Haber365 Ana Sayfa » Ekonomi » Belediye Sözleşmelilerine Kadro Müjdesi

Belediye Sözleşmelilerine Kadro Müjdesi

Belediye Sözleşmelilerine Kadro Müjdesi
04.02.2012 Cumartesi 08:50
Bu Habere 40 Yorum Yapıldı
Bu Haber 18302 Defa Okunmuştur
Çalışma Bakanı Çelik, belediyelerde sözleşmeli çalışan 17 bin 800 kişinin kadroya geçirilmesi için çalışmanın son aşamaya geldiğini söyledi.
Belediyelerle sözleşmeli olarak çalışan 17 bin 800 çalışana kadro verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, bu konuda yaptıkları çalışmanın tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Bakan Faruk Çelik, Türkiye gazetesine yaptığı açıklamada, kamuda 4B statüsünde çalışan sözleşmeli personele kadro verilmesi sırasında belediyelerdeki sözleşmeli personelin dışarıda tutulduğunu, bu durumun da mağduriyete yol açtığını hatırlattı.

Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin “Başbakanın kendilerine kadro sözü” verdiğine dair açıklamaları olduğunu kaydeden Çelik, “Sayın Başbakan bize bu konuda bir çalışma yapma talimatı vermişti. Bu çalışmayı bitirme aşamasına getirdik. Çalışmayı Başbakan'a sunacağım. Tahminen 5-10 gün içinde konuyu Bakanlar Kurulu'nda tartışıp alınan kararı kamuoyuyla paylaşacağız. Başbakanın onayını aldıktan sonra yasal düzenleme için Meclis gündemine taşıyacağız” dedi.

“Belediyelerde çalışan ve sayıları 17 bin 800'ü bulan sözleşmeli çalışanın ücretlerinde değişiklik olacak mı?” sorumuz üzerine de Çelik, “Ücretler artarsa toplam maliyet de artar. O zaman sıkıntı olabilir. Biz belediyelerdeki sözleşmelileri kadroya geçirmek istiyoruz ama maliyet açısından da olaya bakmak lazım. Temennimiz bir sıkıntı olmadan kadro yasasını çıkarmak” diye konuştu.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  23.05.2013 11:35
  haksizlik
  Arkadaslar bu belediye sozlesmelileri diye tabir ettigimiz grup 5393 sayıli belediye kanunun 49. Maddesi ile kpss sarti aranmadan torpille alinan personeldir oh ne ala gel torpille sonra kadro diye aglan bence kadro verilcekse 657 ye tabi kpss yle yerlesen 4b li personele verilmelidir..
 • Misafir
  10.04.2013 15:25
  ibzlerde yıllardır calışıyoruz mevsimlik adı altında bizler neden magdur eiliyoruz
  sayın bakanım bizler kadro alamayıp kalan mevsimlik adı altında calıştırılan işcileri neden unutuyorsunuz şimdi belediyede kapanıyor bizlerin hali ne olacak bizleri işe almıyorlar yetki elimizden gitti diye yasa cıktı diye on yıldır sıgortalı sendika sözleşmeli olarak calışmaktayım şimdi işime son vermek istiyorlar ben ne yapacagım bizimde hakkımız yokmu bu verilen kadrolarda benimgibi calışan binlerce magdur var neden devlet bunlara bir çözüm bulmuyor saygı deger bakanım sizlerden beklentimiz ya kadro yada bizleri magdur etmeyecek bir çözüm beklemekteyiz bizleri magdur etmeyin bizlerde bu devletin insanıyız saygılarımla.
 • Misafir
  02.04.2013 19:36
  yeter
  kadro verecekseniz verin millet gerçekten çok umutlanıyo
 • Misafir
  31.03.2013 14:36
  399 PTT çalışanına yapılan haksızlık
  399 a tabi KPSS ile kadrolu olarak işe giren PTT personelinin kadro hakkını elinden alıp belediyelerde sözleşmeli çalışan beleşçilere kadro vermek hak gaspıdır...
 • Misafir
  19.02.2013 16:22
  SÖZÜN BİTTİĞİ YER....
  Benim küçücük aklım almadı! kpss nereden çıktı ozaman,biz buna kısaca torpil sese diyelim olmazmı?Bence olur bal gibide olur.Ya kardeşim sözleşmeli girenlerin zaten bir çoğu zengin çocuğu,yapmayın etmeyin ağalar beyler bu olmazz
  Yıllarca hizmet etmiş taşaron işcileri ne olacak demiyorum aynı tas aynı hamam..hı ben olaya hükümet olarak bakmıyorum ben ülke olarak bakıyorum..her gelen aynı...ALLAHA emanet..
 • Misafir
  15.02.2013 20:13
  hak
  kendi adıma söylüyorum bu bana haktır kendim oyumu attım kendimi yaktım .. büyük lafını dinlemek gerek büyüklerimi dinlemedim bunlara oy verdik bu hale geldik .
  adamlar bir gecede kendi zamlarını ayarlıyorlar lakin bir asgeri üçret veya memur maaşı %4 cok %3 olsun diyen bir partiye oy verdim herkesden özür diliyorum...
 • Irmak Berenler
  30.01.2013 22:37
  hak adalet
  ben belediyede cöpte calışıyom bizler en önemli işi en biz işi en yapılmayan işi biz yapıyoz aslında ilk önce bizi düşünün haksa adaletse budur bence
 • Misafir
  25.01.2013 13:06
  ya diğerleri
  17 bin 800 belediye sözleşmelisi memuru kodraya alıcaksanız. Amaa şu anda belediyelerde 23 bin sözleşmeli çalışan var kalanlar nolcak
 • Misafir
  22.01.2013 13:30
  kadro
  sayın bakanım ben şirket işçisiyim şirket belediyenin peki bize hiçbirşey düşünmüyonuzmu .biz hala askeri ücret çalışıyoz.
 • Misafir
  20.01.2013 20:06
  TAŞERONLARIN HAKKI
  BELEDİYELERDE ASIL İŞİ YAPAN TAŞERONLARDAKİ GARİBAN İŞÇİLER. BEN SÖZLEŞMELİ OLUPTA MADDİ DURUMU ZAYIF OLAN GÖRMEDİM. ASIL KADROYU HAKEDENLER TAŞERON İŞÇİLERİ. BUNLARI GÖREREK SÖYLÜYORUM.. BU İNSANLARIN HAKKI NASIL ÖDENİCEK...