Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Gaziantep'te Seri Katil Yakalandı

Gaziantep'te Seri Katil Yakalandı

Gaziantep'te Seri Katil Yakalandı
07.06.2012 Perşembe 12:15
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1090 Defa Okunmuştur
5 kişiyi ölüm listesine alan seri katil, polisin sıkı takibi sonucu yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, 7 ay önce Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde 3 kişinin otomobilde silahla taranarak öldürülmesinin ardından 3 kişi gözaltına alınmış ancak 1 kişi firar etmişti. Bu olaydan 6 ay sonra aranan şüpheli şahıs, Şahinbey ilçesinde E.T.’nin kafasına tek el ateş ederek öldürdü.

SIKI TAKİP SONUCU YAKALANDI

Öldürdüğü E.T.’nin cebine not bırakarak öldüreceği 5 kişinin ismini yazan şahıs tekrar kayıplara karıştı. Seri katili durdurmak için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde harekete geçen Gaziantep Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yeni cinayetlerin yaşanmaması için geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. İstihbarat ekiplerinin yaptığı uzun ve hassas çalışmanın ardından bu seri cinayetleri gerçekleştiren şahsın Ahmet U. olduğu tespit edildi.

Ahmet U.’yu adım adım takip eden istihbarat ekipleri şüpheli şahsın yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile irtibata geçerek yer gösterdi. Bunun üzerine harekete geçen asayiş ekipleri şüpheli Ahmet U.’yu havaalanı yolu üzerinde kıskıvrak yakalandı.

Şahsın üzerinde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca 2 şarjör 30 mermi ele geçirildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan şahıs, daha sonra adli makamlara sevk edildi.

Adliyeye götürüldüğü sırada soğuk kanlı olduğu gözlenen Ahmet U. basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    26.06.2012 08:24
    sebebi nedir
    yıl 2007,hayali ihracat çetesi ahmet .... adına sahte fatura bastırarak haksız kazanç elde ederler.ahmaet.... bunu fark edince olayı devlet yetkililerine bildirir.ondan sonra acı bir serüven başlar.bu emeğinin karşılığı olarak her kim ki bu sahte faturalardan faydalanmış ise
    (928 kişi)her birinin adına ayrı ayrı dosya açılır.her açılan dosya adına tek tek mahkemeye çağrılır. çocuğun beş kuruş parası yoktur,bir sürü adamla hasım olmuştur.yokluk ve korku bir arada gitmemektedir bu adam kendi kendine bu seviyeye gelmemiştir.bu kadar büyük bir yükü sırtına alan kişinin akıbeti farklı olabilirmi.devlete hizmet etti ama karşılığı gördüğünüz gibi.