Haber365 Ana Sayfa » İSTANBUL » Medya » Disney Karakterleri Türkiye'de

Disney Karakterleri Türkiye'de

Disney Karakterleri Türkiye'de
29.09.2010 Çarşamba 14:01
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1138 Defa Okunmuştur
Disney on Ice gösteri grubu özel bir firmanın sponsorluğunda İstanbul Çocuk Tiyatrosu tarafından Türkiye'ye getirildi. Gösteri, yarından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir'de aileler ve çocuklarıyla buluşacak.

Gösteriye ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan gösterinin ana sponsoru Ergo'nun İcra Kurulu üyesi Sedef Korkmaz, sigortacılık alanında faaliyet gösterdiklerini ve yaptıkları işlerin çoğunda ilk hedeflerinin aileler olduğunu, insanları, aileleri mutlu bir gündemle karşılamak istediklerini belirtti.

Disney On Ice gösterisini Türkiye'ye getiren İstanbul Çocuk Tiyatrosu'nun (İCT) da bu isteklerini gerçekleştirdiğini ifade eden Korkmaz, "Bu vesileyle Disney ile birlikte piyasaya da yeni bir ürünümüzü sunuyoruz. Bunun adı 'Kep Destek'. Hayatın riskleriyle karşılaştığımızda, ailelerin, bireylerin, anne ve babaların kritik hastalıklara yakalanmaları veya sakat kalmaları veya yaşamlarını yitirmeleri durumunda poliçelerinde garanti altına aldıkları çocukların eğitimlerini sürdürebilmelerini, istedikleri süre ve istedikleri limit boyunca sağlıyoruz" diye konuştu.

Korkmaz, İCT ve Şişli Belediyesi desteğiyle çevre okullardaki bin 500 çocuğa bu gösteride yer vereceklerini, Ergo Türkiye olarak çalışanları, acenteleri ve brokerlerine özel bir gösteri sunulacağını bildirdi.

İCT Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Gürkaynak da Türkiye'deki en önemli eksikliklerden birinin ailelerin tüm üyelerinin bir arada izleyeceği etkinlikler olduğunu dile getirdi. Bu konuda Disney'in dünyadaki en büyük marka olduğunu vurgulayan Gürkaynak, Feld ve Disney olarak Türkiye'de son 1,5 yıldan beri ikinci şovlarına imza attıklarını ve çocuklara yönelik en büyük gösteriyi getirdiklerini söyledi.

Ergo'nun sponsorluğunun bilet fiyatlarını ucuzlatarak katılımı maksimuma çıkaracağını ifade ederek firmaya teşekkür eden Gürkaynak, bilet fiyatlarının 25 ile 120 lira arasında değişik kategorilerde olduğunu bildirdi.

Disney Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs Bölge Müdürü Sinan Ceylan ise dünyanın en büyük eğlence kuruluşu olan Disney'in faaliyet alanları arasında sinema, televizyon kanalları, DVD, lisanslı ürünler, bilgisayar oyunlarının bulunduğunu belirterek, "Portföyümüzdeki pek çok markamızla ailenin tüm üyelerine farklı eğlence türleri sunuyoruz" dedi. Disney'in yaklaşık 80 yıllık bir geçmişi bulunduğunu anımsatan Ceylan, şöyle devam etti: 

"Son yıllarda Disney işlerini geliştirmek için 3 global strateji benimsedi. Bunlar 'Yaratıcılık', 'Uluslararası büyüme' ve 'Teknoloji'. Yaratıcılık bizim işimizin özünde var. Teknoloji deyince, bu hayallerin gerçekleşmesinde ve geniş kitlelere ulaşmasında bize yardımcı oluyor. Son yıllarda Disney'in sinemadaki üç boyut teknolojisine verdiği önem birkaç yılda gösterime soktuğumuz 16 filmden de anlaşılabilir. Önümüzdeki yıl içinde de 6 üç boyutlu film gösterime girecek. 3. stratejik hedefimiz Uluslararası büyüme, işte bu noktada Türk pazarı çok ön plana çıkıyor. Türkiye'nin genç nüfusu, teknolojiye açık yapısı ve ekonomisindeki dinamizm Disney nezdinde Türkiye'yi çok önemli bir pazar haline getirdi."

Ceylan, kuvvetli Disney rüzgarının 2011 yılında "Karayip Korsanları 4" ve "Arabalar 2" filmleri ve Şubat tatilinde de yeni bir Disney müzikaliyle devam edeceğini bildirdi. Gösteriyi hazırlayan Feld Entertainment Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesi satış ve pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Skorstad ise Türkiye'nin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, genç nüfus yapısıyla Türkiye'nin gelecekte en büyük pazarlarından biri olacağına inandığını söyledi.

DISNEY ON ICE

Mickey Mouse, Minnie Mouse ve dostlarının Disneyland'de geçirdikleri macerayı konu alan buz gösterisinde Disney'in "İnanılmaz Aile", "Alis", "Karayip Korsanları" ve "Oyuncak Hikayesi"nde Buzz Işıkyılı gibi Disney karakterleri de yer alacak. 

Disney On Ice - Disneyland Macerası yarın ile 10 Ekim tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Arena'da, 13-17 Ekim arasında Yeni Ankara Arena'da ve 20-24 Ekim arasında İzmir Halkapınar Spor Salonu'nda izleyici karşısına çıkacak. 

İstanbul'da 19, Ankara ve İzmir'de ise 9'ar kez sahnelenecek gösteride 115 kişi yer alıyor. Gösteri dolayısıyla, sahne arkası ve teknik ekip dahil malzemeler için 22 konteyner ile 2 ayrı buz paneli de Türkiye'ye geldi.

Bugüne kadar 20 ülkede bin 593 kez sahnelenen gösteriyi toplam 6,47 milyon kişi izledi.

 

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.