Haber365 Ana Sayfa » Gündem » CHP'de Kuran Kursu Krizi

CHP'de Kuran Kursu Krizi

CHP'de Kuran Kursu Krizi
22.11.2011 Salı 21:42
Bu Habere 10 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2035 Defa Okunmuştur
CHP'de Dersim çatlağından sonra şimdi de yeni tartışmanın adı Kuran kursu. Kuran kursları ile ilgili 12 yaş sınırını kaldıran düzenlemeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile CHP, Anayasa Mahkemesi'ne götürmedi. İddiayı Mersin Milletvekili İsa Gök ortaya attı. CNN TÜRK'e özel açıklama yapan Gök "bu cemaate verilen siyasi bir mesaj. Tarih bizi yargılayacak" dedi.
CHP lideri parti içindeki Dersim tartışmasının taraflarına sert çıktı ama CHP'de sular durulacak gibi değil. Yeni tartışma konusu Kuran kursları, CHP'nin Kuran kurslarında 12 yaş sınırını kaldıran düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'ne götür memesi.

Konuyu basına kapalı grup toplantısında gündeme getiren Mersin Milletvekili İsa Gök oldu.

CNN TÜRK'e özel açıklamalarda bulunan Gök'ün ifadesine göre, CHP'nin sözkonusu düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'ne götürmek için 16 Kasım'a kadar süresi vardı.

Yine Gök'ün iddiasına göre, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ve kendisinin tüm ısrar ve uyarılarına rağmen Kılıçdaroğlu "Kuran kurslarıyla ilgili maddeler yüksek mahkemeye götürülmeyecek" talimatı verdi. Dava dilekçesine ilk imzayı da kendisi attı. İkinci imzayı ise Emine Ülker Tarhan'ın atmasını istedi.

Gök, "CHP kararnamenin sadece 2 maddesine dava açtı. O da Ekonomi ve Çevre bakanlıklarıyla ilgili. Bu Kuran kurslarına dava açılmasını engelleme operasyonudur. Bu, cemaate verilen siyasi bir mesaj. Bize teşekkür ediyorlar. CHP, tarihinde ilk kez böyle bir şeye göz yumuyor. Tarih bizi yargılayacak" dedi.

Gök, tabloyu butrak otuna benzetti: "Butrak otu topraktan bir anda patlar. Her taraf dikenli ot olur. Kuran kursları şu andan itibaren butrak otu gibi yayılacak ve CHP bu tarlada yaşayamayacak dedim. Genel Başkan sırasındaydı. Hiç cevap vermedi."

Gök'ün ifadesine göre, pek çok milletvekili bu durumu yeni öğrendi.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  23.11.2011 12:41
  canını sıkma
  evet ataist gök tarihten önce bu halk sizi yarğılıyorda ...dine düşman olanların sonlarını bir okusan iyi olur alaha ve dinine karşı savaş açıpta kazanan varmı yerin ve ğöklerin sahibini senmi yeneceksin bu ğidiş sayenizde chpnin oylarının düşünü zevle seyir edeceğim sen veya senin gibiler istemesede allah nurunu tamamlayacaktır
 • Misafir
  23.11.2011 10:04
  AZ KALDI
  isa gök siz chp zihniyetinin bir din inanç düşmanlığı fikrini böylece ispatlamış oluyorsunuz.inançsız olabilirsiniz ama unutmayın gerçek allah inancına sahip insanda merhamet duygusu karıncayı bile incitmeme duygusu vardır.sana bile faydası olur.
 • Misafir
  23.11.2011 09:22
  Harbiden adam dııl
  Büyüksün kk diyenler biz bu adam degil derken en büyük kk diyordunuz şimdi yiyin birbirinizi :)))))
 • Misafir
  23.11.2011 08:59
  akıllı olun.
  insanların din inanc ve ibadetleriyle ugraş-
  mayı bırakın,kurankurslarından ne ıs tersınız
  gecmişe dönmeyin,yanlıs yapıyorsunuz sızden
  ıktıdar falan olmaz,insanların inanclarına
  saygı gostermeyı halen ögrenemediniz işte bu
  yüzden vatandaş size oy vermiyor,halen baş-
  örtüsü,kuran kursları,arkasında siz varsınız
  bu şekilde hic bir şeye sahip olamazsınız.
 • Misafir
  23.11.2011 08:25
  Allah bunlara hidayet versin...
  Bu chp din düşmanlığı yapmaktan ne zaman vazgeçecek.
 • Misafir
  22.11.2011 22:54
  size oy verenler.
  Sizin İslam ve Kur'an düşmanlığınız nedir sn. vekil.Derdiniz nedir insanların inançlarıyla.siz inanmıyorsanız ben size saygı duyarım,beni ilgilendirmez de.ama siz tamamına yakını Müslüman olan bu ülkede böyle yaparsanız size oy değil günahını bile vermez bu millet.Sizin yaptığınız haddini bilmemektir.Seçim zamanı gelince bu millet size haddinizi hududunuzu bildirir bunu unutmayın.
 • Misafir
  22.11.2011 22:54
  İsa Gök haklı
  gönderin artık şu Kılıçdaroğlu'nu, ülke elden gidiyor!
 • Misafir
  22.11.2011 22:42
  vah vah vah vah
  sayın gök siz ölünce cenazenizin hangi mabed te tören yapılıp defnedilmesini isterseniz o din için çalışın ....
 • Misafir
  22.11.2011 22:06
  ızmırlı
  sız chp de bırkactane sahıs kurandan neden bu kadar korkuyosunuz kuran kurslarında yetısen oyrencıler ıslamı cıhat orgutumu oluyor kuran kursunda yetısenler dıken olduda kımın neresıne battı soylermısınız fakat chp lıyım deyıpte devsola kayan cok uyelerınız var ıslama darbe vurmak ıcın elınızden gelenı yapıyorsunuz kardesım zaten kuran terbıyesı olsa bıraz genel baskanınza ve arkadaslarınızın fıkırlerıne saygı duyarsınız bır mhp lı olarak ınanın solcuların cogunu kendınızden souttunuz çevremde coğu chp lı sızlerden nefret edıyor artık bırazda ıslamıyete onem verın ne demek tarladakı dıken gıbı kınıyorum ıslam ulkesınde yasadığınız ıcın ınanca saygılı olun ayıptır
 • Misafir
  22.11.2011 22:03
  iSLAM İLE ALAKALI,,,
  BİR GELİŞME OLMASI HALİNDE İLLADA KARŞI ÇIKMANIZMI LAZIM,SİZ GERÇEKTEN İSLAM,KURAN VE DİN DÜŞMANIMISINIZ YOKSA TARİH SİZDEN NEDEN VE NİÇİN HESAP SORSUN,TARİH DİN DÜŞMANI DEĞİL ONUN İÇİN SİZDEN DİNSİZLİKTEN İSLAMA VE KURAN SÖZKONUSU OLUNCA RAHATSIZLANMANIZDAN SANIRIM HESAP SORAR,BİR GÜN GELİR VİJDANINIZDADA UMARIM MAHKUM OLURSUNUZ.NEDEN HEP ÖYLE BOŞ BELEŞ VE MİLLETİN İBADEDİYLE UĞRAŞIR RAHATSIZLANIRSINIZ.SİZİN İNANCINIZ NE ACABA,,