Haber365 Ana Sayfa » Spor » Cüneyt Çakır Maçı Nasıl Yönetti?

Cüneyt Çakır Maçı Nasıl Yönetti?

Cüneyt Çakır Maçı Nasıl Yönetti?
13.05.2012 Pazar 01:11
Bu Habere 77 Yorum Yapıldı
Bu Haber 22404 Defa Okunmuştur
Hürriyet yazarları Fenerbahçe-Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır'ı değerlendirdi.
Ertuğrul Özkök

Cüneyt Çakır’ı bugün performanslı bulmadım. Kalecinin elinden kaçan topun gol olduğunu düşünüyorum. Tabi hakem değilim. Dia’ya verilen kırmızı kartı da ağır buldum. Ama tabii böyle bir maçı yönetmek kolay değil. Fenerbahçe şampiyonluk kaçırdı diye üzülmem. Takımın buraya gelmesi yüzünden başarmış hissediyorum. Tek üzüldüğüm maçtan sonra çıkan olaylar. Maç boyunca tek bir olay olmadı bundan dolayı mutluyum. Bir lig sona erdi. Temiz bir ligti. Ben GS’nin de iyi top oynadığını düşünüyorum. FB 5 puan geride başladığı play off’u böyle bitirdi. Bence Fenerbahçe başarılıydı.

Yalçın Doğan

Cüneyt Çakır çok iyi maç yönetiyor. Ne futbolculara ne de seyirciye mağlup oluyor. Semih’in pozisyonunda karar doğru. O pozisyon gol değildi. Maç centilmence başladı. Futbolcular başta centilmence davrandı. Galatasaraylı oyuncu Melo oyunu gerdi bence sonra da saçma sapan bir kart gördü. Ujfalusi de saçma sapan kart gördü. Acemiceydi. Profesyonelliğe yakışmıyordu. Oyunu Melo gerdi.

İlker Yasin

Cüneyt Çakır, Uluslararası arenada gösterdiği performansın altında bir performans gösterdi. Yan hakemlerle koordinasyonu iyi değildi. Kırmızı kartın değerlendirmesinde yanlıştı. Plan ve hesaplar üzerine kurulu bir oyun tarzıydı. İlk yarı iki taraf da kontrollü ve sabırlıydı. İkinci yarıda da gerilim hakimdi. Neticede Galatasaray avantajını kullandı. Beraberlik Galatasaray'a yetiyor.

Ercan Saatçi


Cüneyt Çakır Fenerbahçe’nin bariz bir golünü vermedi. Dia’nın ikinci sarı kartını da haksız yorumladı. Zor bir maç ama Fenerbahçe aleyhine kararları yanlıştı.

Yalçın Bayer

Hakem Cüneyt Çakır zaman zaman bocaladı ama durumu sonuçta idare etti. Fenerbahçe çok sert oynadı. Her iki takım için de zor bir maçtı. Sportmenlik dışı davranışların sahaya yansımaması olumluydu. Galatasay haklı bir şampiyonluk elde etti.

İlhan Söyler

Cüneyt Çakır’ın yönetimi fevkaladeydi. Kırmızı kartlarda haklıydı. Ne olması gerekiyorsa onu uyguladı.

Fenerbahçe kazanmaktan uzaktı. Aykut Kocaman’ın da bunda payı vardı. Semih’le başlaması hataydı. GS de akıllı oynadı. Fenerbahçe alan bulamadı. Ne Stoch oynayabildi. Ne Dia oynayabildi.

Kanat Akkaya

Tahminim gönlümden geçendi ve oldu. Galatasaray'ı seven biri olduğum için kazanmasından dolayı çok mutluyum elbette. Fenerbahçe'de iyi oynadı ama bu akşam Galatasaray akşamı. Hak ettiği bir şampiyonluk aldı.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  14.05.2012 14:25
  fb
  galatasaray hakettigi bir sampiyonluk kazandi ama FENERBAHCE daha fazla hakediyordu nedenlerini sizler iyi biliyorsunuz skandal iddalar giden yildizlar tutuklu baskan ve yoneticiler ve sampiyonlugu son maca kadar kovalayan eksik bir kadro. hakemin kararlari tartisilir ama supesiz ki diaya gosterdigi ikinci sari ve kirmizi kart dogruydu ve yine supesiz ki diya orda faul falan yapmamisti, bir yanlis bir dogruyu gorururmu? taraflarin yorumuna kalmis birsey FENERBAHCEnin kazanamamasini diayin atilmasina baglamiyorum kadronun gechen seneye nazaran %50 guc kaybina bagliyorum.
 • Misafir
  14.05.2012 13:48
  kural doğru uygulama yanlış
  semih musleraya dokunmuyor, top yere değinceye kadar topada dokunmuyor. top yere değdikten sonra alıp golü atıyor. yani nizami gol. futbol talimatında degajın tarifi vardır ancak aut veya korner kullanmak gibi tarifli bir kuralı yoktur. yani muslera orada ben degaj yapacaktım diyemez.zira topu yere bırakarak oyunu direkt de başlatabilirdi. kaleci topu kendi isteğiyle bırakıyor ve top yere değiyor. vesselam cüneyt çakır fena çuvalladı.o golü verse bambaşka bir 90 dakika olacaktı ah cüneyt hoca ah
 • Misafir
  14.05.2012 13:15
  zorunuza gitmesin fenevliler
  Anamızın ak sütü gibi helaldir şampiyonluk. yazılan aciz mesajları görünce keyifleniyom gülüyorum neymiş golu vermemiş neymiş gönüllerin şampiyonuymuş:S emzik verelimde susun bi ya :)
 • Misafir
  14.05.2012 13:12
  Fener Ahlakı..
  şiiiiiiiiiiiiyyt.. Biiirrr İkiiiii Üççççççç. cimbombom.cimbombom.
 • Misafir
  14.05.2012 12:02
  Cüneyt Çakır
  Cüneyt Çakır GITSIN SIGORTA İŞİYLE UGRASIN ALAKASI YOK HAKEMLIKLEN BEN BIR GSLI OLMAM RAGMEN HIC OYUN OYNANMADI SAHADA HEP BIZIM OYUNCULAR YATI OYNUN TADI YOKTU FEDARASYON BASKANIDA YONETIMDE BIDE GS YONETICILERI ISTIFA ETMESI LAZIM KUPA BOYLE HIC BI YERDE VERILMEZ TAYIP ZATEN KENDINI BI DIKTATOR SAYIYOR SENI FBLIERDE BIZDE KABUL ETMIYOZ
 • Misafir
  14.05.2012 09:50
  YAZIKLAR OLSUN
  BU ADAMA KOKART VERİP AVRUPA SAHNESİNE SUNANLARA VE BİZE GÖZBEBEĞİMİZ DİYE YUTTURMAYA KALKANLARA YAZIKLAR OLSUN.HAKEMDEN SONRA HERŞEYE BENZİYOR.
 • Misafir
  14.05.2012 09:39
  İYİ HAKEM
  KURAL DEERKİ KALECİ DEGAJI TAMAMLAYAMASSA VEYA ENEGELLEYİCİ BİR UNSURLA KARŞILARIRSA FAUL OLARAK BELİRLENİR. DİA 2 Cİ KART DOĞRU HAKEME TEPKİ VEREMEZZSİN UFALİJİ ÇOK PROFOSONELCE YAPTI HAREKETİ AMA HOCA YEMEDİ DOĞRU KARAR SONUÇTA CÜNEYİT ÇAKIR İYİ HOCA
 • Misafir
  14.05.2012 09:12
  kuralmış
  ne kuralı be avut atışımı kullanıyor ellede degaj yapıyor kaleciler buna benzer 100 lerce gölü yazın googledan seyredin gs yatmak için çıkmış sahaya hakemde çanak tutunca 90 dk yatarak geçti biz tt arenada 2-1 kazanırken yatmadık savunma yaptık ama yatmadık birde iki şampiyonluktan bahseden cahiller fener şampiyon olsa zaten siz biz 9 puan önde bitirmiştik deyip çamura yatcaktınız süper finalde ezen fener oldu ne iki kez şampiyonluktan bahsediyorsun korkuyu 98 e kadar ensenize üfledik
 • Misafir
  14.05.2012 08:56
  kanarya
  yalçın doğan dia nın pozisyonundan neden bahsetmiyorsun Hakeme gelince maçın 65. dk da .... faul olmayan pozisyona faul çalıp maçı katletti iyiki seyirci bir şey yapmadı
 • Misafir
  14.05.2012 02:31
  HELAL OLSUN
  BU HAKEM BARCELONA CHELSEA MAÇINI NASIL YÖNETTİ DİA YI HATALI YOK YERE ATTI HATASINI TELAFİ İÇİN MELO YU ATTI GOLÜ VERMEDİ AMA GALATASARAY LI LAR ALIŞKIN SENELERECE HAGİ ZAMANINDA DA HAKEME MÜDAHALE EDER KART VERMEZ HAKEMSİZ TARİHİHLERİNDE FENERİ YENMİŞLERİ DAHİ YOK DAHA NE DİYİM