Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Bu Hareketin Anlamı ne? (Galeri)

Bu Hareketin Anlamı ne? (Galeri)

Bu Hareketin Anlamı ne? (Galeri)
27.03.2012 Salı 09:05
Bu Habere 27 Yorum Yapıldı
Bu Haber 19145 Defa Okunmuştur
Seul'de Obama ile görüşen Başbakan Erdoğan'ın fotoğraftaki el hareketi Almanların dikkatini çekti.
Erdoğan’ın bu el hareketi Alman Bild gazetesinin dikkatini çekti. Gazeteye konuşan vücut dili uzmanları "Bu duruşa Güç Elması deniyor. Kişi enerjisini karşısındakine yönelterek onun duygularını kontrol eder" diyor.

GÜÇ ELMASI
ABD Başkanı Barack Obama ile önceki gün Güney Kore'de bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşme sonrası kameraların karşısında yaptığı bir hareket Alman basınının ilgisini çekti.

Almanya'nın en çok satan gazetesi BILD, Erdoğan'ın iki elinin parmaklarını önünde birleştirdiği hareketi ilk olarak Alman Başbakanı Angela Merkel'in yaptığını, ardından birçok liderin de aynı şekilde görüntülendiğini yazdı.

Alman Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, eski Almanya Cumhurbaşkanı Cristian Wulff, Rusya Devlet Başkanı Dimirti Medyedev ve Cornwall Düşesi Camilla'nın da aynı halde pozlarını yayınlayan gazete bu hareketin "güç elması" olarak adlandırıldığını belirtti.

Gazeteye konuşan vücut dili uzmanı Sabine Mühlisch de “Bu hareketi yapan kişi, enerjisini karşısındakine yönelterek onun duygularını kontrol eder” yorumunu yaptı.
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  29.03.2012 18:46
  Saçmalayan insanlar lütfen yorum yapmasın!
  Son üç yorum yapan kardeşlerim...Lütfen yazdıklarınıza dikkat ediniz!Bir insan neden kendi liderini kötülesin ki ?O liderin nasıl bir müslüman olduğunu bilmeyen insanların olduğu beni sadace kahkalara boğuyor.Lütfen o hareketin,işaretin veyaa..Herneyse.O işaretin değilde o liderin nasıl bir insan olduğunu araştırınız!Nitekim böyle yorumlar yapmanız insanlığa sığmaz.Düşünmeden etmeden yorumlar yapmanız düşüncelerinizi direkt olarak ortaya koymanız sadece saçmalıktır!
 • Misafir
  28.03.2012 01:50
  sembol
  bu harekette gızlı mana aramak kadar aramamak da yanlıs bence:S bu tur ve gızlı anlamını yanlızca sınırlı kısılertın bıldıgı bu hareketler masonlukla alakalıdır. guclu kım varsa arkasından onlar cıkar. yenı dunya duzenı kısaca
 • Misafir
  28.03.2012 00:29
  o hareketin anlamı
  ben abd ye hizmet ederim abd kölesiyim müslüman düşmanıyım..
 • Misafir
  28.03.2012 00:09
  illuminati
  Başbakan diyor ki... İlluminati sizin tek dünya devleti fikrinizi ve eski dünyayı talan etme fikinizi destekliyorum... merak eden araştırsın bu hareketi...bu budur...o kadar
 • sadikonic
  27.03.2012 22:01
  ..!
  Bu hareketi her heyecanlanan ve her isteyen insan yapabilir.İster hanefi olsun ister şii olsun farketmez. Sonuçta biz özgür insanlarız.Hem şii likte hanefilikte islam da yer alan bir mezhepdir bunun tartışmasına niye gerek duyuyorsunuzki ?
 • Misafir
  27.03.2012 20:17
  :D:D
  benim aklıma bişe geliyor ama bobiler el atmalı olaya:D
 • Misafir
  27.03.2012 19:06
  ben değil vücudum KONUŞUYOR..
  O zaman konuşmaya gerek yok VUCUD DİLİYLE ANLAŞALIM yani her hareketten bir ANLAM çıkarıyorlar pessss yani bunuda DUYDUK.
 • Misafir
  27.03.2012 18:38
  konuşmayın.
  Yaptıgı hareket konu hakimim, konu hakkında bilgim var demek.İki eliyle yaptıgı ücgen ne kadar yüksek olursa o kdar hakimiyet ve bilgili olduğunu karşı tarafa iletir.
 • lestat_shark
  27.03.2012 18:09
  Saflik bizim temelimizde var ama iyi niyetli saflik
  Yorum yapan arkadas Sen bu ülkede ne sa insanlar demisin sen baska ülkedenmi geliyorsun Dini kulanarak yazmisin Suan ülkende dinle ilgili islere inceledinmi Haka hukuka sigan bir yaptirim görüyormusun iranda ((( mesele islamsa iranın şiilik felsefesi ve dini kullanarak iktidar ve güç savaşı vermesi islamın içini boşaltmıştır.biraz ilim sahibi olun öyle))) Bu kisa yorumu bende türkiye icin ayni görüyorum müslüman görünüp gariban insanlarin oylarini eger mesele saflik sa safligini calmak diye yorumluyorum benim ülkem saf dogru her önüne geleni iyi insan olarak görüyor ama icini göremiyor benim ülkemde insanlar cok kolay satin aliniyor gariban insani ne yapsin bu el kol harekatini yapanlar resim öyle bir tablo adamlar alacagini aldi o durus iste saf dedigin insan durusu gariban insan zengin adamin yaninda öyle durur birsey istersin vermez .... yorum yapiyorsaniz kirici karsindaki insani inciltici yorum yapmayin saygilarimla
 • Misafir
  27.03.2012 17:17
  iran
  neden hep irana düşmanlık yapılıyo anlamak çok güç halbuki müslümanlar kardeştir şii veya sünni bu ayrışmalar kafirlerin işi