Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Gündüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Gündüz Kremi Nasıl Kullanılır?

Gündüz Kremi Nasıl Kullanılır?
12.04.2011 Salı 20:00
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1852 Defa Okunmuştur
Sabahları yüzümüzü yıkadıktan sonra ve ya makyajın altına uyguladığımız gündüz kremlerinin aslında cildimiz için büyük önemi vardır.
Cildimizi dış etkenlere karşı koruyan doğal filtreye destek olan, güneş ışıklarının cildimize zarar vermesini engelleyen ve makyaj malzemelerinin cildimize verebileceği zararları aza indirgeyen gündüz kremleri cildimizin en büyük dostudur.

Cildimiz gün içerisinde bir çok olumsuz dış etkene maruz kalır. Rüzgar, soğuk, sıcak, güneş, kirli hava gibi kötü etkiler ile cildimizin koruyucu tabakası zarar görür. Cilt nemini, yağını ve formunu kaybetmeye başlar. Bu yüzden gündüz kremleri cildin doğal yapısını korur ve destekler. Bir çok gündüz kreminde güneş ışıklarına karşı filtre ve E vitamini vardır. Bu filtre güneşin ışıklarına karşı cildimizin hassasiyetini en aza indirmek için vardır. Vitaminler de cildimize destek olmaktadır.

Her sabah cildimizi temizledikten sonra bir de tonik ile üzerinden geçmeliyiz. Daha sonra gündüz kremini parmaklarımızla masaj yaparak cildimize uygulamalıyız. Bu masaj sayesinde cildimiz kremi çok daha rahat emecektir. Böylece kremin işlevi yerine getirmesi kolaylaşacaktır.

Gündüz bakım kremleri gece bakım kremleri ile kombine edilmelidir. Her ikisinin de birbirini tamamlaması açısından aynı markanın ürünü olması faydalıdır. Cildimizin tipine göre belirlenecek gündüz kremleri ihtiyaç duyulduğu taktirde gün içerisinde iki kez uygulanabilir.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.