Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Eşcinseller Neden Saldırgan Olur?

Eşcinseller Neden Saldırgan Olur?

Eşcinseller Neden Saldırgan Olur?
14.06.2011 Salı 15:53
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 984 Defa Okunmuştur
Sinema yazarı Ali Murat Güven'in başı eşcinsellerle fena halde dertte. Sinema yazarı Ali Murat Güven eşcinsel bir okuyucusuyla arasında geçen yazışmaları bir sosyal paylaşım sitesinde paylaştı. Diyalogları okuyunca çok şaşıracaksınız.. İşte o yazışma...
‘Eşcinsellik’ İslam ulemasının 21’inci yüzyılda acilen tatminkar cevaplar vermesi gereken en önemli konu başlığına dönüşmüş durumda… Çünkü ben bana haftada birkaç kez yazan ve hepsi de çok saldırgan, çok terbiyesiz, çok ödünsüz olan bu küstah insanlarla baş edebilecek herhangi bir formül bulamıyorum. İnsanlığa karşı öylesine nefret dolu tipler ki… Onları yakmaya çalışanlardan bile nefret dolular…
Henüz lise çağlarında olduğunu sandığım ilgili kişiyle, çoğunlukla onun bana saldırmasıyla dolu ön yazışmalara girmeden, son iki yazışmayı bilginize sunuyorum.

Bu üslupta ödünsüz mektuplardan her hafta 3-5 tane almaktayım. Asla geri adım atmıyor. Kendilerine uzatılan eli, profesyonel destekleri asla kabul etmiyorlar.
-------------------------
Tekrar merhaba sevgili oğlum,
Hayatım boyunca hiç sevmediğim ve hiç bir zaman da iyi geçinemediğim türden çok agresif ve önyargılı bir insan tipinin temsilcisisin. Elinde yeterli delil olmadan kendin kendine çabucak mahkemeni kuruyor, muhatabını savunma bile almadan kafana göre yargılıyor, keyfince mahkûm ediyor ve hiç vakit kaybetmeden de ipi çekip onu asıyorsun. Bu huyun hiç kuşkusuz ki sana hayatın boyunca bir çok dostluğu kaybettirecektir. Umarım ki kendini zamanla düzeltirsin.
"Eşcinselim, ne yapmalıyım" diye başlayan sorular, oldukça zor sorulardır. Hele de temel uzmanlık alanı psikoloji, psikiyatri, tıp olmayan benim gibi insanlar için... Ağzımızdan çıkacak bir tek hatalı cümle, muhatabımızın bütün hayatını mahvedebilir. Bana bir film ya da yönetmen adı sormadın, çok çetrefilli bir meseleyle ilgili uzun bir mektup gönderdin. Ben de seni yanlış yönlendirmemek için etraflı bir araştırma yapmak zorundaydım.
Sen bana kendince oradan laf atıp dururken, ben onca derdimin, üzüntümün, sıkıntımın, hastalığımın arasında için bu araştırmayı yaptım. Sonunda da (bazı hekim dostlarımın yardımıyla) önemli sonuçlara ulaştım.
1) Alanında, Türkiye'nin en iyilerinden biri olan ve kendisini bütünüyle cinsel sorunların çözümüne adamış olan şu terapisti çok iyi tanımalısın. Çünkü, derdinin devası onda... Dr. Cem Keçe...

http://www.drcemkece.com/

2) Dr. Cem Keçe'nin "Olmak ya da Olmamak" ve "Eşcinsellik Kader Değildir" adlı iki kitabını en kısa zamanda alıp, satır satır okumalısın. Bu kitaplar, ülkemiz tıbbında ve eşcinsel câmiâsı içinde yaygın olan görüşleri yerle bir ediyor.

http://www.cised.org.tr/icerik/111/yayinlarimiz

3) Ve üçüncü aşamada da, Dr. Cem Keçe tarafından kurulan, bünyesinde eşcinselliği tedavi etme konusunda uzmanlaşmış bir sürü terapistin bulunduğu CİSED / Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği'nin sitesini baştan aşağı inceleyip, bulunduğun şehirdeki en yakın şubesinde kendine bir terapi seansı ayarlamalısın. Gerekiyorsa da Dr. Cem Keçe'yi sitesindeki telefonundan bizzat arayıp görüşmelisin.

Eşcinsellik, doğal bir yönelim değil, net bir cinsel sapmadır. Kökenlerinde de otoriter bir babadan çocuklukta edinilmiş yanlış rol modellere kadar bir sürü sebep vardır. Bu ekip, eşcinsellere ya da eşcinsel olduğunu düşenenlere yönelik olarak bu camiadan dayatılan hazırlop görüşleri tümden reddediyor, olayı tıbbî bir problem olarak kabul ederek tedavi yoluna gidiyor. Kendi durumuna böyle bakabilecek yüreğin varsa, düzelmeye de açıksın demektir.
Sana tavsiyem, gitgide artan sayıda eşcinselin başvurduğu bu yeni yaklaşımı öğrenmen ve bizzat denemendir.
Bu kesinlikle çözümsüz ya da genetik bir sorun olsaydı, peygamber tarafından kınanmaz ve de yasaklanmazdı.
Selamlar,

ALİ MURAT GÜVEN

ARKADAŞIN, GECENİN ÜÇÜNDE KENDİSİNE YAZDIĞIM CEVABA CEVABI:

Öyle mi? Hem suçlu olup, hem de zeytinyağı gibi üste çıkma yeteneğinize hayranım açıkçası. Bana şu ilk paragrafta yazdığın şeylerin aynen senin için de geçerli olduğunun farkında mı...sın? Önyargılı, agresif? Beni agresif yaptın bir de? Evet ben sana oldukça saygılı bir mail atmadım. Ben eşcinsel olduğum için onca şey yaşar, onca problem yaşarken takıntılı bir şekilde her yazında bir şekilde eşcinsellere saldırırken, yani zalimlik yaparken, senin zalimliğinden payını almış bir mazluma tutup sana sitem ettiği için agresif, saldırgan diyorsun.
Ben önyargılıyım, sana neredeyse 1 ay önce attığım maile daha yeni cevap veriyorsun ve sonra bir de bana saldırgan ve önyargılı diyorsun! pes pes pes!
insan bir özür diler, bu kadar geç cevap verdim diye!
Aynen İsrail gibisin. İnsanları ezen, öldüren ve sonra da tutup suçu o insanlara atan İsrail gibi :) Aynen bir Filistinin İsrailliye mail atması, sitem etmesi ve sonra İsraillinin Filistinliye tutup önyargılı, saldırgan vs demesi gibi.
Ben elimde olmayan bir şey yüzünden ezilir, dışlanır, nefret edilir, her gün aşağılanır, her gün onuru gururu kişiliği ayaklar altına alınırken, maske takıp, hayatının baharında kendi kimliğiyle savaşırken, sen sürekli benim gibi insanlara saldırıyor ve sonra tutup bize saldırgan ve önyargılı diyorsun. Yazık Ali Murat BEy.

Asıl sen benim hiç sevmediğim ezilen ve dışlanan insanlara sürekli kin ve nefret besleyen, ellerinde olmayan bir şey yüzünden onlara düşmanlık eden, toplumda hiçbir gücü olmayan insanlara sürekli köşesinden saldıran birisin. Eşcinsel gençler sürekli bu yüzden intihar edip kendini öldürürken başkalarının yaşadıklarından bu kadar umursamazsın. Bir ırkçıdan farkın yok.

Merak ediyorum o aldığın gazetenin girdiği evlerde yaşayan, muhafazakar ailelerin eşcinsel olan çocukları, hislerini anlatamayan, içlerinde savaşan, ailelerine dertlerini açamayan, bir sürü sıkıntı yaşayan, her gün gerizekalı arkadaşlarının "gay misin, top musun" diye birbirleriyle şakalaşmalarını dinleyen, hayatlarının gençliğini bu sorunla harcayan kaç genci, kaç insanı üzüyorsun? O kadar insanın günahını nasıl ödeyeceksin öteki tarafta?
Senden bu kadarını beklemezdim.

Beni düşündüğün için teşekkür ederim. Ama o yaptığın araştırmayı ben ve ailem yüzlerce kez yapmıştık. gerek yoktu. ben senden neden eşcinsellere böylesine nefret dolu olduğunu ve neden bir türlü bizleri anlamamak istediğini açıklamanı beklemiştim.

Google'da bakıp öğrendiğin Cem Keçe'ye gelirsek, onun kitabını tasarladığı Nicolosci denen adam ABD'de bütün bilimsel çevrelerde maskara edilmiş ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan bir adam. iddia ettiği "değiştirme terapilerinin" belli bir bilimsel dayanağı yok. eşcinsel olup da sonradan değiştiğini iddia ettiği insanlar için geçerli klinik deneyler göstermiyor. Benim Cem Keçe'ye gitmiş bir kaç arkadaşım var. Değişebilen yok. Kaldı ki Nicolosci bile kendisine başvuranların büyük bir bölümünün değişemediğini itiraf ediyor.

Zaten ben Cem Keçe'yi biliyorum ki? Zaten ben beni değiştirebileceğini iddia eden bir sürü psikiyatriste gittim ki? Değişen bir şey olmadı. Yani biz de aptal değiliz sevgili Ali Murat Güven. Cem Keçe bir sahtekardır. Zor durumdaki insanların, umutsuz insanların parasını çalmak, onları kandırıp kolay yoldan para kazanmak isteyen bir adamdır.
Bir sürü eşcinsel insan, abd'de ve türkiye'de tür psikiyatristlere gidiyor, değişmek istiyor, eşcinsel olmak istemiyor, ama değişemiyorlar. ve senin de değişebilirsiniz diye diretmen gerçeği değiştirmiyor. sen de pek umursamıyor düşmanlığa devam ediyorsun. ne de olsa canı yanan sen değilsin? Değişebilirsiniz diyorsun, değişemedikleri zaman da hayır hayır değişebilirsin, sana her şey yasak! ahlaksızsın! diyorsun.

yine son yazında yapacağını yapmışsın: bizler anormal insanlarız. ve diğerleri normal.

bizler çok aptalız ya ezileceğimiz, dışlanacağımız veya bütün hayatımızın kısıtlanacağı bir şeyi "tercih" ediyoruz ve diğerleri çok akıllı da karşı cinsten hoşlanmayı "tercih" ediyor. mesela benim okulumda eli şeyinde dolaşan futboldan başka bir şey konuşmaktan aciz beyinsizler çok akıllı ki karşı cinsten hoşlanmayı tercih ediyor?
"cinsel tercihmiş"... tabi tabi. tercih. hem tercih diyorsun, hem de tutup bunun doktorlar tarafından düzeltilmesini istiyorsun. tercihse ne doktora gideceğim? basitçe tercihimi değiştiririm olur biter.

Bahsettiğin gibi Efendimiz de eşcinselliği kınamıyor. Kuran'da Lut Kavmiyle ilgili ayette tamamen bir tecavüz söz konusu. Bunun eşcinsellikle alakası yok. Çift cinsel organlılar da doğuştan geliyor, ana rahmiyle doğan erkekler de doğuştan geliyor. çok dogmatik bakıyorsun. kendini değiştiremiyorsun. peygamberimiz kınayacaksa kimi kınar? her gün okulunda dalga geçilen, ve aşağılanan, taciz edilen eşcinsel öğrencilere bunu yapanlara kınar! bunu yapanlara sesini çıkarmayanları kınar! aşağıdaki haberde intihar eden çocuğa bunu reva görenleri kınar!

Sen kendini çok müslüman ve beni az müslüman mı sanıyorsun? benim içimdeki imanı, peygamber sevgisini nereden bilebilirsin ki?
eşcinsellik günah diyelim, şu çocuğa yapılanlar ne?

http://www.nowpublic.com/world/seth-walsh-13-yr-old-commits-suicide-after-bullying-video-2685728.html

Öteki tarafta seninle görüşmeyi ve Allah'ın huzurunda bu işin muhasebesini yapmayı çok istiyorum...

Aleyhil lane diyorum ne kadar eşcinsel düşmanı varsa. allah çocuklarınıza vermesin bunu!

Allah tüm üzüntülerinizi ve sıkıntılarınızı yok etsin. çocuklarınıza ve size sağlıklı uzun ömürler versin umarım. ama siz de bize artık üzüntü ve sıkıntı vermeyin, olur mu?

DİLLERİNİ BU KADAR ÇOK BİLMİŞ VE KÜREK GİBİ UZUN YAPMAYA HARCADIKLARI ZAMANI KENDİ SORUNLARINI ÇÖZMEYE HARCAMIŞ OLSALARDI, MUHTEMELEN KISA SÜREDE ÇOK MÜTHİŞ BİR YOL ALIRLARDI. FAKAT, BU ARKADAŞLAR BÜTÜN ENERJİLERİNİ TOPLUMDA LEGALİZE OLMAYA... HARCADIKLARINDAN DOLAYI, HAYATLARINDA DA DEĞİŞEN HİÇ BİR ŞEY OLMUYOR. ÇÜNKÜ 7 MİLYAR İNSANI EŞCİNSELLİĞİN NORMAL, DİĞERLERİNİN YAŞAMININ ANORMAL OLDUĞUNA İKNA ETMEYE ÇALIŞMAK GİBİ TUHAF BİR DAVANIN İÇİNDELER..
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.