Haber365 Ana Sayfa » Sağlık » Canan Karatay: Kolesterol En İyi Antioksidandır (Video)

Canan Karatay: Kolesterol En İyi Antioksidandır (Video)

Canan Karatay: Kolesterol En İyi Antioksidandır (Video)
12.10.2011 Çarşamba 11:18
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2553 Defa Okunmuştur
Prof. Dr. Canan Karatay kolesterolün hastalık olmadığını belirterek "Kolesterol vücudumuzdaki en kuvvetli antioksidandır" dedi.
Prof. Dr. Canan Karatay Habertürk'te İki Ses Bir Nefes programına konuk oldu. Pakize Suda'nın sorularını yanıtlayan Karatay kolesterolün bir hastalık olmadığını söyledi.

Kolesterolün firmalar tarafından hastalık olarak değerlendirildiğini belirten Karatay "Başka sebepler kolesterolü yükseltir. Kolesterol vücudumuzdaki en kuvvetli antioksidandır. Eğer yükselmişse o vücutta mutlaka toksin vardır. Kolesterol onu yok etmek için yükselmiştir. Aynı ateşli bir çocuğun akyuvarlarının yükselmesi gibi" diye konuştu.

Hastalıkların sağlıksız beslenmeden kaynaklandığını anlatan Karatay günde iki yumurta yemenin zararlı olmayacağını ifade etti. Doğal beslenmenin önemine vurgu yapan Karatay  yiyeceklerin kan kolesterolünü yükseltmediğini ancak ilaç firmalarının böyle gösterdiğini söyledi. Karatay ayrıca sağlık araştırmalarının ilaç firmalarının desteğiyle yapıldığını bu nedenle doğru sonuçlar vermediğini vurguladı.

Kaynak: Haber365.com
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.