Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Dört Bir Taraf'ta Deniz Gezmiş Kavgası (video)

Dört Bir Taraf'ta Deniz Gezmiş Kavgası (video)

Dört Bir Taraf'ta Deniz Gezmiş Kavgası (video)
01.05.2012 Salı 23:48
Bu Habere 5 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1447 Defa Okunmuştur
Nagehan Alçı, sol hareketin askerle iç içe olduğunu, militarist bir karakter taşıdığını iddia edince Enver Aysever'le birbirine girdi.
 CNN Türk ekranlarının hararetli programı Dört Bir Taraf, gergin bir sol ve militarizm tartışmasına sahne oldu. Nagehan Alçı, sol hareketin askerle iç içe olduğunu, militarist bir karakter taşıdığını iddia edince Enver Aysever'le birbirine girdi.

Nagehan Alçı'nın "Türkiye'de sol militarizmle hesaplaşmalı mıdır?" sorusuna yanıt veren Enver Aysever, "Deniz Gezmiş'lerin ve arkadaşlarının o dönemki gençlik hareketlerinin askerlerle hiç bir ilişkisi yoktur. Bana bir tane belge getirin, getiremezsiniz. Bunun böyle olduğunu bütün dünya da bilir, bütün sol da bilir. "Bundan sonra ülkücüler komünistleri gerekirse öldürecek" diyen MİT raporu var işte. Kim bunlar solcular mı? Kimin askerlerle ilişkili olduğu belgelidir" dedi.

Nagehan Alçı, Enver Aysever'in MİT raporundan yaptığı alıntıya karşı Hasan Cemal'in kitabından alıntı yaparak yanıt verince stüdyo karıştı. Aysever, "Ben belge var mı dedim, Hasan Cemal belge midir?" diyerek tepki gösterdi. Alçı, Aysever'e "Hasan Cemal oyununu bozdu değil mi?" diye yanıt verirken solun askerin güdümünde olduğunda ısrar etti.

Altan Öymen de Nagehan Alçı'ya sert tepki gösterirken "Vefat etmiş insanlar hakkında böyle kolay konuşmayalım, yazıları ortada deyip duruyorsun getir o zaman yazıları da görelim" derken Enver Aysever "bunlar bizim için küfür sayılır" diyerek Alçı'ya sert çıktı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  02.05.2012 11:51
  sol emperyalizmin uşağı idi
  Birileri milleti kandırmaya çalışıyor.Yok efendim sol tam bağımsız Türkiye istiyormuş.Biz o günleri gördük.Türkiyedeki sol komünist emperyalizmin uşağıdır.Hafızalarınızı bir yoklayın, Yoğuslavya komonizm ile yönetiliyordu lideri Tito idi Türkiyedeki bir gurup solunda lideri Tito idi.Arnavutluk Komonizmle yönetiliyordu Lideri Enver Hoca idi Tütkiyedeki bir gurup solunda lideri Enver Hoca idi. Çin Komonizmle yönetiliyordu Lideri Mao idi Türkiyedeki bir gurup solunda lideri Mao idi.Sol gurupların geneline yakınının lideri zaten lenin idi stalin idi.Zamanın CHP si de bunlara çanak tutuyordu.Kimse hariçten gazel okumasın,Türkiyedeki en büyük emperyalist güç sol idi.Sağın liderleri kim idi,Kanuni idi, Fatih idi,Alparslan idi, Çine karşı bağımsızlık mücadelesi veren Kürşat idi.Hiç kimse solu masum göstermeye kalkmasın gerçekler ortadadır.
 • Misafir
  02.05.2012 11:23
  6.FİLOYA AMERİKALILAR SALDIRTTI
  amerikan subayların bilgisi dahilinde denis gezmiş 6.filoya saldırdı..........
 • Misafir
  02.05.2012 11:00
  sorun var
  evet enver arsevende sorun var kafasında hala militanizim var defalarcada yazdım bu ülkeye ihanet edenler baş tacı edildi ....kanal kanal gezdirerek ödülendiriyorlar dolaylıda olsa ihanet etmektedir mahir çayan ve arkadaşları boşuna idam edilmedi gene diyorum devletimiz kendine yan bakana elbette cezasını veriyor verecektir ne yani beline silah koyan bir örğüt kurup istedğinimi yapacak ozaman haydutların ülkesi olmuyormuyuz yazık ettiriyorlar bu ğüzelim ülkenin gencecik insanlarını kulanarak işte arsevende bunlardan biri keşke bu enerjisini ekmeğini yediği ülkenin geleceği için harcasa
 • Misafir
  02.05.2012 08:39
  Osmanlı Torunu
  bu enver aysever ortaya sürülen yeni piyon olmalı. daha önce ne sesi ne soluğu nede cismi vardı. öncekiler satranç tahtasından çekildi yeni piyonlar sürüldü sahaya. bakalım daha nelerini sürecekler. sahi kim bu enver sedat pardon aysever.???? bilen varmı????
 • Misafir
  02.05.2012 08:12
  yazık
  Bu kadına programında yer verenlere yazık. geçmişi unutup bu şekilde ....insanların kitaplarına meyil etmek kimin haddine! koskoca tarih ansiklopedileri var. Bu kadar mı düştüler.Enver Ayseveri kutlarım gayet iyi cevaplar vermiş.