Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Hangi Cemaat Kime Oy Verecek?

Hangi Cemaat Kime Oy Verecek?

Hangi Cemaat Kime Oy Verecek?
04.06.2011 Cumartesi 10:12
Bu Habere 52 Yorum Yapıldı
Bu Haber 14713 Defa Okunmuştur
İskenderpaşa, Süleymancılar, İsmailağa.. Hangi cemaat kime oy verecek?
SASGEM'in araştırmasına göre, seçime sayılı günler kala, cemaat önderleri birer birer ve ilk defa aleni bir şekilde genel seçimler konusunda tercihlerini açıklamaya başladı. İşin beklenmeyen tarafı ise, cemaatlerin AK Parti'yi desteklemeyeceklerini açıkça ilan etmeleri.

İSKENDERPAŞA CEMAATİ:

Esad Coşan'ın oğlu Nurettin Coşan'ın önderliğindeki İskenderpaşa Cemaati, seçimlerde açıkça MHP'yi destekleyeceğini belirtip, bir bildiriyle de cemaat üyelerini bilgilendirdi.

İSMAİLAĞA CEMAATİ:

Diğer taraftan, asrın müceddidi olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu (KS) ise, konuyla ilgili ilk açıklamayı Medine'de umre ziyareti sırasında yaptı. "Diyalogcuların adaylarına oy vermeyin!" şeklindeki açıklamada, bazı AKP'li dinlerarası diyalog çalışmalarını yürüten milletvekili adaylarının da adını verdi. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de, AKP’nin Yahudi dostu olduğunu ve dolayısıyla onları desteklemelerinin söz konusu olamayacağını bir konuşmasında uzun uzun anlattı. Son açıklamalarla da İsmailağa Cemaati’nin seçimde tercihinin SAADET PARTİSİ olduğu ifade edildi.

SÜLEYMANCILAR:

Kamuoyunda Süleymancılar olarak bilinen Süleyman Efendi Cemaati son dönemde ikiye bölünmüştü. Cemaatin büyük çoğunluğu Süleyman Hilmi Tunahan`ın torunu Ahmet Arif Denizolgun’un safında yer almıştı. İstanbul Piyalepaşa`da sit alanı içerisinde yapılan Kuran Kursu`nun yıkılması nedeniyle AK Parti`li belediye ile karşı karşıya gelmiş ancak AK Partili belediye kur’an kursunu yıkmıştı. Süleymancıların siyasi tercihi de MHP olacak. Bu cemaatlerin dışında, Muztazaf-Der'in de bu seçimde AK Parti'ye SON BİR ŞANS daha tanıması beklenirken, Menzil Cemaati, siyasi bir telkinde bulunmayacak.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 7 Ziyaretçi, Ortalama 6.43 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.06.2011 05:18
  AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN
  ÇOK KISA ZAMANDA BİR SOHBETTE DUYMUŞTUM,SİYASETTEN UZAK DURUN DİYE,DEMEKKİ MÜBAREK BOŞA SÖYLEMEMİŞ,BUNLAR CEMAATLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İÇİN KURULMUŞ BİR KUMPAS,AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYINIZ.SELAM VE DUA İLE.TEK YOL İSLAM..!
 • Misafir
  06.06.2011 09:31
  Süleymanlılar
  Süleymanlılar bütün partilere eşit mesafede, ancak eğer AkParti dışında bir tercih gelirse cemaatin yüzde 90ı bu tercihe uymaz.Nitekim Anap tercihinde Antalya dışında %95 i bu tercihe uymadılar itaat etmediler. Şuan Bu cemaatin başındaki Zat şimdiye kadar isabetli bir siyasi tercih yapamadı. Bu da kendisinin liderlik ve siyasi ihtirası olsa gerek. Hiçbir lider başka bir lidere tahammül etmez. Süleymalıların Akparti dışında bir tercihleri olamayacağı düşüncesindeyim. Velevki Ahmet Denizolgun beyin alehte açık emirleri olsa bile.... Zira bütün inananlar bilirlerki bu seçim tam manasıyla bir milattır. Buna katkı sağlayamayanlar silinirler. Ahmet bey bu manada iyi düşünmeli eğer aklı varsa cemaati serbes bırakıp siyasi tercihini açıklamaması lazım. Değilse bu rüzgar Onu da siler.

 • Misafir
  04.06.2011 22:40
  AKP DÜŞMANLIĞI ADLI YORUMCU
  ELBET AKP AB DE SÖZÜ GEÇER.EŞEK VE BULAMAÇ ADALARI YUNANLILARA VERİLDİ.29 MAYIS 2011 İZMİR PAZARYERİ CAMİİNDE PATRİK AYİN YAPTI.BARTEHELMOUS;AKPYE TEŞEKKÜR ETTİ VE AB KAPISININ ARALNMASI KONUSUNDA DOĞRU BİR ADIM ATILDIĞINI SÖYLEDİ(GOOGLE-CAMİDE AYİN YAPTILAR YAZ-VİDEODAN İZLE.)AB DE ELBET SÖZÜMÜZ GEÇER.HİZMET EHLİNE İTİBAR EDİLİR!
 • Misafir
  04.06.2011 17:55
  yalana karşıyım.
  aşağıda yorumlara bakıyorum.akp ye oy için yalanlar yazıyorlar. ben yalancının müslüman olamayacağına inanıyorum.
 • Misafir
  04.06.2011 16:39
  cennete kim girecek?
  cevabı biliyor musunuz?
  TABİ Kİ AKP YE OY VERENLER
  NE OLURSAN OL İSTER BÜYÜK GÜNAH İŞLE İSTER KÜÇÜK....
  İSTER BUDİST OL İSTER MÜNAFIK....
  İSTERSEN PARAYLA ŞERİFİNİ SAT
  İSTER HAİN OL İSTER ALÇAK NE OLURSAN OL BİR KERECİK AKP YE OY VER CENNETİ GARANTİLE..
  ALLAH KORUSUN KARDEŞLERİM ÇOK DİKKATLİ OLUN
  MEVLA KATINDA NE KADAR SEVAP İŞLERSEN İŞLEYİN
  NE KADAR HAYIR HASENAT YAPARSAN YAP SENİN KİLER GEÇMEZ YANİ ONAYLANMAZ ONAYLANMAK İÇİN AKP YE OY VERMEN GEREK .
  RABBİMİZ ZERRE KADAR BİR SEVABINIZ OLSADA HANENİZE YAZARIM DİYOR.KARDEŞLERİM ALLAHTAN Kİ YÜCE MEVLAMIZ VAR İŞİMİZ AKP YUE KALIRSA HEPİMİZ ZEBANİLERLE BERABERİZ.
  SÖZÜN ÖZÜ: AKP KARDEŞİM SİYASETİ DİNE İMANA KARIŞTIRMA KİMİN İMANLI KİMİN İMANSIZ OLDUĞUNUN KARARI SANA DÜŞMEZ.BAŞKASININ İMANI İLE UĞRAŞMA GİT OYUNU SANDIĞA AT.
  SEN MÜCTEHİTMİSİNKİ HER KONUYA DİNİ YORUM YAPIYORSUN.SEN BOL BOL DUA ET GECE TEHECCÜT NAMAZINA KALK TEMİZLEN Bİ GÜZEL..
 • Misafir
  04.06.2011 16:22
  akpli
  akp= bop+avrupa birliği+türkiyedeki liberal liboşlar+kapitalistler+eski tüfek koministler kısa ya siyonist tezgahtarı
 • Misafir
  04.06.2011 15:29
  NEDEN BUNCA SENE ZORUNUZA GİTMEDİ
  DİNLER ARASI DİYALOG AYAĞINA PASGALYA BAYRAMLARINA KUTLAMALAR YAPILIRKEN AYİNLERE BİLDİRİ GÖNDERİLİRKEN ADALARI HRİSTİYAN YAHUDİLERİ TESLİM EDERKEN KİLİSELER KURULURKEN YENİ YENİ AYİN BÖLGELERİ OLUŞTURULURKEN TÜM İSLAM ALEMİNE SERT DİĞER DİNLERE YUMUŞAK DAVRANIRKEN NEDEN ZORUNUZA GİTMEDİ AKP Lİ SEÇMENLER. NEDEN BAŞBAKAN GÖĞSÜNÜ GERE GERE MAVİ MARMARA ŞEHİDİNİN KANI ÜZERİNE SİYASET YAPARKEN ZORUNUZA GİTMEDİ. AKP İLE İSRAİL ARASINDA DANIŞIKLI DÖVÜŞ YAPILDIĞI ULUSLAR ARASI PLATFORMDA ÜYELİĞE KABUL İÇİN İSRAİLE VERİLEN ISRARLI EVET OYUYLA AÇIĞA ÇIKTIĞINDA NEDEN ZORUNUZA GİTMEDİ. MHP İÇİN ŞEHİT KANLARIYLA NEMALANIYOR DİYENLERE TÖRÖR ÖRGÜTÜNE İMTİYAZ VERİYOR DİYENLERE KAPAK OLSUN. AKP MÜNAFIKTIR VE GALİP OLAN ALLAH (C.C) 'TIR.
 • Misafir
  04.06.2011 15:18
  Bunlar ne yapacaklarını şaşırmış!
  CHP geldiğinde göreceğiz bunların nasıl bir cemaat olduklarını. Allah aşkına bunlar MHP'nin, CHP'nin nesine oy verecekler? Müslümanları veya inanan insanları ezsinler diye mi oy verecekler? MHP ve CHp arasında ne fark var? İkisi de aynı yolun yolcusu. Biri yolun sağından diğeri solundan yürüyor.İnsanların inançları ile dalga geçen partilere oy verilir mi? Allah bu cemaatlere akıl fikir versin.
 • Misafir
  04.06.2011 15:10
  DOST
  Akılsız dost akıllı düşmandan beterdir. Cübbeli hocayı şu anda ergenekon kullanıyor
  mhp nin tabanı masum müslüman halktır fakat partinin başı mason kaynıyor şeklen israile
  karşı gibi söylevleri var ancak gerçek hiçte öyle değil partinin fikir babalarının çoğu yahudi bdp de çok farklı değil onlarda müslüman kürt halkı üzerinden oy devşiren masonist ergenekoncular.
 • Misafir
  04.06.2011 14:51
  TECRÜBE
  1960 DARBESİNDEN SONRA MÜSLÜMAN HALKLARIN(TÜRK,KÜRT,LAZ,ARAP,ÇERKEZ Vb.)OYLARINI DAĞITMAK,TEK VÜCUT OLMALARINI ENGELLEMEK, demokrat partinin halk desteğini azaltmak için o zamanki hava kuvvetleri komutanı muhsin baturun emriyle erbakana parti kurdurtan gizli dinsizlik komitesi şimdide oyununu ak partiye karşı oynuyor.Ama şimdiki halk o zamanki bilinçli olarak eğitimsiz bırakılan halk değil.