Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Meclis'te Büyük Kavga

Meclis'te Büyük Kavga

Meclis'te Büyük Kavga
04.06.2013 Salı 15:37
Bu Habere 22 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4661 Defa Okunmuştur
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Meclis'te konuştu: Kanunsuz eylemlere göz yumma lüksümüz yoktur. Bırakalım Meclisi işgal mi etsinler? Hak arayan insanlarla illegal örgütleri aynı kefeye koyma hakkımız yoktur.
İşte Güler’in açıklamalarından satır başları:

Şuanda iki mülkiye ve iki polis müfettişi İstanbul’daki olaylarla ilgili bütün iddiaları tek tek inceliyor.Yazılı görsel medyada, sosyal medyada bize intikal ettirilen görüntülerde eğer bir suç işlenmişse bunu gereği yapılacaktır. Polisin günlerdir görev yaptığını hatırlatmak isterim.

Hak arama özgürlüğünü anlayışla karşıladığımızı ifade etmek isterim. Ancak illegal eylemlere bu meclis olarak hepimiz tavır alalım.

280 iş yeri, 6 kamu binası 103 polis otosu 207 özel araç bunlara verilen zararları ve 70 milyonu aşan zararları da görmemiz lazım. Cumartesi Pazar günü Ankara Kızılay’da saatlerce hak arama özgürlüğü için gerekli izin verilmiştir. Ancak grupların Meclis’e Başbakanlığa yönelik saldırganlığa yönelik polis müdahale etmiştir.

Kanunsuz eylemlere göz yumma lüksümüz yoktur. Bırakalım Meclisi işgal mi etsinler? Hak arayan insanlarla illegal örgütleri aynı kefeye koyma hakkımız yoktur.

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in ardından vekillerde 'Gezi Parkı' olaylarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamalar sırasında Meclis'te tansiyon yükseldi.

İlk olarak MHP'li Oktay Vural söz alarak, İçişleri Bakanı'na 'Sabah 5'te müdahale emrini kim verdi?' diye sordu.

'KAMERALAR NİÇİN DEVRE DIŞI BIRAKILDI?'

Söz alan CHP Milletvekili Mahmut Tanal ise Güler'e 'Polisler caddelerde su tanklarıyla hukuksuz bir işlem yapmıyorlarsa, ara caddelerdeki o kameralar niçin devredışı bırakıldı?' diye sordu.

Tanal şöyle konuştu:

'Polisler caddelerde su tanklarıyla hukuksuz bir işlem yapmıyorlarsa ara caddelerdeki o kameralar niçin devre dışı bırakıldı Sayın Bakan? Eğer o halka çapulcu diyorsanız, ben de o çapulculardan birisiyim. Siz zalimsiniz, siz diktatörsünüz, siz Amerikanın uşağısınız. Biz sizin bu diktatörlüğünüze son vereceğiz.'

'HALKI TAHRİK EDEN SİZLER DEĞİL MİSİNİZ?'

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da, 'Eğer AK Parti'nin demokratik anlayışı olmasaydı bu eylemler yapılamazdı. 'Allah'tan bir kaç tane ölü çıksa da biz bundan rant elde etsek' diyorsunuz. Sosyal medyada halkı tahrik eden sizler değil misiniz? Ama artık bu millet sizi iktidar etmeyecektir.'

'HEPİMİZ SABUN HALİNE GELİRDİK'

Söz alan CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da, 'Başbakanınız niye kaçtı? Polislere 'Bunların işini bitirin' deyip neden kaçtı? Siz bizi 1930'larda yönetseydiniz hepimiz birer sabun haline gelirdik' ifadesini kullandı.

AK Parti ve CHP'li vekiller arasında çıkan gerginlik sebebiyle oturuma 10 dakika ara verildi.


Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  05.06.2013 09:24
  adam olun, polis de size müdahele etmesin
  her türlü melanetliği yapın, sonra polis şöyle, polis böyle" deyin. yok öyle yağma arkadaş.bu ülkede yaşayacaksan kanuna nizama uygun hareket edeceksin. sen o polislerin hangi şartlarda görev yapmaya çalıştıklarını biliyormusun acaba? özellikle çevik kuvvet polislerinin büyük şehirlerde anaları ağlıyor ipsiz uğursuzlar yüzünden.sonuçta onlar da senin benim gibi insan.robot değil ki! mutlaka içlerinde çürük elma vardır. ama işleri gerçekten zor. Allah polisimize de, askerimize de, devletimize de zeval vermesin.
 • Misafir
  05.06.2013 01:10
  chp artık mhp'nin yolunda
  Çok açık söylüyorum! Chp demokratik bir seçimle artık seçilemiyeceğine göre, sokakları savaş alanına, kamu malına ve vatandaşın malına ve canına kast edenlerden medet ummaya başladı.. ama nafile bu tür terbiyesizliklerde chp'yi kurtarmayacak. Biz vatandaş olarak aç karnına yatmaya tahammül ederiz ama chp'nin diktatörlüğüne tahammül edemeyiz etmeyeceğiz. Akp.yi yedirtmeyiz. Chp mhp çöp tenekesine çünkü tarihleri geçti yenmiyorlar yense bile zararlı ve zehirli yanları var.. neme lazım kardeşim.. kahrolsun vatana ihanet edenlere
 • cengizHaN
  05.06.2013 00:05
  yabancı düşmanların
  yabancı düşmanların ajan aramasına gerek yok her düzeyde ajan bulacagı yer belli oldu işbilikcilere hayılı ugurlu olsun
 • Misafir
  04.06.2013 21:23
  BAKAN MI
  Bu beyefendi bakan mıydı ?
 • Misafir
  04.06.2013 19:03
  BAKAN BEY ,SAYDIGIN BU ZARARLARIN,
  MUSEBBIBI KIM? SIZSINIZ SIZ ! SIZIN BASIRETSIZ YONETIMINIZ !
 • Misafir
  04.06.2013 18:22
  YALANCININ
  ORADA SABAHIN BEŞİNDE UYUYAN GENCLERE SALDIRANLARIN YALANLARINA KARNIMIZ TOK..
 • Misafir
  04.06.2013 18:15
  bekleyim
  bekleyin az kaldı seçimlere görecez kim iktidar kim değil. Akp en az %55 oy alacak yine biryerlerinizi boş yer yırtmayın alkolik,ayyaşlar sizi hesapta sağcısı,solcusu dışarıda eylemdeymiş yapma ya?
 • Misafir
  04.06.2013 18:14
  BatmanLı
  chpden bi cacık olmaz ne sabunu
 • Misafir
  04.06.2013 18:07
  avrupayi güldürüyorsunuz CHP
  Milletvekili polise küfrederse onu secenlerden ne beklersinizki tencere yuvarlanmis kapagini bulmus bu zararlarin hepsini kisi yakinlari ailesi ve göbekbagi olanlardan dahi icra yoluyla alinmasi lazim bizim ne sucumuz var böyle hak aramami olur sizi huzur sıkıyor onun icin saldirip sömüreceginiz kaynak kalmadi halk gözünü acti daha secimle zaten gelemiyeceksiniz anca sokaklarda sürünürsünüz adam gibi hak aramak varken ne istersiniz milletin malindan canindan kahramanlik degil rezillik senaryolarini oynuyorsunuz basbakan nereye kacmis ne kacmasi is bitiriyor avrupadakiler catliyor biz batiyoruz türkiye büyüyor diye sizde onlara kürek cekip saat ücretimi yevmiyemi ne veriyorlar bilmiyorum dökme su ile degirmen dönmez adam gibi calisin alin teri ile helal kazanin mazlumun ahini alarak bir yere varamazsiniz almanyadan polisimize emniyet güclerimize selamlar basarilar
 • Misafir
  04.06.2013 17:17
  AIXIA
  vayy be
  ülkeyi yabancılara satan
  halkına çapulcu
  atasına ayyaş diyen vatansever oluyor

  özgürlük demokrasi ve cumhuriyet için yürüyen gencecik çocuklar
  vatanhaini

  sizden harbiden korkulur
  kafam karıştı ne içirdiniz bana?