Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Esenyurt'taki Yangının Çıkış Nedeni Belli Oldu

Esenyurt'taki Yangının Çıkış Nedeni Belli Oldu

Esenyurt'taki Yangının Çıkış Nedeni Belli Oldu
18.03.2012 Pazar 22:32
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2982 Defa Okunmuştur
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 11 işçinin hayatını kaybettiği acı olayla ilgili raporunu tamamladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın hazırladığı rapora göre yangın 21.07'de başladı ve 21.14'te ilk müdahaleyi ekipler yaptı. Gece 00.45'te tamamen söndürülen yangın pvc-polyester çadırların üzerinden geçen elektrik kablosundan çıktı. Rapora göre yangın, önce 1 No'lu çadırın üzerinden geçen elektrik tesisatından çıkan kıvılcımların sünger yataklara düşmesiyle başladı. Polyester çadır örtüsünün tutuşmasıyla hızlanan yangın rüzgârın etkisiyle hızla yayıldı. 1 No'lu çadırda sıkışan 11 işçi birkaç dakika içinde yanarak can verdi.

Raporda yangın öncesinde işçilerin kaldığı çadırlar hakkında ilginç bilgiler yer alıyor. Rapora göre işçilerin yatakhane ve yemekhane olarak kullandıkları çadırlar metal profil üzeri PVC polyester branda kaplı. Isınma tavana asılı ve ayaklı infrared ısıtıcılarla, aydınlatma ise duylu ampuller ile sağlanıyordu. Çadır içerisinde ranzalar arasında ısıtıcı, su ısıtıcısı, büro tipi buzdolapları gibi elektrikli cihazlar tespit edildi. Raporda yanmayan yatakhanede yapılan incelemede, işçilerin soğuktan korunmak amacıyla ranzaların etrafını battaniyelerle kapatmaları ve tüm giyim eşyalarının da ranzalarda asılı bulunmasının yangın yükünün artmasına neden olduğu belirtildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    15.04.2012 00:03
    İHMAL İHMAL İHMAL
    BEN NADİR TOPAL YANGINDA HAYATINI KAYBEDEN İSA.NIN BABASIYIM BENDE AYNI ŞİRKETTE ÇALIŞIYODUM AYNI YATAKHANEDE YATIYODUM YANGINDAN YARIM SAAT ÖNCE HASTA ZİYARETİNE GİTTİM DAHA ÖNCE BU ÇADIRLARDA YİNE YANGIN VAKASI OLDU AMA BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜ TEKRAR YANGIN OLUR DİYE BİR ÖNLEM ALINMADI NEDEN BU İNSANLARI HAYATI BUKADAR ÖNEMSİZMİ NEDEN TEDBİR ALINMADI BİZİM CİGERİMİZ YANDI DÜNYAMIZ KARARDI YETKİLİLERDEN VE BUTÜR ŞİRKETLERDEN RİCA EDİYORUM LÜTFEN BİZLERDEN VE BİZİM GİBİ GARİBANLARIN SAYESİNDE TIRILYONER OLUYOSUNUZ AMA İŞÇİLERİN SAGLIGINADA BİRAZ ÖNEM VERİLSİN BİZİM ÇOCUKLARIMIZ CAYIR CAYIR YANARAK CIGLIK ATARAK CAN VERDİLER BİZİM DÜNYAMIZ KARARDI CİGERİMİZİ SÖKTÜNÜZ HİÇ OLMASSA BUNDAN SONRA ANALARIN BABALARIN EVLATLARIN BÖLE ACI VE GÖZ YAŞI DÖKMELERİNE ÖNLEM ALIN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN