Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Dünyanın En Pahalı Telefonu Satıldı

Dünyanın En Pahalı Telefonu Satıldı

Dünyanın En Pahalı Telefonu Satıldı
13.04.2013 Cumartesi 16:22
Bu Habere 2 Yorum Yapıldı
Bu Haber 5729 Defa Okunmuştur
En pahalı mücevherlerle donatılmış, 15 milyon dolar değerindeki iPhone 5 sahibini buldu.
Lüks kimi insanların gerçekten bir vazgeçilmezi. Hayatının her anını lüks içinde yaşayan insanlar cep telefonlarının da aynı şekilde lüks olmasını istiyorlar. Bu insanların ihtiyacına yönelik lüks iPhone tasarımları yapan İngiliz tasarımcı Stuart Hughes'in son özel tasarımının fiyatı ise gerçekten dudak uçuklatan cinstendi.

Bugüne kadarki en pahalı telefonu tasarlayan Hughes, 'iPhone 5 Kara Elmas' olarak adlandırdığı telefonu Çinli bir işadamına 15 milyon dolar karşılığında sattı. 26 karat altın kasaya sahip olan dünyanın en pahalı telefonun Home tuşunda bile Kara Elmas kullanılmış. Kara Elmas olan Home tuşunun çevresine ise 53 tane elmas yerleştirilmiş. Bunun yanında cihazın orijinal dokunmatik ekranı ise safir cam ile değiştirilmiş. Bu da cihazın ekranının Gorilla Glass'lı ekranlara oranla 3 kat daha sağlam olmasını sağlamış. Aynı şekilde cihazın kamera lensi üzerinde de safir cam kullanılmış.

İngiliz tasarımcı bunun gibi daha birçok cihazı resmi internet sitesi üzerinden satışa çıkarıyor. Siz de lükse meraklıysanız Stuart Hughes'ın internet sitesine uğramayı unutmayın.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  13.04.2013 23:20
  mastadon
  bende kolye parçaları yapıştırıp satayım bari.
 • Misafir
  13.04.2013 18:14
  yusuf
  kimileri açlıktan ölüyor