Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Erdoğan'ın Kardeşi Mustafa Erdoğan Ölen Askerin Cenazesinde (Galeri)

Erdoğan'ın Kardeşi Mustafa Erdoğan Ölen Askerin Cenazesinde (Galeri)

Erdoğan'ın Kardeşi Mustafa Erdoğan Ölen Askerin Cenazesinde (Galeri)
14.10.2011 Cuma 16:12
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2478 Defa Okunmuştur
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) terhisine 5 gün kala "disko" denilen disiplin koğuşunda yediği dayak sonucu öldüğü iddia edilen Uğur Kantar (21), toprağa verildi.
Uğur Kantar’ın cenazesine yakınlarının yanı sıra Üsküdar’daki Emniyet Mahallesi’nde oturan komşuları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan da katıldı.

Tedavi gördüğü Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) önceki gün hayatını kaybeden Uğur Kantar’ın cenazesi, bu sabah saatlerinde Karacaahmet Gasilhanesi’nden alınarak Emniyet Mahallesi Yaşar Doğu Sokak üzerindeki evine götürüldü. Emniyet Mahallesi’nde manavlık yapan baba Aydın Kantar, anne Fadime Kantar, amca Hamza Kantar cenaze evin önüne getirildiğinde gözyaşlarına boğuldu. Baba Kantar’ın zaman zaman "Keşke benim canımı alsaydın" diye bağırdığı dikkat çekti.

Ağabeylerinin tabutuna sarılmaya çalışan Kübra, Esra ve Merve Kantar, çevrede bulunanlarca güçlükle sakinleştirilebildi. Cenaze helallik alınmasının ardından Emniyet Mahallesi Polisevleri Camii’ne getirildi.

Musalla taşına konulan tabutun başında basın mensuplarına konuşan Aydın Kantar, "Oğlumun ölümünde sorumlu olan tüm kişilerin cezalandırılmasını istiyorum. Göz göre göre evladımı katlettiler" dedi.

Olayla ilgili olarak iki kişinin tutuklandığını hatırlatan Kantar, "Oğluma işkence yapanlar sadece iki kişi değil. Oğlum başına, üzerine kaynar su döküldükten sonra kelepçelenmiş, saatlerce güneşin altında oturtulmuştur. Su istediğinde kendisine su verilmemiştir" diye konuştu.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ile görüştüğünü hatırlatan baba Aydın Kantar, "Bu korkunç olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) dahil her alana taşıyacağız. Başka Uğur’lar ölmesin istiyorum" dedi. Oğlunun durumuyla ilgili bilgi almak için eşiyle birlikte garnizona gittiğini anlatan Kantar, "Eşimi türbanı olduğu için içeri almadılar. Türban nedeniyle içeri giremiyorsak bizim çocuklarımızı da askere almasınlar" diye konuştu.

Gazi Magosa’daki 28. Tümen, 61. Alay 3. Tabur 9. Bölük’te askerliğini yapan Uğur Kantar’ın asker arkadaşı ve yaşanan olayların tanığı Soner Kandemir de basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Kandemir, yaşanan olayların çok acı verici olduğunu hatırlatarak, "Görevli bir subayla kaldığı bölüme girdiğimizde ellerinin kelepçeli olduğunu, bir sandalyede oturduğunu gördük. Baygındı. Hemen hastaneye götürdük. Doktorlar çok su kaybı olduğunu söylediler" dedi.

MUSTAFA ERDOĞAN DA KATILDI

Polisevleri Camii’nde kılınan cenaze namazına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Ziya İlgen, AKP Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Namazın ardından cenaze Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  15.10.2011 05:48
  VAHŞET
  Haberi okurken tüylerim diken diken oldu ceza vermek istiyorlarsa hapislik versinler işkence yapmaya kimsenin hakkı yoktur bu haberi okurken insanlığımdan utandım her kurumda akıl hastası cani ruhlu kişiler olabilir bu gibi insan dışı yaratıkları bu kurumlardan ayıklanması gerekir bakın sonuç ortada bir ana kuzusu daha yok edildi bu haber beni çok üzdü ailesine baş sağlığı diliyorum askerimizin mekanı cennet olsun nur içinde yatsın bu dünyada cehennemi gördü öbür tarafta mekanı cennet olsun AMİN
 • Misafir
  14.10.2011 23:40
  Babası haklı !!
  bence işkence yapan her kimse bu rütbeli hemen bunun gereği yapılmalı ve o kişi derhal cezalandılmalıdır .. şehit askerin babasının dediği gibi madem Gataya eşi türbanlıdır diye içeri alınmıyorsa bence başı örtülü olan annelerin oğullarınıda askere almasınlar. sonuna kadar haklıdır bu adam inşallah askeriyeyi mahkemeye verir