Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Hırsızlık İçin Girdi Tecavüz Etti

Hırsızlık İçin Girdi Tecavüz Etti

Hırsızlık İçin Girdi Tecavüz Etti
07.10.2011 Cuma 12:10
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3445 Defa Okunmuştur
Hırsızlık için girdiği evde "Bana ne yaparsan yap, yeter ki çocuğuma bir şey yapma" diyen kadının sözleri üzerine hırsızlıktan vazgeçen İ.O., önce tecavüz etti ardından da sigara ve yiyecek alarak evi terk etti.
Yargıtay, sanığın ‘cinsel istismar, yağma ve konut dokunulmazlığını ihlalden’ cezalandırılmasını onarken, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan "konut dokunulmazlığını ihlal" cezasına itiraz geldi.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, hırsızlık amacıyla girdiği evde ev sahibine tecavüz eden, yağma suçunu işleyen sanığın konut dokunulmazlığını ihlalden ceza alıp almayacağını tartıştı. Genel Kurul’un gündemine gelen davaya konu olay Bursa’da yaşandı.

Mağdur L., saat 22:30 sıralarında evinin mutfağında bulaşık yıkarken, balkon kapısından içeri giren elinde bıçak bulunan kar maskeli sanık ile göz göze geldi. Sanık İ.O., mağdur L.’ye "Sakın bağırma yoksa seni öldürürüm" diyerek tehdit etti. Kadında, "Bana ne yaparsan yap, yeter ki çocuğuma bir şey yapma" deyince İ.O., hırsızlık suçundan vazgeçerek, L.’yi bıçakla tehdit ederek, yatak odasına götürdü ve tecavüz etti. Sanık daha sonra mutfaktan gelen su sesinden rahatsız oldu ve L.’den musluğa kapatmasını isteyerek, yiyecek istedi. Buzdolabının üzerindeki sucuğun yarısını, açık bir sigara paketini ve birkaç kahveyi alarak evin giriş kapısından çıktı. Bunun üzerine L.’de bağırarak komşularından yardım istedi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    08.10.2011 10:32
    Hırsız ve sapıklara ağır ceza verilmelidir.
    Vatandaşın canına, malına ve ırzına kastedenlere, en ağır ceza verilmelidir. Savunmasız kadın ve kızlarımıza karşı yapılan insanlık dışı, erkeklikle hiç bağdaşmayan, bu şer..... karşı; daha sert müeyyideler getirilmeli ve cezaların caydırıcı yönü olmalıdır. Böyle sapıkları öldürdüğünde de, başın belaya giriyor. Ne garip bir toplum olduk. Özellikle CMUK yasası değişikliği çıktıktan sonra, bu tür suçlarda çok artış olmuştur. Kamuoyunda "Rahşan Affı" olarak bilinen büyük kazığı, Bu Millet hiç unutmayacaktır.