Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Gözlük Kullananlara Özel Göz Makyajı

Gözlük Kullananlara Özel Göz Makyajı

Gözlük Kullananlara Özel Göz Makyajı
07.10.2010 Perşembe 17:02
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1203 Defa Okunmuştur
İsabetli makyaj teknikleri kullanarak gözlük takıyor bile olsanız son derece çekici gözlere sahip olabilirsiniz
Gözlük kullananlar bilirler, gözlüklerimizin camları göz makyajımızı perdeler ve ne kadar özenerek yapsak da gözlerimizde vermek istediğimiz ifadeyi tam olarak yansıtamayız. Ancak doğru göz makyajı tekniklerini uygularsak gözlük kullanırken bile harika bir göz makyajı ortaya çıkarabiliriz.

Miyoplar İçin İri Göz Makyajı

Eğer miyopsanız, taktığınız miyop gözlüklerin camları gözlerinizi olduğundan daha ufak göstereceği için göz makyajınızdaki ilk adım gözlerinizi daha iri gösterecek bir makyaj uygulamaktır.

Bunun içinde gözlerinize açık renk farları yoğun olarak sürmelisiniz. Kaşlarınızdan şakaklara doğru sürdüğünüz acık renk farınız gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

Far sürme işleminiz bittikten sonra göz kaleminizle veya eyeliner ile göz makyajınızı kiriklerinizden dış kenarlara doğru uzatın ve yoğun bir şekilde rimel sürün böylece gözlerinizi olduğundan küçük gösteren miyop camlı gözlüklerinizin esiri olmayacak iri ve güçlü ifadelerle bakan gözleriniz ortaya çıkacaktır.

Hipermetroplar için Göz Makyajı

Eğer hipermetrop gözlük kullanıyorsanız, bilirsiniz ki hipermetrop gözlük camları, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterir. Bu yüzden gözlerinizi daha da iri gösterecek makyaj tekniklerinden kaçınmalısınız.

Özelliklede iri gözlere sahip iseniz, bununla birlikte birde hipermetrop gözlük takıyorsanız üstüne de gözlerinizi daha büyük gösteren yanlış göz makyajı yaparsanız eminim ortaya çıkacak sonuçtan sizde memnun kalmazsınız.

Bu yüzden far tercihlerinizi koyu renkli veya pastel tonlardan oluşan renk seçeneklerinden yapmalısınız. Böylece gözleriniz daha ufak görünecektir. Farınızı sadece göz kapağı sınırlarında tutmaya dikkat edin. Far sürme işleminiz bittikten sonra kirpiklerinize sadece rimel kullanmalısınız.

Göz kalemi veya eyeliner kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Lens Kullananlar Dikkat


Gözlük dışında lens tercih edenlerdenseniz gerek göz makyaj malzemelerini alırken, gerek göz makyajınızı yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Çünkü uçuşan toz halinde farlar çünkü bu toz tanecikleri lenslerinizle gözünüz arasındaki kısma yerleşebilir buda gözlerinize zarar verebilir.

Bu yüzden lens kullanıyorsanız doğru ve sağlıklı göz makyajı için Kompakt pudra şeklindeki farları tercih etmeniz daha isabetli bir karar olacaktır.

Rimel tercihinizi de suya dayanaklı olan rimellerden yana kullanın ve akşam makyaj temizleme saatiniz geldiğinde mutlaka önce lenslerinizi çıkarın sonra makyaj temizliğinize geçin. 
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.