Haber365 Ana Sayfa » İSTANBUL » Sağlık » İçerde Kalan Prezervatif Nasıl Çıkarılır

İçerde Kalan Prezervatif Nasıl Çıkarılır

İçerde Kalan Prezervatif Nasıl Çıkarılır
04.10.2010 Pazartesi 13:16
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 12317 Defa Okunmuştur
Birçok çiftin başına gelen bir kazadır ilişki sırasında prezervatifin 'içerde' kalması. Peki nasıl 'dışarı' çıkaracağız? İşte yanıtı!

'Aşkım, O Musluk Pompası İle Ne Yapmayı Düşünüyorsun?'

İşte birçok çiftin başına gelen ve hamile kalma tehlikesi yarattığı için çok ciddiye alınması gereken bir kaza. Vücudumuz ancak bir dereceye kadar kontrolümüz altındadır ve vajinadaki ani bir kasılma, seks bittikten sonra prezervatifin içeride kalmasına neden olabilir. Bu durumda kesinlikle paniğe kapılıp yerinizden kıpırdamamalı, prezervatifi kendiniz çıkarmaya çalışmamalısınız. Aksi takdirde, içindeki sıvı kolayca vajinayla temas eder ve bu da korunmadan yapılan seksle aynı kapıya çıkar. Bu nedenle, olduğunuz pozisyonda kalın ve partnerinizden yardım isteyin.

Prezervatif çıkarıldıktan sonra, içindeki sıvının hâlâ orada olup olmadığını kontrol edin ve yine de içiniz rahat değilse, mümkün olan en kısa zamanda (maksimum 72 saat 'e) bir ertesi gün hapı alın. Mahmure'nin haberine göre, bu kaza konusunda asla partnerinizi dikkatsizlik ve beceriksizlikle suçlamaya kalkmayın, çünkü daha önce de söylediğimiz gibi bu tamamen vücudun kontrol edilemeyen tepkilerinden kaynaklanan ve sıkça karşılaşılan bir durum. Fakat eğer kendinizi garantiye almak istiyorsanız, partnerinizden bundan böyle seksin sonunda prezervatifi de eliyle tutarak beraberinde çıkardığından emin olmasını isteyebilirsiniz.


Kaynak: Mahmure.com
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.