Haber365 Ana Sayfa » Yaşam » Bebeğini Evde Bırakan Annenin Cezası Belli Oldu

Bebeğini Evde Bırakan Annenin Cezası Belli Oldu

Bebeğini Evde Bırakan Annenin Cezası Belli Oldu
24.10.2013 Perşembe 19:24
Bu Habere 9 Yorum Yapıldı
Bu Haber 10576 Defa Okunmuştur
Kocaeli'nin Gölcük İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yaman, zanlı annenin 'altsoyuna karşı ihmali davranışla kasten adam öldürme' suçundan dolayı TCK 83. maddesi kapsamında tutuklandığını söyledi.
Bu cezanın karşılığının da müebbet hapis olduğu kaydedildi.  Başsavcı Yaman, Gölcük'te bir ilkokulda sınıf öğretmeni Seçil M.D.'nin 2 aylık bebeğini evde tek başına bırakarak 9 günlük Kurban Bayramı tatiline gittiği ve bebeğin açlık ve susuzluğa bağlı olarak sıvı kaybından öldüğü iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yaman, 'Cani anne, Gölcük'te dehşet...' başlıklı haberler nedeniyle toplumun doğru bilgilendirilmesi, medyanın bilgi alma hakkı ve toplumu bilgilendirme göreviyle soruşturmanın gizliliği, masumiyet karinesi ve kişilik haklarının korunması arasında bir dengenin sağlanmasının gerekmesi nedeniyle basın açıklamasına ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Başsavcı Yaman, açıklamasında şunları kaydetti: "Gölcük Emniyet Müdürlüğü tarafından 20.10.2013 tarihinde Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne 2 aylık bir bebeğin ölü getirildiğinin bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldı. Öncelikle bebek üzerinde yapılan ölü muayenesinde bebeğin açlık ve susuzluktan kaynaklı sıvı kaybı nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuş, fakat kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Kocaeli Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiştir. Bebek üzerinde Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan adli muayene, olay mahallinde yapılan keşif ve şüpheli annenin ifadeleri doğrultusunda ilk aşamada 'altsoyuna karşı ihmali davranışla kasten öldürme' suçundan dolayı TCK 83. maddesi gereğince tutuklanması istemiyle Gölcük nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmiş ve şüpheli 20.10.2013 günü mahkemece tutuklanmıştır. Bebeğin kesin ölüm sebebi halen belli olmayıp bu konuda adli tıp raporu beklenmektedir.

POLİS BABA ORTAYA ÇIKTI


Gölcük'te dokuz günlük bayram tatili boyunca annesinin tek başına bıraktığı bebeğin ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada bebeğin babası olduğu iddia edilen polis memuru T.A.'nın da bilgisine başvuruldu. T.A.'nın anne Seçil Müge Doğanay ile Adana'da yaşadığı dönemde birlikte olduğu anlaşılırken, genç polis, "Evlenecektik, ancak ailelerimiz uygun görmeyince ayrıldık" dedi.

9 günlük bayram tatiline giderek "Berk" adını verdiği bebeğinin açlıktan ölümüne neden olduğu iddia edilen öretmen anne Seçil M. D'nin ifadesinde "Polis sevgilimden hamile kaldım" bilgisini vermesinin ardından Adana Emniyeti'nce inceleme başlatıldı. İncelemede T.A., üst yöneticileri olyla ilgili bilgilendirdi.

AİLELER UYGUN GÖRMEDİ

Genç kadınla bir dönem birlikte olan ve halen Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli 3 yıllık polis memuru T.A., Doğanay ile uzun süredir görüşmediğini öne sürdü.

T.A., "Evlenecektik, ancak ailelerimiz uygun görmediği için ayrıldık" iddiasında bulundu. Polis memuru T.A., "Seçil'in hamileliğinden de, bebekten de haberim olmadı. Uzun süredir görüşmüyoruz" dedi.

Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  29.11.2013 02:46
  Cni yaratık
  Bunu yaşaması haram...
 • Misafir
  28.10.2013 11:39
  azeri kızı
  fırsatım olsaydıda onun yüzüne tükürseydim
 • Misafir
  27.10.2013 23:11
  polisi unutmayın
  O polis memuruda suclu
 • Misafir
  27.10.2013 00:27
  Canı
  Assınlar bu canıyiiii
 • Misafir
  25.10.2013 09:07
  ......
  sen insan falan olamassın..
 • Misafir
  25.10.2013 08:29
  BU KADINA EN AZ 20 YIL CEZA VERİRİLER
  HOCA
 • Misafir
  25.10.2013 08:22
  as
  suratını neden kapatıyorsunnuzki zaten surat yok birde hapisde besliyeceksin as ibret olsun
 • Misafir
  24.10.2013 23:32
  ne a?
  bir katile anne deyip durmayın lütfen.Bu kadına anne demek anneliği kirletmek oluyor.
 • Misafir
  24.10.2013 19:44
  c.s.
  idam edilmeli idam