Haber365 Ana Sayfa » Kültür & Sanat » Dünyanın En Büyük Üç Boyutlu Resmi (Foto Galeri)

Dünyanın En Büyük Üç Boyutlu Resmi (Foto Galeri)

Dünyanın En Büyük Üç Boyutlu Resmi (Foto Galeri)
05.11.2010 Cuma 16:34
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 335 Defa Okunmuştur
Kaldırım resmi sanatçısı Edgar Mueller 300 metrekareye çizdiği Buz Devri karakterleri ile Guinness Dünya Rekorlar'ına girdi.
Edgar Mueller Londra’da Buz Devri temalı dünyanın en büyük üç boyutlu kaldırım resmini yaparak Guinness Dünya Rekorları'na girdi.

Mueller 330 metrekareyi Buz Devri 3: Dinazorların Şafağı adlı filmin DVD'sinin piyasaya sürülmesi ile eşzamanlı olarak filmden bir kare ile süsledi. Altı günde yaptığı eserinde Manny Buck Sid Diego Scrat ve Scratte adlı kahramanlar bir uçurumun kenarından sarkıyor. Kaynakwh webhatti.com: Dünyanın en büyük üç boyutlu resmi

Guinness Rekorları Genel Yayın Yönetmeni Craig Glenday "Guinness Dünya Rekorları Mueller'in muhteşem çalışmalarını takip ediyordu ve böylesi bir rekora dahil olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Çocuklar ve hatta yetişkinler bile onun işlerine hayran. O gerçekten rekorlar kitabındaki yerini hakediyor" dedi.

16 yaşından beri kaldırım resmi yapan ve şu an 41 yaşında olan Mueller "Eskiden tebeşir ve pastel kullanırdım ama zamanla çizimlerim büyüdü ve yağmur yüzünden boya kullanmaya başladım" diye konuştu.

Mueller ayrıca "Ben rekor peşinde koşmuyorum ama kamusal alanları değiştirmek istediğim için de çalıştığım mekanlar büyük oluyor. Eğer bir sokağı değiştireceksem bütün sokağı kapatmam lazım" dedi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.