Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Emekli 800 Lira Promosyon Alabilir

Emekli 800 Lira Promosyon Alabilir

Emekli 800 Lira Promosyon Alabilir
03.11.2012 Cumartesi 13:24
Bu Habere 4 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2326 Defa Okunmuştur
Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in geçtiğimiz gün yaptığı "Bankalarla görüşüyoruz" açıklamasından sonra, gözler emeklilere maaş ödemesi yapan 23 bankaya çevrildi.
Çalışma Bakanı Çelik'in müjdelediği promosyon çalışması tamamlanırsa, emeklilere yılda 600 ila bin 800 lira arasında ek para verilmesi gündeme gelebilir

Son günlerde intibak ve zam haberleriyle heyecanlanan emekliler için şimdi de promosyon umudu doğdu.

Kamu çalışanları ve memurlar için uygulanan promosyon sistemi emeklilere de gelirse, yaklaşık 9 milyon vatandaşa ek gelir imkanı doğacak. Bu gelirin de yılda 600 ila bin 800 lira arasında olması bekleniyor. Bankalar, memur maaşlarını ödeyebilmek ve o pastadan pay alabilmek için promosyon uygulaması başlatmıştı. Kamu kurumlarına 250-300 milyon lira arasında promosyon ödeyen bankaların verdikleri bu paralar da memurlara ek gelir olarak dağıtılıyor.

MEMURA VERİLİYOR

İlk başlarda bu paralar bazı kamu yöneticilerine makam odası ve makam arabası alımında kullanılmıştı. Buna el koyan hükümet, paraların çalışanlara dağıtılmasını sağlamıştı. Dağıtılan paralar, bankanın verdiği promosyona, çalışanın aldığı maaşa göre farklılık gösteriyor.

Uzmanlar, eğer emeklilerin de böyle bir hakka kavuşması durumunda ödenecek paranın 600 lira ila bin 800 lira arasında değişebileceğini öngörüyor. Benzer paraları halen memurlar alabiliyor. Emekli sayısının memur sayısının 3 katından fazla olması bu rakamların daha da yükselebileceğini de gösteriyor.

Tabii rakam tamamen SGK ile bankalar arasında yapılacak görüşmelerde belirlenecek. Buradaki pazarlıklar ve bankalar arasındaki rekabet, emeklilerin alacağı promosyon miktarını da belirleyecek. Kamu kurumları, bu maaşların yatırılacağı banka şubelerini ihalelerle belirliyor.

BANKA KAZANIYOR

Bankalar, yatırılan memur ve emekli maaşlarını kullandıkları için bu paralardan kazanç elde ediyor. Bankalara düzenli olarak nakit girişi sağlanıyor ve bu paralar bir süre kasada bekliyor. Ayrıca bankalar, yeni müşteri portföyü oluşturuyor ve bunlara yönelik ürünler geliştiriyor, kredi ve kredi kartı vererek ek gelir sağlıyor.

EMEKLİ MAAŞI VEREN BANKALAR

Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Asya Bank,Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, ING Bank, Finansbank, HSBC Bank, Şekerbank, Tekstilbank, Anadolubank,Turkish Bank, Euro Tekfenbank, DenizBank, Türk Ekonomi Bankası, Halk Bankası, PTT Bank.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  03.11.2012 21:49
  anlaştılar
  sayın bakanım bankalar promosyonda anlaştılar rekabeti kaldırdılar çüzzi komik rakamlar veriyorlar artık
 • Misafir
  03.11.2012 19:53
  emekli ,dede
  HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN....verisenizde sağ olsun ,vermezsenizde.
 • Misafir
  03.11.2012 19:50
  PROMOSYON
  HEP ALABİLİR.YAPILABİLİR.Bİ DE YAP BE.
 • Misafir
  03.11.2012 19:09
  PROMOSYON MÜCADELESİ
  BENCE EMEKLİ BAKANLIKTAN ÖNCE KENDİ HAKKINA KENDİ SAHİP ÇIKMALI VE TAVIR KOYMALI.

  ZATEN BANKASINDAN MAAŞINI ALAN EMEKLİYE BANKA NİÇİN PROMOSYON VERMEK İSTESİN Kİ.

  TÜM EMEKLİLER MAAŞLARINI PTT BANK TAN ALMALI Kİ BANKALAR DAVETKAR OLMAK İÇİN CAZİP PROMOSYONLAR SUNSUN.

  BEN BUNA İNANDIĞIM İÇİN 3 SENEDİR EMEKLİYİM VE HALA MAAŞIMI PTT DEN ALIYORUM.BAZI BANKALAR TELEFON İLE MAAŞ İÇİN DAVET EDİYORLAR BENDE PROMOSYON VERDİĞİNİZ ZAMAN DİYE CEVAPLANDIRIYORUM.