Haber365 Ana Sayfa » Gündem » 'Hakkımı Helal Etmiyorum'

'Hakkımı Helal Etmiyorum'

'Hakkımı Helal Etmiyorum'
06.08.2013 Salı 12:48
Bu Habere 15 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3727 Defa Okunmuştur
24 yıl hapis cezasına çarptırılan Mustafa Balbay'ın annesi konuştu...
Aydın 'da oturan Gazeteci Mustafa Balbay'ın annesi Melek Balbay, oğlunun suçsuz yere hapis yattığını belirletip, "Adam öldürenler dışarda geziyor. Benim oğlum suçsuz yere hapis yatıyor. Sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

MELEK BALBAY: ADAM ÖLDÜRENLER DIŞARDA GEZİYOR

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan ve İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 'nce 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Gazeteci Mustafa Balbay'ın Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne bağlı Güzelçamlı beldesindeki yazlık evinde haberi öğrenen annesi Melek Balbay, karara tepkili.

DHA muhabirinin telefonla kendisine ulaştığı Melek Balbay, yaptığı açıklamada oğlunun suçsuz yere hapis yattığını belirleterek; "Benim oğlum bir gazeteci, bir gazetecinin de ne suçu olabilir ki? Bir haber bulursa onu yapar, suçsuz yere cezaevinde yatıyor. Benim oğlum adam öldürmedi ki, hem adam öldürenler dışarlarda geziyor, benim büyüttüğüm oğlum suçsuzdur, sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

"HUKUKSUZCA SÜREN BİR DAVANIN SONUCUNUN BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ"

Mahkemenin kararını değerlendiren Mustafa Balbay'ın Yalova'da bulunan Ziraat Mühendisi olan kardeşi Suat Balbay ise, 6 yıl süren yargılama sonucunda böyle bir karar çıkmasının şaşırtıcı olmadığını belirleterek; "Hukuksuz bir yargılama sonucu dava bu aşamaya geldi. Bu daha önceden yazılmış bir senaryoydu. Bu senaryo zaten yedi yıl önce yazılmıştı. Yani sonucu belliydi" diye konuştu.

"ASIL DAVA BUNDAN SONRA BAŞLIYOR"

Asıl davanın bundan sonra başladığını ifade eden Suat Balbay, "Bundan sonra siyasi mücadele etmek gerekiyor, zaten dava siyasi bir davadır, siyasi mücadele edilir. Gezi parkı olaylarından sonra artık halkımız da uyandıysa, siyasi olarak yenmemiz lazım artık bunları, seçimlerden sonra artık gözümüzün önüne bakmalıyız. Bir diğer görüşle de bana göre bu açılımla mı ilgilidir nedir, bu karar bunları Apo'yla beraber bir terör örgütü ilan edip sonra da genel af çıkartıp onunla birlikte mi bırakacaklar?

Senaryo nedir, ne değildir belli değil, bir senaryo yazılmış, adım adım ilerliyor ve bir aşaması da bugün bitti sonuçta, ben de bugün tahliye olur diye içimden de geçiriyordum" dedi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.08.2013 17:13
  DARBECİ
  BİZDE SANA HELAL ETMİYORUZ NE BİÇİM Bİ EVLAT YETİŞTİRDİN . BU MİLLETE KAN KUSTURMAK İÇİN HERŞEYİNİ SATAN BİR EVLADIN VAR....
 • Misafir
  07.08.2013 13:47
  ------------------------
  Adalet er yada gec yerini bulacak Allahin adaletini unutuyor dinciyim diye gecinenler Allah hesaplarini soracak insallah hakkimiz haram olsun akp hükümetine Dogru söylüyor suclular pkk ya arka cikanlar destek cikanlar disarda geziyor dogudaki komutanlara niye ellemiyor tayyip asil pkk ya destek cikanlar onlar askeri susturup intihar adi altinda ölümlerine sebep olanlar en basta pkk ya destek cikan onunla anlasmak icin masaya oturan TAYYIP
 • Misafir
  06.08.2013 21:48
  AYNEN
  eğer bu ülkede ben de bir VATANDAŞSAM bende hakkımı helal etmiyorum GERÇİ HAK VE ÖZGÜRLÜK DEMOKRASİ yok oldu ama allahın karşısında bir kişi değil herkes hesap verecek sanmasınlar ki kendileri hesapsız cezasız kalacak !!!!!!!!!!!!
 • Misafir
  06.08.2013 21:03
  HAYIRSIZ EVLAT İŞTE BÖYLE YAKAR ANASINI
  Ahh be anacım, annesin yüreğin yanmış anlıyoruz ama, haksız yerede kimsenin günahına girme. Senin oğlun varya senin oğlun, adam öldürenlerle, kaos çıkartanlarla, terörü finanse edenlerle, pkklılarla, istediği hükümeti düşürüp istediğini getirenlerle, başbakan asanlarla, cumhurbaşkanını zehirleyenlerle vs... işbirliği yapmış. onlardan birisi olmuş.
 • leyla_enes
  06.08.2013 18:55
  sonuna kadar
  sonuna kadar ak parti, seçim kazanacağınızımı sanıyorsunuz.aradan 500 yıl geçse darbeci zihniyetin alacağı oy %20 rüyanızda görürsünüz iktidarı,hesap soracaklarmış,hesabı soran soruyor zaten,
 • Misafir
  06.08.2013 18:19
  buda gecer
  takma kafana teyzecigim seneye kaleleri yikilmaya baslar hesabi sorulur bunlarin cocuklarindanda sorurulur cezasini onlarda cekmeli.biz nasil ademin cezasini cekiyorsak hak yerini bulsun.
 • leyla_enes
  06.08.2013 17:33
  ÖZGE
  BENDE BU ÜLKENİN VATANDAŞI OLARAK SÖYLÜYORUM; BENDE BU DEVLETE HAKKIMI ASLA HELAL ETMİYORUM!
 • Misafir
  06.08.2013 16:30
  vatandaş
  vatandaş hakkını helal ediyormu acaba oğluna 76 milyonun hakkıda biraz ağır olur be anacım
 • leyla_enes
  06.08.2013 15:49
  MARDİNLİ
  Allah'ın diniyle savaşanlar hem dünya da hem ahirette rezil olur.Ahiretin azabı daha büyüktür.Teyzeceğim başörtüsü yüzünden eğitim hakkı elinden alınmış bir kızkardeş sahibi olarak ben de oğluna darbecilere hakkımı helal etmiyorum
 • Misafir
  06.08.2013 14:40
  vay be
  teyzecim seni uyutmuş oğlum dediğin ....allah herkesten hesabını sorar ayrıca bu şanlı milletin üzerinde senin hiç bir hakkın yoktur bu millet senin oğluna verdiği ve sizlere yedirdiği ekmeğin hakkını helal etmiyor allah sendende sorar hesabını hiç merak etme allah oğluna ve sana uzun ömürler versin