Haber365 Ana Sayfa » Gündem » İkiz Kuleleri Usame mi Devirdi ABD mi?

İkiz Kuleleri Usame mi Devirdi ABD mi?

İkiz Kuleleri Usame mi Devirdi ABD mi?
04.05.2011 Çarşamba 15:02
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2522 Defa Okunmuştur
İkiz Kuleler, Armageddon ve Usame Bin Ladin...
5 Ekim 2001 tarihinde, Rahmetli Erbakan Hoca ABD gezisindedir.. Washington Georgetown Üniversitesinde verdiği konferansta, ABD'lilere şöyle demiştir..

“Dünya barışı ABD’ye bırakılmayacak kadar ciddi bir konudur.. Sizin bu konuyu tehlikeye atacak daha teşebbüslerinize, dünya tanık olacaktır..”

Bu konuşma kayıt altındadır, video kasetlerle tespitlidir..

Bu konuşmadan altı gün sonra dünya büyük bir olayla sallandı.. İkiz Kuleler saldırıya uğradı..

ABD Başkanı Obama “..büyük bir düşmanı öldürdük” açıklamasını bir “Hollywood karesi” gibi yaparken, önceki Başkan Bush’a da gönderme yapıyordu.. ABD derin devletinin G.W.Bush döneminde Ladin’i yakalayamaması konusunda çok soru işareti vardır.. Özetle, konu bir zamanlama meselesi gibi!..

Usama Bin laden, son on küsur yılın en önemli imha hedefi olarak sunuluyordu ABD tarafından müttefiklerine.. Sebep malum, İkiz Kuleler..

Ladin’in ölüm timleri dünya tarihinin en vahşi saldırısını gerçekleştirmişler, bir anlamda da en olamayacak terör hadisesini gerçekleştirmişlerdi.. İkiz Kulelere, kaçırılan sivil uçakla dalış yapmak bir konu, bu organizasyonu tereyağından kıl çeker gibi gerçekleştirmek de o kadar önemli konu.. Bir grup Arap (Öncelikli şüpheliler olarak!!) ABD’nin içinde böylesi bir organizasyonu nasıl yaparlar?!!

Kuleler yerle bir olduğundan beri, ABD Usame bİn Ladin’in peşindeydi..

“İkiz Kuleler Ladin’in emri ile saldırıya uğradı..”

ABD’nin Dünyaya tartışmasız kabul ettirdiği açıklama bu..

Oysa, staretejistlerin net olarak bildikleri ayrıntı da şu..

ABD’nin, yakalanması için 5 milyon dolar ödül koyduğu Usame bin Ladin, bu eylemi üstlenmedi..

***

Araştırmacı Yazar Erol Mütercimler’in bu konuda bazı tespitleri var.. Şöyle diyor..

“11 Eylül'de iki tane kule çöktü. Bu çöküşün kare kare tahlilini yaptım. Ortaya çıkan çıplak sonuç şu; bu kontrollü bir patlama. Gördük ki 8,5-9 saniyede çöktü bu koca binalar. Venezüella'da yandı çökmedi, İspanya'da yandı çökmedi, ABD'de batar gibi aşağıya çöktü. Bu kadar kısa zamanda nasıl çökebilir? Görüldü ki bu binalara tonlarca patlayıcı yerleştirilmiş. Buradan yola çıkarak ben şunu söylüyorum; ABD ikiz kuleleri bahane ederek Afganistan'a girdi, Irak'a geldi. Acaba bundan sonraki bahanesi Türkiye mi? Irak ve Afganistan'a doğalgazın, petrolün kontrolünü ele geçirmek için geldi. Türkiye'de de bor madeni var. Bunun için de Türkiye'ye mi gelecek? Kulelerin çöküşünü başka türlü nasıl açıklayabilirim? Bilim adamlarının hemfikir olduğu gibi ikiz kulelerin çökme nedeni uçaklar değil. Kaldı ki her şey yanıyor yok oluyor ama Muhammed Atta'nın pasaportu sapasağlam çıkıyor..”

İşte bu tespit-teori hep ortadadır..Yukarıda sunduklarımız bir Türk yazara ait.. Gelgelelim, aynı temelde araştırma açıklama yapan ABD’li yazarlar da var..

***

11 Eylül'ün 5'inci yılında yapılan belgesele göre olaylar göründüğü gibi değil.

ABD'li üç gencin çektiği belgesel 11 Eylül saldırılarının ardında ABD yönetimi ve ekonomik güç odaklarının olduğu teorisine dayanıyor.

Dylan Avery, Korey Rowe ve Jason Bermas'ın çektiği 'Loose Change' adlı belgesel, 11 Eylül'ün hemen ardından Bush yönetiminin üst düzey isimlerinden gelen çelişkili açıklamalarla başlıyor.

* Condoleezza Rice - Dönemin Milli Güvenlik Danışmanı:
"Bu insanların bir uçağı alıp Dünya Ticaret Merkezi'ne çarptıracağını kimse tahmin edemezdi"

* Donald Rumsfeld - Dönemin Savunma Bakanı:
"Pek çok uyarı vardı"

* Ari Fleischer - Dönemin Beyaz Saray Sözcüsü:
"Hiçbir uyarı yoktu"

Yapımcılar, belgeseldeki bilgilerin de ABD yönetiminin üst düzey isimlerinin yaptıkları açıklamalardan, bir dönem 'gizli' olup da sonradan kamuoyuna açıklanan devlet belgelerinden alındığını belirtiyor.

Belgesel, 11 Eylül'ün arkasında Usame Bin Ladin ve El Kaide'nin değil, saldırıların yarattığı ortamdan fayda sağlayacak ABD yönetiminin ve ekonomik güç odaklarının olduğu mesajını veriyor.

Belgesel , 11 Eylül olaylarını 6 bölümde inceliyor:
1. ZAMANLAMA
CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına sızdırdı. Bu belgelerde Küba'nın işgalini meşru kılmak için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.
2. PENTAGON
Amerikan Havayolları'na ait Flight 77 uçağının Pentagon'a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.
3. KULELER ÇÖKERTİLDİ
Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördü. Çökme sırasında patlamalar gözlenebiliyor.
4. FLIGHT 93
Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi. Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı.
5. TUHAFLIKLAR
Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.
6. KİMİN İŞİNE GELDİ?
Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.

MÜTHİŞ SORULAR
- 1999'da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve Pentagon'a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.
- 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757'nin Pentagon'a çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.
- Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai'deki Amerikan Hastanesi'nde CIA'nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.
- 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.
- 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.
- 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.
- 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü'nden üç F-16'yı, Pentagon'dan 15 mil uzaktaki Kuzey Carolina'daki eğitim görevine gönderdi. ABD'yi korumak için 14 uçak kaldı.

Usma Bin Laden’in yıllardan beri ağır hastalıklarla cebelleştiği CIA tarafından biliniyordu.. Hastalıklarından birisi de böbrek yetmezliği.. Bu kronik rahatsızlığın yoğun tedavisi şart..Ladin’in bu durumu ile ABD’nin elinden kurtulması mümkün değil..

Armageddon projessi ve Usame Bin Laden

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın, Fas’tan Afganistan’a kadar kan gölü karmaşası içerisinde olmasının izahı vardır..

Bu izah Armageddon’dur..

Ne demek bu Armageddon?!

Armageddon Musevilik dininde Dünya'nın sonu geldiğinde yapılacağı kehanet edilen büyük savaşın yapılacağı yerdir…

Güncelden başlayalım.. Katledilen Usama Bin Ladin, ABD’nin yarattığı bir figürdür.. Sovyet-Afgan savaşında, ABD tarafından açık seçik kullanılmıştır.. Derin değerlendirmede ise, İkiz Kule saldırısı dahil, her faaliyetinde ABD’nin yayımla amaçlarına gerekçe oluşturacak kontra faaliyetler gerçekleştirmiştir.. Öldüğü güne kadar aslında ABD’nin yayılmacılığına hizmet etmiştir..

Bu çerçevede bakıldığında da, ”Armageddon”a giden yolda çok önemli hizmetleri olmuştur!..

Bu misal’den yürüyerek Armageddon meselesini açalım.. Bu konuda yazılmış bir kitabın satırları, Armageddon’un günümüzdeki konumunu yansıtıyor.. Burada söz konusu olan Hıristiyan temelli bir tarikattır.. Bu tarikat 100 sene önce kurulmuş (Yeniden Hıristiyanlık Tarikatı). Tarikat yeniden yapılanmış ve bu süreçte birçok Amerikan siyasisini etkilemiş bir tarikattır. Bu tarikat çıkacak bir dünya harbinden söz ediyor.. Bu savaştan geriye sadece 140 bin kişi kurtulacak!.. İnsan nüfusu kırılacak.. Bu, söz konusu tarikatın kendi dogmatik kabullenmesi...

İşin çarpıcı yönü şu..

ABD’nin önceki Başkanı Bush ve kurmayları bu tarikatın fanatik müritleriydiler.. Tarikatın, dayatmalarını sorgusuz kabul ediyorlardı.. Nitekim Irak’a sürülen ABD askerleri de, bu tarikatın mensupları arasından yoğunlaşmışlardı.. Bu askerlerin miğferlerindeki haç, kullandıkları sloganlar ve müslümanlara karşı gözlerini kırpmadan uyguladıkları işkenceler, bu tarikatın gözlerini karartmasının sonucuydu..

Madem söz konusu inanış “savaş olacak..” diye Armageddon’u işaret ediyordu, ABD’yi yöneten müritlerin de gereğini yerine getirmeleri için seferberlik başlatmaları kaçınılmazdı!..

***

2006’da Beyrut inanılmaz vahşeti yaşadı.. İsrail uçakları haklı biçti.. Bu katliamı izleyen Alman gazeteci Julia Leonhard, çalıştığı devlet televizyonu ARD nin internet sitesinde bir yazı yazdı.. Bu yazı şöyle…

“Beyruta düşen bombalar, Hayfada siren sesleri Hristiyan Evanjelikler, Ortadoğu'daki savaşı sonun başlangıcı olarak görüyorlar. İsrail’de iyi ve kötünün son savaşı gerçekleşmeli. Dünyanın beklenildiği üzere batması için İsrail desteklenmeli. Margaret Stratton, 3 haftadır televizyon ekranlarından takip ettiği ortadoğudan yansıyan görüntüler için, acıklı fakat beklenildiği gibi diyor. ‘’Robinson Drive Metodis'’ kilisesinin rahibesi, şimdi İsrail ve komşuları arasında olan savaşın incilin bir kehaneti olduğunu söylüyor. Rahibenin Teksas’taki cemaati, aslında barışa inanmadan, ortadoğuda barış için dua ediyor. Çünkü Evanjelikler dünyada kalıcı bir barış için, insanlık tarihinin şahit olmadığı kadar kanlı bir savaşın olması gerektiğine inanıyorlar. Yol haritaları onları kıyamete (Armegeddon) doğru götürüyor.

Buyrun işte Armageddon. .Ve söz konusu tarikat Evanjelistler..

Sonuç: Oyun büyük, akıl erdirmek zor!.


Kaynak: haber365/Behiç Kılıç
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  04.05.2011 20:02
  TEBRİKLER
  Bu yazı mükemmel olmuş. Diyecek 1 şey yok.
  Tebrikler.!!! Tebrikler.!!! Tebrikler.!!!
 • Misafir
  04.05.2011 18:30
  Amerika sen var ya
  Amerika amerika helal sana kızsamda sevmesemde helal sana Dünyayı ve dünyadaki devletleri milletleri ne güzel yalanlarla kandırıp sömürüyorsun sen Müthiş bir zeka düşünce yapın var attığın kazıkları çabuk unutuyor kazık yiyenler Türkiyeye attığın kazıklar aklıma geldi 4 milyar dolarlık heliopter ihalesini aldın new yorkta türk taksilerini ihaleye bile katmadın,Döndün hersene nisan ayında Ermeni soykırım yalanıyla Türkiyeye istediğin kazığı attın,Yetmedi Üstüne Pkk terörünü ekledin Türkiyenin kabul etmeyeceği şeyleri 3-5 senede kabul ettirdin,ırak savaşına açıktan destek vermediğimiz için Askerimizin başına çuval geçirdin,Çiftçi köylü aç kalsın diye daha ucuz ürün ve tohum sürdün önce ne zaman çiftçi aç kaldı tohuma ürüne zam yaptın,Türk tarım şirketleri iş yapmasında diye Sürekli baskı yaptın ve Namı değer Cargill firmasının her türlü sömürü faaliyetini kabul ettirdin Türkiyeye,İkiz kulelerine çakma iki uçak vurdurdun Sonra islami terör yalanıyla bugün Afganistan ırak libya tunus mısır gibi düzinelerce ülkeyi işgat edip ele geçirdin,Bize gelince indirin Atatürk posterlerini bırakın cumhuriyeti Ilımlı islamcı olun dedin Bugün devleti Cemaatçiler yönetir oldu...Amerika sen ne kadar büyüksün böyle bunu görmemek elde değil
 • Misafir
  04.05.2011 17:18
  gokhan
  arkdasim israil yok olmadikca musluman ulkeler hep oyuna gelecektir .... ikiz kulelerin yikilmasi da ztn israille amerikanin bir oyunudur hala ikiz kulelerin usame bin ladin tarafindan yikildigina inanan kisiler varsa bunlar zaten ya israillidir yada geri kalmistir cunku inanilacak gibi bir durum degil ben hep yaziyorum yine yaziyorum butun dunya biliyor ikiz kulelerin yikilmadan once hic bir yahudi calismaya gitmemisti .... 2 tane ucakla koskacaman binalar yerle bir olamaz kardesim turkiye de bile 5 katli bir binaya ucak carpsin o bina bile yikimaz ne mantiksizca bir dusunce sistemi bu ..... olan musluman halkimiza oluyor millet geriden takip ediyor biraz akillanmali milletimiz yoksa daha cok topraklar gidecek valla .... saygilar
 • Misafir
  04.05.2011 16:48
  uyumayın yahu yeter müslüman ülkeler
  yüzde birmilyon abd kendi yaptı yahudi lobisiyle ortak düzenlediler amaç belli müslüman ülkeler zaten buşh da açıklamadımı bu bir haçlı seferi başlangıcıdır diye .bu şer odakları yüzünden 3 milyon müslüman öldü hala devam eden EN BÜYÜK PROJE BOP biz uyumaya dewam .
 • Misafir
  04.05.2011 16:35
  AbD den b üyük terörist var mı
  kesinlikle abd yaptıı... petrol sagolsun islam düşmanlıgı sagolsıunn katil aBd