Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Bülent Arınç: Ahlaksızlığın Daniskası

Bülent Arınç: Ahlaksızlığın Daniskası

Bülent Arınç: Ahlaksızlığın Daniskası
31.10.2013 Perşembe 15:49
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 433 Defa Okunmuştur
AK Parti hükümeti adına Bülent Arınç konuştu...
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis'te 'başörtüsü sebebiyle çatışma çıkacak' beklentilerinin milletvekilleri tarafından boşa çıkarıldığını söyledi. Meclis'i takdir ettiğini ifade eden Arınç, toplumda başörtüsü konusunda olumsuz tepki olmadığını belirtti.

AK Parti'nin başörtülü milletvekilleri genel kuruldaki çalışmalara katıldı. Parti sözcüleri başörtüsü hakkında görüşlerini ifade etti. Hükümet adına ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuştu.

Arınç şunları söyledi:

Herkesin merakla beklediği bir konu var. Arkadaşlarımız başlarını örtmek ihtiyacı hissetmişler, böyle geldiler. Toplumda başörtüsü konusunda olumsuz bir tepki yok, siyasetten ise olumsuz tepkiler de var, olumlu tepkiler de var. Burada, 'çirkin bir söz söylenecek, nerede çatışma çıkacak' diye bekleyen insanlar var, siz bunları boşa çıkardınız.

Tüm konuşmaları dikkatle izledim. Bugün bir kavga yaşanacağını umulan Meclis'te, bunların olmamasını takdirle karşıladım. Sayın İnce'nin, konuyla ilgisiz suçlamalarına müstehak değiliz.

Bundan 14 yıl önce Merve Kavakçı, Meclis'e girdiğinde, yakışmayan tartışmalar oldu. Ama o zaman, Sayın Demirel'in bunu provokasyona çeviren sözleri, merhum Ecevit'in sözlerini hatırlıyorum. Seçimlere girerken 'ben böyle gireceğim' diyor, kimseden ses çıkmıyor. Sonra seçiliyor. Ancak ant içmek mümkün olmadı.

O olayın siyasi sonuçları oldu, en basitinden yüzde 21'den yüzde birlere düşen oy, ekonomik krizde de etkileri olmuştur. Ama halk onu affetmedi. Şimdi çok şükür, sürecin içinde çok şeyler gördük. Artık özgürlüklerin asıl olması lazım. 

Kadınları başı açık ya da başı kapalı olarak kategorize etmek ahlaksızlığın daniskasıdır.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    01.11.2013 09:06
    alfa
    bu zamana kadar hep madurlugu oynadınız .dini kullandınız.ben chp nin bu oyuna gelmemesini takdir ediyor.incenin bütün söylediklerinede katılıyorum.birtanesi yalan diyebilirmisiniz?