Haber365 Ana Sayfa » Bilim & Teknoloji » Çıplak Gösteren Gözlük Gerçek Oldu

Çıplak Gösteren Gözlük Gerçek Oldu

Çıplak Gösteren Gözlük Gerçek Oldu
21.04.2012 Cumartesi 06:28
Bu Habere 31 Yorum Yapıldı
Bu Haber 96963 Defa Okunmuştur
Bilim adamları, terahertz tarayıcılı özel bir sistem geliştirdi. Henüz cep telefonlarında ve kısa bir mesafede kullanılan sistem, duvarların arkasını görüntülüyor ve insanları çıplak gösteriyor.
Çizgi roman tutkunlarının en çok merak ettiği süper güç, Superman’in duvarların arkasını görebilme özelliğiydi. Bilim adamları bu isteği gerçeğe dönüştürdü. Cep telefonu, oyun konsolları ve diğer ev aletlerinde kullanılan CMOS çipini inceleyen uzmanlar böylelikle bilim dünyasında çığır açılacağını söyledi. Şimdilik sadece ufak ev aletlerine sığan ve kullanım alanı sınırlı olan mikroçip aracılığıyla duvar, plastik ve tahtaların arkasının görünebileceği açıklandı. Tıp dünyasında da kullanılan röntgenin bir benzeri olan terahertz kullanan sistemin en ilgi çekici yanıysa insanları çıplak gösterebilmesi. Fakat berrak bir biçimde her şeyi görmek isteyenler biraz daha beklemeli, çünkü gözlükler ışın dalgası yüzünden objeyi mavi gösteriyor.

Yakın zamanda çıplak gösteren çiplerin gözlüklerde de kullanılabileceğini açıklayan bilim adamı Doktor Kenneth O “Henüz kullanım alanı çok kısıtlı. Ama zamanla bu sistem yaygınlaşacak. Halihazırda mikroçipin fiyatları çok ucuz” dedi. Şu ana kadar mikrodalga ile kızılötesi ışınlar arasındaki alanı cihazlarda kullanamadıklarını belirten Texas Üniversitesi’nde görevli bilim adamı Dr. O, “Geliştirilen CMOS çipi sayesinde artık görüş alanı genişledi. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, oyun konsolları ve televizyonlarda bu sistem kullanılıyor” dedi. Ufak bir değişiklikle cep telefonu aracılığıyla insanların çıplak görülebileceğini söyleyen bilim adamı “Fakat birini çıplak görmek istiyorsanız ona en az 12 santimetre yaklaşmalısınız” dedi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  22.06.2014 21:41
  bos isler
  Süper olmus diyenler sizin annaniz baciniz eşiniz yokmu izlenseler hosunuza gider galiba
 • Misafir
  07.05.2013 14:50
  sapıklıkkkkkkkkk
  sapıklıuk
 • Misafir
  12.01.2013 18:08
  Boş işler.
  1- Görsen ne görmesen ne değil mi?
  2- Hah iyice artık şeyimiz meyimiz herkese sergilenecek tam da yeri oldu yani.
 • Misafir
  12.01.2013 18:04
  Saçmalık
  Teknolojiyi saçma şeylere kullanıyorlar.Artık bayanlar dışarı bile çıkamaz hale gelicek.
 • Misafir
  12.01.2013 17:36
  ...........
  boş işlere kafa yoruyorlar demişsiniz adamlar kadınları dikizlemek için bunu geliştirmiyor onuda yapabileceğini söylüyorlar.bu teknolojinin askeri amaçla üretildiğini tahmin ediyorum ve geliştirilirse çok büyük çığır açar. ve bununda normal bir fotograf gibi olucağını hiç sanmam.mesela dışardan baktıgınızda evin içindeki insanların anotomik şekilde hareketi izlenebilir diye düşünüyorum
 • Misafir
  22.12.2012 22:25
  süper olur
  vala kim yaparsa elleri dert görmesin süpr olurrrr :)))
 • Misafir
  02.05.2012 23:06
  gözlüğe gerek yok ki
  ne gerek zaten insanlar çıplak bunuda güzel görunmek için isteyerek yapıyorlar
 • Misafir
  26.04.2012 16:13
  kicik gittiginin ayagini kaydir!
  Madem ciplak gorulebilecegiz bikac ciplak fotografla neler yapilmaz ki??? Bunu yapmasinlar daha iyi bence.
 • Misafir
  24.04.2012 21:10
  SAPIKLIKKKKKKK! !!!!
  Oha bence çok iğrenç ve gereksiz özellikle sapiklar için yapılmıştır bu insanların istemeden namuslarına el koyuyorlar ya nasıl bişey bu kardeşim .
 • Misafir
  22.04.2012 22:18
  gereksiz
  çok saçma insanlar neden gereksiz işler için kafa yorar ki yakında bunlar intihara sebeb olur