Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Başbakan Erdoğan'ın Trabzon Mitingi

Başbakan Erdoğan'ın Trabzon Mitingi

Başbakan Erdoğan'ın Trabzon Mitingi
31.05.2011 Salı 16:59
Bu Habere 3 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1782 Defa Okunmuştur
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olaylı Hopa mitinginin ardından Tarbzon'da halka seslendi. Erdoğan CHP, MHP ve illegal örgütlerin elele vererek AK Parti'yi hedef aldığını söyledi.
Başbakan erdoğan Trabzon'da yaptığı konuşmada dağları deldik, biz Ferhat'ız dedi.

Erdoğan Trabzon'da Fenerbahçe'nin şampiyonluğuyla ilgili olarak; "Bunu siyasi istismar malzemesi yaptılar. Ben Rizeliyim, bu kadar kudretliydim Rize'yi şampiyon yapardım. Bizimle Trabzon'un arasını açmaya çalışan bu gafillere ders verin" dedi.

'Hopa’ya eşkıyaların indiğini bilmiyordum!'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Zira ben Hopa’ya eşkıyaların indiğini bilmiyordum. Meğerse eşkıya Hopa’ya da inmiş. Eli taşlı eşkıyalar oraya da inmiş. Ve ne yazık ki taşlarla araçlarımıza saldırdılar" dedi.

Erdoğan, partisince Ata Park’ta tarihi surların bulunduğu mevkide düzenlenen mitingde, Türkiye’nin tarihinde üç büyük dönüm noktası olduğunu belirtti,

Erdoğan, şöyle konuştu:
"1071 Anadolu’nun kapıları açıldı. 1453 İstanbul fethedildi. 1461 Trabzon fethedildi. Anadolu’nun fethi, Trabzon ile tamamlandı. İstanbul’un fethi Trabzon ile anlam kazandı. 2 gün önce İstanbul’un fethinin yani fethi mübinin 558. yıl dönümünü kutladık. Bu sene inşallah Trabzon’un fethinin 550. yıl dönümünü kutlayacağız. Trabzon’un fethi şimdiden kutlu olsun, mübarek olsun."

Erdoğan, kendilerini her zaman bağrına basan, her zaman hasretle, muhabbetle, samimiyetle kucaklayan bu harekete, bu davaya yüreğini, gönlünü, kalbini koymuş Trabzon’u, Trabzonluları selamlayarak, "Sizi fazla beklettim,
hakkınızı helal edin. Zira ben Hopa’ya eşkıyaların indiğini bilmiyordum. Meğerse eşkıya Hopa’ya da inmiş. Eli taşlı eşkıyalar oraya da inmiş. Ve ne yazık ki taşlarla araçlarımıza saldırdılar" dedi.

"Enteresan CHP’nin devasa bir pankartı yanında kimler iş tutuyor, bilmenizi istiyorum" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tek yol sokak diyor, tek yol devrim diyor. Altındaki imza ’halk evleri’ diyor. Değerli kardeşlerim CHP’nin yanında böyle bir pankartın asılmasına göz yummasının ne anlama geldiğini Hakkari’de gördük. Orada da BDP’lilerin eline CHP bayrakları verdiler. İçeride bir tane Türk bayrağı var mıydı, yoktu. Defalarca görüntüleri inceledim, seyrettim. Ah benim hemşehrilerim. Bu CHP, bu Kılıçdaroğlu ve ekibine 12 Haziran’da hesap sormaya var mıyız? 12 gün kaldı, çok çalışacağız.

Bak, kimler kimlerle dolaşıyor görelim. Orada bakıyorsun CHP, BDP el ele, geliyorsun batıya Orta Anadolu’ya bakıyorsun CHP, MHP, BDP el ele. Bunlar aynı şeyi referandumda yapmadı mı? Referandumda CHP’si, MHP’si, BDP’si, TKP, Halk Evleri, illegal örgütler el ele vermedi mi? Şimdi aynı şeyleri yapıyorlar.

Hedefte AK Parti var. Fakat AK Parti kimin şahsında var, milletin şahsında var. Çünkü bizim rotamızı çeteler çizmedi, millet çizdi, millet. Biz Trabzon ile aslında acılar üzerinde konuşmak istemeyiz. Aracılar üzerinden konuşmak istemiyiz. Biz Trabzon ile doğruları konuşuruz, düz konuşuruz, dobra dobra konuşuruz, gönül birliği ile konuşuruz."Başbakan Erdoğan'ın Fenerbahçe, Trabzonspor ve şampiyonluk Açıklaması için TIKLAYIN!


Başbakan'ın Trabzon Mitingini izlemek için TIKLAYIN!

'Erdoğan Trabzon'da Konuştu' izlemek için TIKLAYIN!


Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 1 Ziyaretçi, Ortalama 10 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  01.06.2011 10:37
  fırtına
  bende Trabzonspor sebepli tepkili(fenerbehçenin şampiyonluğuna yakın geçmişte inşallah dediği için) olmama rağmen başbakanın Trabzon mitinginin bir bölümünü izledim ve mantıklı buldum. çünkü keskin tek devlet tek bayrak kelimesini ısrarlı şekilde kullandı. 780 bin dedi. ameliyat yaptırmayız dedi. tamam Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da dedi. bu kürtlerin ateşini alması gerek. uygundur. yetmiyosa yapacak bir şey yok onlara. üzgünüm
 • Misafir
  01.06.2011 10:15
  sayın başbakanım
  bırakın siz trabzonluları fenerbahçenin oyları tek başına iktidara taşır sizi. sadece fenerbahçe taraftarı akp oy kullandığında inanın tek başınıza iktidar olacaksınız. siz bırakın trobzonlular kime istiyorsa versin onlar gelecek sene rakip dahi olamaz. merak etmeyin. fenerbahçe taraftarı akp yi şaha kaldırır. tek başına fenerbahçe-akp işbirliğiyle birinci olur.
 • Misafir
  31.05.2011 17:35
  misafir
  sayın başbakan kilis millet vekili hasan karayı neden tekrar aday göstermedin.yolsuzluğu çıktı değil mi.o zaman onu neden yarğıya havale etmiyyorsun.bunun hesabını vermeli bence.yurt dışına kaçmadan o adam milletin huzurunda hesap vermeli