Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Çin'de Fahişelere Polis Tacizi

Çin'de Fahişelere Polis Tacizi

Çin'de Fahişelere Polis Tacizi
15.05.2013 Çarşamba 18:36
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1090 Defa Okunmuştur
Merkezi New York'ta bulunan insan hakları izleme örgütü Human Rights Watch tarafından yayımlanan bir raporda, Çin'deki fahişelerin sık sık polis tacizine uğradığı belirtildi.
Raporda fahişelerin polis tarafından dövüldüğü, keyfi olarak gözaltına alındığı, HIV testi yaptırmaya ve haraç vermeye zorlandığı kaydediliyor.

Çin'de fahişelik yasak ve hükümet fuhuşa karşı tavrını sertleştiriyor.

Raporda, bu yöndeki çabaların fahişeleri daha da tehlikelere açık hale getirdiği belirtiliyor.

140 fahişe, müşterileri, polis memurları ve uzmanlarla yapılan mülakatlara dayandırılan raporda, bu kadınların itirafa zorlanmak için polis tarafından dövüldükleri vurgulanıyor.

Bir fahişe, "Bizi ağaçlara bağladılar, üzerimize buz gibi su attılar sonra da dövdüler" dedi. Bir başka fahişe de polis zoruyla ifade imzaladığını anlattı, "Polis bana imza atarsam dört-beş gün sonra serbest bırakılacağımı söyledi. Sonra altı aylığına ıslahevine gönderildim" dedi.

Raporda, polisin fahişelere karşı işlenen suçların üzerine düşmediği, bir çok fahişenin polise gitmeken korktuğu kaydediliyor. Bir fahişe, "Birkaç kez tecavüze uğradım. Ama seks işçisi olarak yasaları ihlal ettiğim için tutuklanabilirim. Bu yüzden polise asla gitmek istemem" dedi.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Çin   Fahişe   Polis   Hükümet   Rapor   Taciz   Haber  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.