Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Erdoğan'ın Oğlu ile Topbaş'ın Oğlu Vakıf Kurdu

Erdoğan'ın Oğlu ile Topbaş'ın Oğlu Vakıf Kurdu

Erdoğan'ın Oğlu ile Topbaş'ın Oğlu Vakıf Kurdu
19.12.2012 Çarşamba 11:18
Bu Habere 4 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2900 Defa Okunmuştur
Necmettin Bilal Erdoğan ile Hüseyin Ersan Topbaş, ortak vakıf kurdu. Amaç okçuluk sporunun geliştirilmesi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş okçuluk sporunun geliştirilmesi amacıyla çalışmalar yapmak üzere bir vakıf kurdu.

Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı kurucuları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız da yer aldı.

Vakıf ikametgâhı İstanbul olurken vakıf tescili İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından yapıldı. Beyoğlu 2. Noterliğince düzenlenen vakıf kuruluş senedine göre Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı’nın amacı başta okçuluk sporunun canlandırılması üzerine faaliyetlerde bulunacak.

Vakfın amacı, “Başta okçuluk olmak üzere ata sporlarının milli, tarihi, sportif, sanatsal, kültürel ve eğitim nitelikleriyle kavranması ve kültürel bir bilinç olarak benimsenmesi için çalışmalarda bulunmak, başta okçuluk olmak üzere, ata sporları ile bütün spor dallarını, bugünün ve geleceğin nesillerine sevdirmek, sporcuları eğitmek, maddi ve manevi olarak desteklemek, eğitim ve spor tesisleri kurmak, ata yadigârı tesis ve alanları aslına uygun ihya etmek, öncelikle Okmeydanı’nda bir vakıf kültürüyle yüz yıllar boyunca hizmet veren ama her müessese gibi zamanla hususiyetini yitiren Okçular mektebini yeniden ihya etmek, medeniyetimizin bütün unsurlarından miras aldığımız değerleri yaşatmak, bu değerleri kuşanmış, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesine, sporcularımızın ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlanmasına, ülkenin tanıtımına, doğal hayatın korunmasına katkı sağlamaktır” olarak tanımlandı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • muşlu
  19.12.2012 20:39
  neden ? turkiye de ,
  okculuk federasyonu yok mu? siz en iyisi yine ata sporlarimizdan ve en onemlisinden biri olan binicilikle ugrasin, ATA nasil binilir sizden iyi bilen olmaz! babalariniz on yildir sirtimizdalar!eskiasker.
 • Misafir
  19.12.2012 19:02
  Misafir
  tebrik eeerim çok iyi olmuş hem sünnet hem yararlı bi spor
 • Misafir
  19.12.2012 17:21
  hadi ordan
  dernek adı altında halkı sövüşlemekten başka ne yaptınız bu zamana kadar artık kimsede para pul yok yakında hepsini geri alcaklar daha bunlardan
 • Misafir
  19.12.2012 13:49
  ...
  eminiz amaç okçuluk sporunun geliştirilmesidir...