Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Eşcinsel İlişki Görüntüleri İntihar Ettirdi

Eşcinsel İlişki Görüntüleri İntihar Ettirdi

Eşcinsel İlişki Görüntüleri İntihar Ettirdi
01.10.2010 Cuma 04:14
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1822 Defa Okunmuştur
New Jersey'de bir üniversite öğrencisi bir erkekle girdiği seks ilişkisinin gizlice videoya kaydedildiğini ve internette yayınlandığını öğrenince köprüden atlayarak intihar etti.

18 Yaşındaki Tyler Clementi'nin cüzdanı 22 Eylül günü George Washington köprüsü üzerinde bulundu; cesediyse henüz bulunamadı.

Tyler Clementi, Rutgers Üniversitesi birinci sınıf öğrencisiydi

İki görgü tanığı bir kişinin köprüden atladığını gördüklerini haber vermişti.

Clementi'yi gizlice videoya çeken iki öğrenci yasadışı görüntü kaydetmekle suçlanıyor.

Clementi ailesinin avukatı, "Tyler iyi yetişmiş bir gençti ve başarılı bir müzisyendi. Aile, tarifi mümkün olmayan bir üzüntü yaşıyor." dedi.

Gizli çekimin Rutgers Üniversitesinde, Clementi'nin yurt odasında bir internet kamerası aracılığıyla yapıldığı ve internet üzerinden naklen yayınlandığı bildiriliyor.

Clementi'nin Dharun Ravi ve Molly Wei adlı oda arkadaşları, söz konusu görüntüleri çekmek ve yayınlamakla suçlanıyor.

Öğrenciler, mahkeme yarafından suçlu bulunursa 5 yıla kadar hapis cezası alabilirler.

Ravi'ye ait Twitter sayfasının geçtiğimiz günlerde silindi. Ancak Google üzerinden ele geçirilen bir sayfa görüntüsünde, Ravi, oda arkadaşıyla ilgili yaşadıklarını anlatıyor.

Ravi, 19 Eylül tarihinde, "Oda arkadaşım gece yarısına kadar odada yalnız kalmak istediğini söyledi. Ben Molly'nin odasına gittim ve internet kameramı açtım. Bir tiple onu ilişki halinde gördüm." diyordu.

Bundan iki gün sonra da Ravi, "iChat'i olanlar, cesaretiniz varsa 9:30-12 arasında benimle video sohbetine gelin. Evet, gene aynı şey oluyor." diye yazmıştı.

Amerika'daki eşcinsel hakları savunucuları Clementi'nin intiharının ulusal düzeydeki bir sorunu öne çıkardığını; cinsel tercihleri yüzünden tacize uğrayan gençlerin intihara yöneldiklerini söylüyorlar.

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.