Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Bir Aylık Bebek 5 Gün Aç Ve Susuz Yaşadı

Bir Aylık Bebek 5 Gün Aç Ve Susuz Yaşadı

Bir Aylık Bebek 5 Gün Aç Ve Susuz Yaşadı
10.11.2010 Çarşamba 12:12
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1015 Defa Okunmuştur
Güney Afrika' da henüz 1 aylık kız bebek, anne ve babasının cesedinin yanında 5 gün aç ve susuz yaşadı.
Johannesburg'un Sebokeng Hastanesi'nde minik yavruyu iki hafta misafir ettikten sonra taburcu eden sağlık görevlileri, bebeğin hayatta kalmasının mucize olduğunu söylediler. Öksüz ve yetim kalan Ntsoaki isimli bebek, babaannesine teslim edildi.

Güney Afrika yerel medyasında çıkan haberlere göre, Johannesburg şehrinin Evaton bölgesinde teneke evde yaşayan bebeğin babası Sonnyboy Maduna, tartıştığı eşi Dikiledi'nin hayatına son verdikten sonra kendisi de intihar etmiş. Aradan bir kaç gün geçince etrafa ağır kokuların yayılması ve cinayet işlenen eve sineklerin dolması üzerine mahalle sakinleri polisi aradı. Kulübeye giren polisler eşlerin cesetleri ve ölmüş olduğunu düşündükleri henüz bir kaç haftalık bir bebekle karşılaştılar. Cesetleri çıkaran polis aradan bir kaç saat geçince minik yavrunun hareket ettiğini gördü ve bebeği hemen hasteneye götürdü.

Öksüz ve yetim kalan bebeğin babaannesi 55 yaşındaki Monyau Maduna, "Oğlumdan 3 yıldır haber alamıyordum. Beni düğününe de çağırmadı. Çocuklar yanlış yapsada anneler affeder. Şimdi işim yok ve diğer yetimlerimle bu bebeğe de bakacağım ve bir gün ona olanları anlatacağım." dedi.

Kaynak: Cihan
Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.