-0 mağlup ‘ta oynasa sahadaki rakip Karadeniz fırtınası.Şampiyonluk için inat etmiş bir kere.Bu maçı almaktan başka şansı yok .İşte bu hırs ile ve inanç ile golden sonra bastırıyor Trabzonspor.Selçuk adrese teslim gönderiyor meşin yuvarlağı. Ceyhun da 3 direğin içine bırakıyor topu .Ve bu dakikadan sonra tablo değişiyor İnönü’de.Sahneye Sivok çıkıyor .Tıpkı daha önce Ferrari’nin yaptığı gibi o da ihanet ediyor Beşiktaş’a.Anlamsız fauller gereksiz asabiyet ve 2. sarıdan kırmızıyla oyun dışı.Bana göre maçın kırılma anı da bu an.Fırtına zaten coşmuş 10’a 10 yakalamış.Bu dakikada yine gözüm saha kenarında Şenol Güneş’te. Tam Alanzinho’ yu alacağı dakika bu dakika.Beşiktaş’ta moraller bozulmuş.Skor da eşitlenmiş sahada ki oyuncu sayısıda.Alanzinho’nun çabukluğunu ,hızını göstereceği dakika işte tam da bu dakika.Ama Şenol Güneş Alanzinho’yu 82. dakika da oyuna aldı.Bana göre çok geç aldı.Neyseki Trabzonspor kazandı da bu da çok fazla gündeme gelmeyecek.Ama dost acı söyler Şenol hoca Alanzinho hamlesini çok geç yaptı.Bununda ısrarla altını çiziyorum.
Gecenin adamı şüphesiz Burak Yılmaz... 88’ de hakettiği gibi bir gol attı Trabzonspor’ a hayat verdi.73’ te Rüştü’nün yaptığı penaltıyı es geçen Tolga Özkalfa’nın gözlerinin içine bakarak nerdeyse ağlayacaktı.O an çok üzüldüm Burak için.Haklıyken haklılığını ispat edemeyen bir insanın çırpınışı vardı Burak’ın yüzünde. Burak ‘’hocam bana yapılan kesin penaltı ‘’ diyordu Tolga Özkalfa’ya.Rüştü ağabeyine bakarak penaltı yapmadın mı Rüştü ağabey diyordu.Rüştü de yaptığının farkındaydı ama futbol bu işte.O anda Tolga Özkalfa’ya söyleyemedi.Aslında Rüştü keşke hakem Tolga Özkalfa’ya penaltı yaptığını söyleseydi.Yılın Fair Play ödülüne aday olabilirdi.Rüştü’ye de bu yakışırdı.Ama maçın belki de stresinden bunu söyleyemedi.
Sonuçta ilahi adalet yerini buldu.Burak golünü attı Trabzonspor’a altın değerinde bir 3 puan kazandırdı.Daha birkaç hafta önce Burak’ı ıslıklayan Trabzonspor taraftarları Burak’ı ayakta alkışlamalılar.Bu çocuk bunu hakediyor.Bu çocuk iyi golcü.Bu arada es geçmeyelim.Tolga Özkalfa bana göre Simao’nun attığı ve ofsyat gerekçesiyle iptal ettiği golde de yüzde yüz hata yaptı.Hadi Tolga Özkalfa hatalı.Peki yardımcı o pozisyonda ne yapıyor?Bunu da o na sormak lazım.Simao’nun attığı golde simao trabzonsporlu oyuncuyla aynı hizadaydı.

Sonuçta bana göre ilahi adalet yerini buldu.Burak’a verilmeyen penaltıdan sonra Burak’ın attığı golle Trabzonspor’un kazanması nedeniyle bu cümleyi yazıyorum.Bu yüzden ilahi adalet yerini buldu.Ancak Trabzonspor’a bir de eleştirim olacak.Şampiyonluğa hızla koşan bir takım olarak sahaya mücadele gücünü daha fazla yansıtan bir Trabzonspor olmalı diye düşünüyorum.Trabzonspor Beşiktaş’ı yenerek hayat buldu. Altın değerinde bir 3 puan aldı.Trabzonspor taraftarları şimdiden hazırlansın bu şampiyonluk bu sene Karadeniz ‘e gider.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 10 Puan verdi.
Yazarının Diğer Yazıları
24.04.2011 Pazar 12:41Ah Umut Vah Umut
17.04.2011 Pazar 23:06Kadıköy'de Sinir Harbi
19.03.2011 Cumartesi 11:02Arena'nın Fener'i...
27.02.2011 Pazar 09:10Gerçekleri Tarih Yazar : Averaj -3
21.02.2011 Pazartesi 13:32Ferrari'nin İhaneti, Schuster'in İntiharı
Yazarın Tüm Yazılarını Görmek İçin Tıklayınız
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.03.2011 21:29
  .....
  evet albatros trabzonspor gerçeğini görüp dürüstçe yazdığın için,eyyamcı olmadığın için seni seviyoruz...abi kral'da da şu programın saatlerini biraz arttır ya...arıyoruz düşüremiyoruz bir türlü..zaten 13 dk sürüyor kardeşim... of cumhuriyeti...
 • Misafir
  07.03.2011 21:24
  kıskanmayın beyler!
  albatros abi 23 yaşındayım seni kral fm'de de dinliyoruz...bir tabzonsporlu olarak görüşlerine katılıyorum...diğer arkdaşlara sesleniyorum ..bu sene kral biziz..kıskanlar çatlasın...of'lu fatik..
 • Misafir
  07.03.2011 15:00
  adalet mi ? (yorumunu yapan kişiden )
  sevgili dostlar...sorun ts yada bjk olayı değil...sorun : yazarın başlığı ile maçın gidişatındaki tezatlık...adalet yerini buldu derken yazarın ADALET! anlayışını görmüş olduk..amamcımız üzüm yemek yerkende hep beraber yemek..bağcının üzümleri koruk olduğu için bağcıyı dövmemiz yersiz...lütfen yazılarınızı daha ilahi adalet içinde yazınız..ha herşeyi geçer, ahlaklı,seviyeli ve şu ana kadar oynadığı güzel futbolu ile ts şampiyon olur..ben buna derim ilahi adalet diye..bjk li olarak TS gerçekten şampiyon olmasını arzuluyorum (BYCOŞ)
 • Misafir
  07.03.2011 13:33
  tek korku!
  eğer trabzonspor şampiyon olup,şampiyonlar ligine direkt katılırsa,vay o zaman öteki takımların haline.bu olursa öteki takımlar kolayına bir daha şampiyonluk göremez.bütün korku bundan!
 • Misafir
  07.03.2011 12:09
  herkesin fikri kendine kalsın..
  herkes birşey söyler ama doğruları albat söyler sen devam et kardeşim takma kafana kır çiçeklerinden başka yolun açık olsun kıral ...sürmeneli
 • Misafir
  07.03.2011 12:03
  ilahi yarabbiiiiiiiiiiii..
  ilahi adalete inanmayanlar inançlı kişiler değildir gerçekten ilahi adalet denen bir güç vardır herşeyi adaletli söylemek ve yazmak lazım sen yazmışsan doğru yazmışsın yolun açık olsun kral sürmeneli....
 • Misafir
  07.03.2011 11:54
  kral yazarsa doğru yazar...
  kralın taraftara seslenişi... senin yazıların bir başka belkide döğruları yazan tek adamsın kalemine zeval gelmesin seni seviyoruz kral..sürmeneli hüseyin.
 • Misafir
  07.03.2011 11:08
  adalet mi ?
  ilahi adaletin bile şaştığı bir maçta hangi adaletten bahsedip bu başlığı atarsınız bende buna derim ilahi adalet!...beşiktaşın verilmeyen golü verilseydi sonuç bumu olurdu???
 • Misafir
  07.03.2011 09:03
  Töbe Töbe...
  İlahi adalet diyorsun o zaman koy Simao nun golünüde sonra 2.golde umut elle burağa verdiğinide gör bak bakalım ilahi adalete...
 • Misafir
  07.03.2011 08:24
  alayına!!!
  sen kimsin beşiktaş hakkında ileri geri konuşuyorsun haddini bil koçum!