Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Erdoğan'dan Yeniden Yargılama Açıklaması

Erdoğan'dan Yeniden Yargılama Açıklaması

Erdoğan'dan Yeniden Yargılama Açıklaması
05.01.2014 Pazar 20:11
Bu Habere 10 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1674 Defa Okunmuştur
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda beş günlük Japonya ziyareti öncesi gündeme dair değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda beş günlük Japonya ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. "Paralel devlet" ile ilişkisi olduğu iddia edilen iki bin kişilik listenin kendisine sunulduğu iddialarını yalanlayan Erdoğan, "Bir defa böyle bir şey masamın üzerinde, sümenimin altında söz konusu değil" dedi.

Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılama yolunun açılması ile ilgili olarak da "Çalışmalar bitmek üzere" dedi. Erdoğan, dinleme ve Fethullah Gülen'in mektubuyla ilgili sorulara da yanıt verdi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

ERBAKAN'DAN SONRA İLK KEZ

Japonya'yı, 10 yıl aradan sonra ziyaret etmiş olacağım. 2003 yılında japonya ile ilişkilerimizi stratejik işbirliği düzeyine yükselttik. Özellikle enerji alanında atacağımız adım, ki 22 milyar dolarlık bir yatırımdır. Fransa da bu yatırımın içinde yer alacak.

Japonya'daki temaslarımızın ardından ziyaretimizin ikinci durağı Singapur olacak. Bu ziyaret 18 yıl aradan sonra başbakan düzeyinde ilk ziyaret olması bakımından da önem arz ediyor. Son ziyaret merhum Necmettin Erbakan tarafından 1996 yılında gerçekleşmişti.

Malezya'ya gerçekleştireceğim resmi ziyaret diplomatik ilişkilerimizin tesis edilişinin 50. yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle ayrı bir önem taşıyor.

Bu ziyaretler Türkiye'nin her üç ülke olan ilişkilerinin daha iyi bir seviyeye taşınması için fırsat olacaktır.

2000 KİŞİLİK LİSTE İDDİASI

Bu konu ile ilgili Burhan bey de daha sonra açıklama yaptı. Bülent Bey de açıklama yaptı. Bunların üzerinden ısrarla durmanın anlamı yok. Dünkü toplantıda da buna benzer sorular geldi. Bir defa böyle bir şey masamın üzerinde, sümenimin altında söz konusu değil. Bu tür atamalar yapılacaksa yapılır. Devletin yüz binlerce personeli var. Hükümet yeri geldiği zaman birçok kişinin yeri değişir, atamalar yapar. Bunların hepsi uydurma ifadelerdir. Yalanlanmış olan ifadelerin üzerinde durmanın anlamı yok.

BALYOZ VE ERGENEKON'DA YENİDEN YARGILANMA

Metin (Feyzioğlu) Bey ile yaptığmız görüşme olumlu oldu. Taleplerini bize ilettiği gibi hükümetimizin çalışmalarını memnuniyetle ifade ettiler. Talepler noktasında kanaatlerini ifade ettikten sonra biz yeniden yargılanma konusuna olumlu bakıyoruz, arkadaşlarım çalışmalarını yapıyorlar. Bu çalışmalar da bitmek üzere. Yeniden yargılanma noktasında bizim açımızdan hiçbir sıkıntı yok. Muhalefetin katkısı olursa anayasal düzenlemeye taşırız. Olmazsa yasalar çerçevesinde ne yapılacaksa buna gayret ederiz.

"Olumlu Bakıyoruz,Bu Konudaki Çalışma..." Adlı Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

BAŞBAKAN'LA İLGİLİ DİNLEME İDDİALARI


Başbakanlık Teftiş Kurulu çalışmalarını tamamlamış değil. teftişin bitmesinin neticesi olarak da atılacak bazı adımlar olacaktır.

BÜNYAMİN AYGÜN AÇIKLAMASI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de kaçırılan gazeteci Bünyamin Aygün’ün serbest bırakılmasına ilişkin de açıklama yaptı. Erdoğan, “Az önce müsteşarım da aradı, her an arkadaşlarımız kendisini alabilirler. Şimdi bizde o müjdeyi bekliyoruz” dedi.

Başbakan Erdoğan, Suriye’de kaçırılan gazeteci Bünyamin Aygün’ün serbest bırakılmasına ilişkin olarak, “Olumlu gelişme var, yani dakikalar diyebiliriz inşallah. Az önce müsteşarım da aradı, her an arkadaşlarımız kendisini alabilirler. Şimdi bizde o müjdeyi bekliyoruz. Aldıktan sonra da gerekli açıklama yapılır” dedi.

FETHULLAH GÜLEN'İN MEKTUBU


Malum vakfın sitesinde falan bu metin var. Mektup cumhurbaşkanımıza gönderilmiş bir mektup. İki A4 sayfasını kaplayan bir mektup. Metnin içindeki değerlendirmeler de belli. Mektup benim şahsıma gelmemiştir. Dünkü konuşmamda da zaten bana geldi demiyorum, mektubun geldiğinden söz ediyorum. Başbakan da bu mektubu okumuştur.

'Mektup Cumhurbaşkanı'na Gönderildi' Adlı Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız

ERDOĞAN JAPONYA'YA GİTTİ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya, Singapur ve Malezya'ya gerçekleştireceği resmi ziyaretler kapsamında, THY'ye ait "Ankara" uçağıyla saat 20.40'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'ya gitti.

Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı'ndan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Selami Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve diğer yetkililer uğurladı.

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu da Japonya'ya gitti.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  07.01.2014 18:30
  misafir
  bu dünyada zaten adalet aramak hayal asıl hakiki adalet İLAHİ Adalet ondan başkası hep hayal hep hayal kişi ve kişilere özel adalet getirilmeye çalışılıyor. sayın başbakanımızı da maalesef bu oyuna getirilmeye çalışılıyor.
 • Misafir
  06.01.2014 19:05
  .....
  ilahi adalet öteki tarafta her yapılanın hesabı sorulacaktır elbette
 • Misafir
  06.01.2014 10:26
  HOCA
  SİLİVRİDİKİLERİN SİYASİ KARARLA HAPİS YATTIKLARI BELLİ OLDU BAŞTAN BÖYLEYDİ
 • Misafir
  06.01.2014 10:06
  xxxx
  bunlara bir şeyler mi oluyor....ne bu çelişki kendileri ile çelişen bir yapı var ortada ama dur diyecek bir güç yok ...uzaktan sadece üzüldüğümü dile getirmek istiyorum...müslüman kisvesi altına girmiş bir parti ..yolsuzluk rüşvet...ama kör olmuş gözler bunları dahi göremiyor..evet belki de alternatifi olmayan bir parti ama yinede göz yummamak lazım...
 • FOCUS
  06.01.2014 09:46
  HOCA
  BU YARGILAMALARIN TEKRAR YAPILIP KARARA BAĞLANIP TÜM TUTUKLULARIN BERAAT ETTİRİLMELERİ LAZIM ÇÜNKÜ BU SUÇLAR UYDURMA DELİLERLEE YAPILMIŞTI BAŞTAN YANLIŞTI
 • Misafir
  06.01.2014 06:39
  NE YENİDEN YARGILANMASI BE
  BDP Lİ PKK YANDAŞLARINI YARGILADINIZMI BİRDAHA YUNAN 11 ADANI İŞKAL ETMİŞ MÜDAHALE EDECEK DENİZ KUVVETİN YOK HEPSİ İÇERDE .....
 • Misafir
  06.01.2014 01:02
  KIRMIZI KART
  Bunlar hükümete karşı Darbe planlamıyorlar mıydı.Ne oldu da şimdi yeşil ışık yakıldı..
 • Misafir
  06.01.2014 00:33
  DARBECİLERDİ HANİ
  Hani bunlar Darbeciydi.Hükümete darbe planlıyorlardı.Darbeci diyenler şimdi askerlerin çıkması için yeniden yargılama istiyorlar.Daha neler göreceğiz...
 • Misafir
  05.01.2014 23:58
  sayin basbakan,
  adrinalinsiz yasayamaz. keske budurumu arastirilsa.
 • FOCUS
  05.01.2014 21:49
  sabır
  sabredelim Mevlam ne eylerse güzel eyler dua olmasaydı ibadetin ne önemi olurdu .