Haber365 Ana Sayfa » Kadın » Etkileyici Kaşlara Sahip Olmak İçin

Etkileyici Kaşlara Sahip Olmak İçin

Etkileyici Kaşlara Sahip Olmak İçin
07.05.2011 Cumartesi 09:52
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2233 Defa Okunmuştur
Tüm dünyayı büyüleyen ünlülerin ortak özelliği; ışıltılı gözlerini ortaya çıkaran göz alıcı kaşlara sahip olmaları. Küçük püf noktalarına dikkat ederek siz de bu kaşlara sahip olabilirsiniz.
Göz alıcı kaşlara sahip olmanın püf noktaları…

1. Adım: Şekil Verme

Kaşınıza doğru şekil vermek, güzel bir çift kaşa sahip olmanın en önemli noktası. İlk önce kaşınızın şeklini aynada iyice inceleyin. Kaşlar gözünüzün en baş hizasında başlar, göz bebeğinin olduğu yerde en yüksek noktasına ulaşır ve gözün en son kısmında sona erer.

Özellikle kaşın başlangıç kısmı çok içerden alınmamalı ve en son kısmı çok yukarıda bitirilmemelidir. Çok yukarıda biten kaşlar kişinin sürekli kızgın bir bakışa sahip olmasına yol açar.

Kaşlarınız alırken ayrık duran kaşlarınızı muhakkak toplayın. Kaşlarınızı çıkış yönünde almaya ve kaş altı bölümleri toplamaya özen gösterin. LED ışıklı cımbız kullanmanız, ne yaptığınızı daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Kaşlarınızı uca doğru incelterek bir yay oluşturun. Kaş bölgesi dışındaki ince tüyleri temizleyin. Bunun için ip ya da sir ağdası kullanabilirsiniz.

Bu işlemi duştan sonra yapmayı tercih edin çünkü sıcak su ve buharın etkisiyle gözenekleriniz daha açık olacak ve acıyı daha az hissedeceksiniz. Ayrıca kaşlarınızı almadan önce gözenek sıkılaştırıcı bir losyon ile ıslatılmış bir pamukla silmeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır.

2. Adım: Belirginleştirme

Seyrek ve çok ince kaşların belirginleştirilmesi gerekir. Bunu yapmanın birçok yolu var ancak en pratiği kaş kalemi ve pudrayla boşlukları doldurmak. Bunun için, kullanacağınız kaş kalemi ve pudra rengini iyi seçin. Siyah kaşlar sarışınlarda çok sert gözükebilir o yüzden orta yolu bulun. Açık kahve tonlarını kullanabilirsiniz.

3. Adım: Düzenleme

Eğer doğal olarak güzel kaşlarınız varsa onları şekilli tutmak için yukarı ve dışarı doğru fırçalayın. Bunun için çift başlıklı kaş fırçalarını kullanabilirsiniz. Kaşınızın doğal yay çizgisinin üzerinde kalan fazlalıkları küçük bir makas ile dikkatlice kesin. Özellikle kaşınızın sonuna doğru olan kısmı ise çok dikkatle kesin, aşırıya kaçmayın.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.