Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Bugün Tüm Yurtta Yol Durumu

Bugün Tüm Yurtta Yol Durumu

Bugün Tüm Yurtta Yol Durumu
04.10.2010 Pazartesi 11:05
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 2657 Defa Okunmuştur
Kara yollarının çeşitli kesimlerinde sürdürülen yapım, bakım ve onarım çalışmalarından dolayı ulaşıma kontrollü olarak izin veriliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Tortum-Uzundere-Artvin karayolunun 14-15'inci kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşımın tek şeritten verileceği kaydedildi.

Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun Birecik-Şanlıurfa kesimindeki köprülerde sürdürülen bakım onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.

Söğüt-Korkuteli-Antalya yolunun 9-11'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi, çarşamba, cuma günleri 14.00–16.00 saatleri arasında ulaşıma kapatılacak.

İzmir-Manisa karayolunun 10-12'inci kilometreleri arasındaki menfez çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak..

Marmaris-Gökova karayolunun 20-21'inci kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 13.00–15.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı Kavşağı-Abant Kavşağı ve Bolu (Doğu) Kavşağı-Yeniçağa Kavşağı arasında Ankara-İstanbul ve İstanbul-Ankara istikametlerinde (Bolu Tüneli dâhil) termoplastik çizgi çalışmaları nedeniyle ulaşım, 30 Ekim'e kadar bölünmüş yolun bir bölümünden çift yönlü sağlanacak.

Ortaklar-Söke-Milas karayolunun 57-61'inci kilometreleri arasında sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak verilecek.

Gümüşova-Gerede Otoyolunun Bolu doğu ile Bolu batı kesimleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 20 Ekime kadar İstanbul-Ankara istikameti taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü sağlanacak.

Elazığ şehir geçişinde 1-6'ıncı kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatıldı, ulaşım belediyenin imar yolundan verilecek.

Anadolu Otoyolu'nun Abant Kavşağı ile Bolu Dağı Tüneli arasındaki Elmalık A Tipi Otoyol Hizmet Tesisi'nin yapımıyla ilgili köprü kirişlerinin yerine konulması çalışmaları nedeniyle İstanbul-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinden iki yönlü ve kontrollü sağlanacak.

Samsun-Ordu karayolunun 66-70'inci kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun dağ bandı trafiğe kapatıldı. Ulaşım deniz bandından iki yönlü verilecek.

Zonguldak-Ereğli karayolunun 8-10'uncu kilometreleri arasında, kurp iyileştirme ve heyelan çalışmaları nedeniyle ulaşım 08.00–19.00 saatlerinde aralıklı sağlanacak.

Karacabey-Bursa karayolunun 35-38'inci kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Bursa-Karacabey istikametinden sol şeritten verilecek.

Tirebolu-Torul karayolunda asfalt yapım çalışmaları nedeniyle 18.00–24.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak ve bekleyen araçlar için saat 20.00 ile 22.00'de 15'er dakika trafiğe geçiş sağlanacak.

Milas-Yatağan karayolunun 4-19'uncu kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 14.00–16.00 saatlerinde yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanacak.

Gümüşova-Gerede Otoyolunun Bolu doğu ile Bolu batı kesimlerindeki üstyapı çalışmaları nedeniyle 11 Ekim'e kadar Ankara-İstanbul istikameti taşıt trafiğine kapatıldı. Ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü verilecek.

Anamur-Aydıncık karayolunun 23-25'inci kilometrelerinde bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle aralıklarla patlatma çalışmaları yapılacak.

Osmancık-Gümüşhacıköy karayolunun 4-5'inci kilometrelerinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım birer saat aralıklarla kesilerek kontrollü sağlanacak.

Hasankeyf-Gercüş karayolunun 4-7'inci kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle kasım ayına kadar her gün 09.00–11.00 ve 14.00–16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun 14-17'inci kilometrelerinde salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00–17.00 saatleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları yapılacak, ulaşım kısa süreli aralıklarla sağlanamayacak.

Açıklamada, kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması, zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, aşırı yağış alan yörelerde ani heyelan ve çökme olaylarına karşı dikkatli olunması istendi.


Kaynak: Cihan
Advertorial
Anahtar Kelimeler
bugün   trafik   yol   durumu   tüm   yurt  
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.