Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Hıristiyanlığı Bitirecek İncil (Galeri)

Hıristiyanlığı Bitirecek İncil (Galeri)

Hıristiyanlığı Bitirecek İncil (Galeri)
25.05.2012 Cuma 09:55
Bu Habere 28 Yorum Yapıldı
Bu Haber 39636 Defa Okunmuştur
Türkiye'nin elinde bulunan ve İslamiyet'in gelişini haber verdiği söylenen Barnabas İncili'nin gizemi dünyanın gündemi oldu.
İran'da Devrim Muhafızları ile bağlantılı "Basij Press" sitesi, Türkiye'nin elinde bulunan "Barnabas İncili"nin Hıristiyanlık dinini çökerteceğini ileri sürdü.

Hazreti İsa'nın havarilerinden Barnabas'ın yazdığı ve İslamiyet'in gelişini haber verdiği söylenen İncil'in bir versiyonunun, 12 yıl önce düzenlenen bir kaçakçılık operasyonunda Türk askerlerinin eline geçtiği ifade ediliyor.

Haberde İncil'in halen Türk ordusunun elinde bulunduğu, çünkü "Siyonistlerin ve Batı yönetimlerinin kitapta yer alan iddiaları örtbas etmek istediği öne sürüldü. Vatikan yetkililerinin kitabı incelemek için Türkiye'ye başvuruda bulunduğu belirtilirken, Türk yönetiminin İncil'i kamuoyuna açıklamayı planladığı kaydedildi.

Hıristiyan dünyasınca sahte olduğu öne sürülen Barnabas İncili'nin 41'inci bölümünde, cennetten kovulan Hazreti Adem'in geriye dönüp baktığında kapının üzerinde, "Allah birdir ve Muhammed onun elçisidir" yazdığını gördüğü öne sürülüyor. Kitapta ayrıca, Hazreti İsa'nın asla çarmıha gerilmediği, Tanrı'nın oğlu olmadığı ve Hazreti Muhammed'in peygamber olarak geleceğinin öngörüldüğü söyleniyor.

GERÇEK Mİ EFSANE Mİ?

Barnabas İncili, Roma Katolik Kilisesi tarafından yasaklanan incillerden birisi. Asıl adı Yusuf olan, Hz. İsa'nın öğrencilerinden Barnabas tarafından yazıldığı iddia edilmektedir.

Barnabas İncili'nde teslis inancı reddedilmiş ve İsa'nın ilahlığı kabul edilmemiştir. İkinci olarak, Barnabas İncili'nde İbrahim tarafından kurban edilmek istenen kişi İsmail olarak gösterilmiştir. Oysaki Hıristiyanlık inancında İbrahim'in İshak'ı kurban etmek istediği benimsenmiştir. En önemlisi Barnabas yazdığı incilde İslam'ın geleceğini de müjdelemiştir.

Barnabas İncili'nin yasaklanması 325 yılında gerçekleşmiştir. Bazı kişilerin iddialarına göre İznik Konsili'nin toplanmasından çıkan karar doğrultusunda teslis inancı resmîyetleştirilip Katolik Kilisesi için o ana kadar yazılan üçyüz farklı İncil'den sadece teslis inancını benimseyen dört tanesi kullanılmak üzere seçilerek diğer bütün İncillerin yok edilmesi kararı verilmiştir. Barnabas İncili de bu yasaklanıp yok edilen İncillerin içerisinde bulunmaktadır fakat bu iddia herhangi bir şekilde kanıtlanamamıştır
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • fuzuli
  28.05.2012 02:56
  incil Allah kitabi diyen arkadasa
  incilin Allah kitabi oldugunu hic bir müslüman inkar etmez ve sizin hz isaya iman ettiginiz kadar her müslümanda hz isaya inanir iman eder bir farkla müslüman olan bilirki hz isadan sonra hz muhammet gelmistir ve kuran gelmistir buna inanir iman eder müslüman insan buna iman ediyorsa ve bu imanla ölse dahi birgün cennet yüzü görecektir fakat hz muhammede ve kurana iman etmeyen sizler malesef imansiz öleceginizden cennet göremeyeceksiniz..ayrica sen araman dilini yada ibranice yada latince biliyormusun ? bunlarda hz isanin konustugu diller..hangisini biliyosun anliyosun konusuyosun?
 • Misafir
  28.05.2012 02:48
  .....
  kuran türkcede var hatta dünya üzerindeki bütün dillere cevrilmis kuran bulabilirim isteyene...incilin türkcesi var diye hristiyan mi olacaz sen kuran okuda incilin gecmiste kaldigini üzerinde cok degisiklikler yapilip yalan yanlis seylerle dolu oldugunu ögren...incilin orjinali araman dilinde hz isa nin dili ibranice latince sen herhangi birini konusup anlayabiliyormusun acaba
 • Misafir
  27.05.2012 15:01
  incil allah kitabi
  keske kurani okudugunuz zaman ... yada ayetler söylediyiniz zaman keske ne dediyinizi anlasaydiniz
  arabca okuyup ne dediyinizi anlamiyorsunuz
  benim is arkadasim ..sadak allah u al azim .. ahsinu li ehli alkitebi ve ümmetihe... bu gibi ayetler söylüyor ona soruyorum ne dediyini biliyormusun ..malesef ne dediyini bilmiyor .. ben arabca biliyorum hayret kaliyorum ne okudugunuzu bileden.....

  incil türkcede var incili okuyun allah zihninizi acsin amin.
 • Misafir
  27.05.2012 13:33
  herkes
  herkes kendi inancini yasar ve buna kimse karisamaz fakat sahadet getirmeden müslüman olunmaz ve müslüman olmadan iman sahibi olmadan cennete gidilemez sahadette Allah birdir ve hz muhammet onu kulu ve elcisidir diyor yani sadece Allahin varligina inanmak yetmiyor peygamberlerine inanacaksin ve hz muhammet onun elcisidir diye iman edeceksin...herkes kendi dinini yasar fakat kendimizi yada kendinizi kandirmayin hz muhammete iman etmeyen kurana iman etmeyen cennet yüzü görmeyecek...bunlari bilmek icin hoca yada hafiz olmak gerekmiyor ama kimse sanmasin ki baskasinin inancina saygili degilim..Allah herkesin duasini kabul etsin her koyun kendi bacagindan asilir kim neye isterse ona inanir dinde zorlama yoktur.
 • Misafir
  27.05.2012 10:53
  Farketmez!
  Ya ne olursa olsun kendini inanmamak için zorlayan insanları inandırmaya çalışmak gerekmez. Biz inanıyorsak bence o kfidir
 • Misafir
  26.05.2012 19:06
  emre sana diyom
  benin bildigim bir müzede sergileniyor insallah yanlis bilmisimdir, eger askerin elindeyse korkmamak gerek eger müzedeyse onu garanti calar kacirirlar veya gercegiyle deyistirirler cok dikkatli olmak gerek
 • Misafir
  26.05.2012 19:00
  son yorum, arkadas
  cok haklisin farketmiyor, hepimiz allahin dinine inaniyoruz, fakat vatikan hiristiyanlari uyutuyor yani gercegi sakliyor bunun aydinliga kamusmasi gerek ve bu bulunan incilde sanirim gercekler var, hz.muhammedin gelecegini hz.isa biliyordu ama sakladilar inkar ettiler hz.isa herzaman bir numara kalsin diye cünkü söyledikleri yalandan geri adim atamadilar varsa gercekler ortaya ciksin. her müslüman peygamberleri sever sayar hepsine inanir
 • Misafir
  26.05.2012 14:56
  son yorum...
  ne istersen ol...yahudi,hristyan,katolik,musulman...hepimiz Allah'a dua ediyoruz,peygamberin kim olursa olsun bir gerçek var hepimiz Allaha dua ediyoruz,aksine idda eden varsa yazsın...benbir hristyanım ama her gece Allah'a dua ediyorum..
 • Misafir
  26.05.2012 13:02
  serkan
  Allah=Al ilah= ilahların en büyüğü. dikkat edin ilah lar ın en büyüğü,yücesi.. müslüman klardeşlerimiz önce kendi dinlerini öğrensinler iyice. Tanrı niçin farklı farklı kitaplar göndersin??? önce tevrat, olmadı sonra zebur, oda olmadı incil, en son kur an.
 • Misafir
  26.05.2012 11:31
  hristiyanları anlamıyorum
  yahu be kardeşim iznik konsilini hepiniz biliyorsunuz ve ordaki rahipler kimki barnabas incilini yok kabul edip sizin bu okuduğunuz incillerin doğru olduğunu kabul ediyor ve birinizde barnabas kimki incil yazsın demiş oda havarilerden değilmi neden reddediyorsunuz 12 havariden 4 ü doğru 8 i yanlış öylemi ve diyorsunki allah birdir ama aynı zamanda 3 tanedir baba oğul ve kutsal ruh var diyorsunuz Hz İsa A.S da Hz. Muhammed S.A.V gibi Allah'ın Kulu ve Elçisidir.Ve bilim adamları artık babasız sadece annenin genlerinden vs çocuk yapabilecek hale geldi bunuda hatırlatırım ve Hz. Adem bababımızında ne Annesi ne Babası vardı bunuda hatırlatırım yani yüce Rabbimiz Hz. İsa A.S ın babası değildir.Hz. İsa babasız doğmuştur ama yüce Rabbimizin hikmeti doğrultusunda babasız dünyaya gelmiştir..