Haber365 Ana Sayfa » Magazin » Esra Erol 'Aşk Evlat Demekmiş'

Esra Erol 'Aşk Evlat Demekmiş'

Esra Erol 'Aşk Evlat Demekmiş'
31.10.2011 Pazartesi 15:12
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3367 Defa Okunmuştur
Önce pek çok çifti evlendiren ardından da kendi programında dünyaevine giren güzel sunucu Esra Erol: Oğlumu kucağıma aldığımda ona aşık oldum. Aşk evlat demekmiş, evlat da aşk... Tarifi olmayan, kelimelere dökülemeyen bir duygu...
atv'de yayınlanan 'Esra Erol'da Evlen Benimle' programıyla milyonları ekran başına kitleyen ve evliliğini de kendi programında yapan Esra Erol, hamilelik sürecini de ekranlarda yaşadı. Erol, programının tatil olduğu dönemde de doğum yaptı. 2.5 aylık oğlu İdris Ali'yle beraber Bebeğim ve Biz dergisine konuşan güzel sunucu, bebeğini ve hayatındaki değişiklikleri Aytülike Keskin'e anlattı.

Sizinle 7 aylık hamileyken bir röportaj yapmıştık. Son 2 ayınız nasıl geçti?

Hamileliğimin 8'inci ayında izne çıktım. O sıralarda bende bir sinir ve yorgunluk hissi başlamıştı. Ama genel olarak müthiş bir hamilelik geçirdim. Karnım top gibiydi, her gün kilo alıyordum fakat ruhum güzelleşti diyebilirim. Çünkü "Evet, hamileyim ve bundan kaçış yok, o zaman bunu en güzel nasıl yaşarım?" dedim.

İYİ Kİ ANNE OLDUM!

İdris Ali'yi kucağınıza aldığınızda neler hissettiniz?

Aşık oldum... Bir yaradana aşk vardır; bir de anneme, babama ve kocama... Ama aşk evlat demekmiş, evlat da aşk... Tarifi olmayan, anlatılamayan, kelimelere dökülemeyen bir duygu... Göğsünüzün tam ortasında sanki bir organ var ve hep size onun kokusunu, sıcaklığını hissettiriyor.

Tahmin ettiğiniz gibi bir anne oldunuz mu?

Aslında bu soruyu İdris Ali ayaklanıp konuşmaya başladıktan sonra cevaplamak daha doğru olur. Ben zaten sevgi dolu bir kadınımdır. Kalbim ve yüreğim herkese açıktır. Onun yüzüne baktığım zaman eriyorum ve "Allah'ım sana şükürler olsun, iyi ki anne oldum, iyi ki bir can, evlat dünyaya getirdim" diyorum her gün.

EVLİYA SABRI GELDİ

Eşiniz nasıl bir baba?

Ali, İdris Ali'yi "Benim tatlı oğlum" diye seviyor. Ama herkesin bildiği gibi erkekler babalığı biraz geç idrak ediyorlar. Ali, baba olmaya hazırdı ama ben İdris Ali doğduğu anda anneydim. Eşimde, oğlumuz tepki vermeye başladıktan sonra babalık duyguları arttı.

İdris Ali'den önce ve sonra sizde ne gibi değişiklikler oldu?

Çok sabırlı bir insan oldum. Resmen bir evliya sabrı geldi. Mesela programda kavga çıktığı zaman daha sakin oluyorum. Bu durum İdris Ali'den önce biraz daha farklıydı, hafif sinir yapardım. Fakat oğlum hayatıma girdikten sonra artık herkese, o da bir ananın evladı diye bakıyorum.

6 AY SPOR YAPMAK GEREK


Doğumunuz nasıl geçti?

Normal doğum yapmayı çok istiyordum. Kasılmalarım başladığı için suni sancı da almıştım. Tam 15 saat sancı çektim. Fakat ilerleyen saatlerde doktorum artık yanıma gelip "Esracığım, bebeğin gidişatı normal doğum için yatkın ama oksijen probleminden dolayı seni sezaryenle doğuma almak zorundayız" dedi. Ama şunu da söylemek istiyorum; çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Normal doğumun tabii ki yararı var; çabuk toparlanıyorsunuz. Ama ben de çabuk toparlandım. Anne adaylarının hamile kalmadan önce 6 ay spor yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaslar güçleniyor ve bu da doğum için çok önemli.

ARTIK RAHATÇA YIKAYABİLİYORUM


Yoğun bir iş temponuz var. İdris Ali'ye yeterli vakit ayırabiliyor musunuz?

İdris Ali, sabah 8'de uyanıyor. Onu emziriyorum, uyumak isterse tekrar uyuyor. Ben o sırada kendi özel işlerimi yapıyorum. 1.5 saat sonra uyandığında banyo yapıyoruz. Bebeğimi günde 2 kez yıkıyorum. İlk 20 gün yıkayamamıştım, annem yıkamıştı. Fakat şimdi alıştım, rahatça yıkıyorum. Zaten yıkamak konak oluşumunu da engelliyor. Programa gelene kadar İdris Ali'yle birlikte vakit geçiriyorum. Program bitiminde hemen eve gidiyorum ve yine sabaha kadar onunlayım. Zaten beraber uyuyoruz.

EVİN HUZURU ÇOK ÖNEMLİ

İdris Ali, babasına ve bana benziyor. Çünkü biz, karı-koca olarak huzuru çok seven insanlarız. O da aynen bizim gibi... Hiç hırçın değil. Zaten evdeki huzur bebeğe de yansıyor.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.