Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Yalancı Peygamberler, Sahte Veliler...

Yalancı Peygamberler, Sahte Veliler...

Yalancı Peygamberler, Sahte Veliler...
25.01.2014 Cumartesi 13:24
Bu Habere 21 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3427 Defa Okunmuştur
"Bu medeniyet öyle bir medeniyettir ki yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddelerini bünyenin virüsü redettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir."
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı "Yüzyılın İslam Kültür Hizmeti Onur ve Hizmet Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada ''Bu medeniyet yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş alim müsveddelerimi bünyenin virüsü yok ettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir. İlmi güç için, şantaj için, şebekeleşme, örgütleşme için bir araç olarak kullananları bu medeniyet hiç kabul etmemiştir ve etmeyecektir'' dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:


44 ciltlik bir müstesna eserin, İslam Ansiklopedisi’nin yayınlanma şerefini hep birlikte yaşıyoruz. Medeniyetin özü taş, kum, asfalt, güçlü silahlar, tek başına insan dahi değildir. Medeniyetin özü aşktır ve o aşktan hasıl olan ilimdir. Bugün bu salonda medeniyetin özü olan aşkın ve ilmin ete kemiğe bürünmüş haline şahitlik ediyoruz. 44 cilt, 17 bin maddeden oluşan 30 yıllık emeğin neticesinde ortaya çıkan eserin tüm insanlık için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

2 BİN İLİM İNSANI ÇALIŞTI


Türkiye ve dışarıdan 2 bine yakın ilim insanı bu esere birikimini sundu.

HER KİTAP DEĞERLİDİR


Her kitap, her eser değerlidir. Ancak bu ansiklopedi kitap olmanın çok ötesinde kadim medeniyetine ışık tutan bir külliyat.

ÇOK ŞEY OKUYAN ALİM DEMEK DEĞİLDİR


İlim ve bilim aynı şey değildir. Alim ve bilgin birbirinin tıpatıp benzeri değildir. Kişinin çok şey okumuş olması onun alim olduğu, çok şey bildiği anlamına gelmez.

TWITTER’DA ARTIK HERKES YAZAR

Bugün bir çokları çıkar ‘böyle bir ansiklopediye ne gerek var’ diyebilir. İnternette önümüze bir kelime aradığımızda milyonlarca arama kaynak çıkıyor. Artık herkes yazar. Twitter başta olmak üzere herkesin cesaretle fikrini yazdığı çağdayız

İNTERNET BİLGİ VEREBİLİR AMA İLİM BUNUN ÖTESİNDE

İnternet bilgi verebilir ama ilim bunun çok ötesinde bir yerdedir. Kişiyi halden hale çevirmiyorsa o ilim değildir, olsa olsa malumattır.

ÇOCUKLARIMI SÜREKLİ BAĞLARBAŞI’NDAKİ MERKEZİNE GÖNDERDİM


Ben her cildini takip ettim eserin. Çıktı mı çıkmadı mı? Çocuklarımı sürekli Bağlarbaşı’ndaki merkeze gönderdim çıktı mı çıkmadı mı diye.

BAĞDAT GİTTİ HER ŞEY GİTTİ DEMİŞLERDİ AMA ÖYLE OLMADI

Ülkemizde kitapların yığılıp yakıldığını büyüklerimizden dinledik. Saraybosna’da kitaplar yakıldı, dumanları şehrin üstüne yükseldi. Bağdat’ta kütüphane yakıldığında ‘Bağdat gitti her şey gitti’ denmişti. Kitapların yakılması medeniyet yürüyüşünü durdurmadı.
Kitaplar yakılıp yok olsa da medeniyetlerin hafızası silinmez.

BİR BAŞKA BİR ŞEYİ KAYBETTİK


Endülüs’ün kitapları yakıldığında İstanbul kitap merkezi oldu. İstanbul’un kitapları yakılmadı, başka yere de taşınmadı. Biz başka bir şeyi kaybettik. Bir saat uyuyup 23 saat çalışan alimlerimiz vardı. Aylarca evinden uzakta kitap arayan sevdalılarımız vardı.

KİTAPLAR AYNI OLSA DA KİTAPLARI ANLAYACAK HARFLERİ YİTİRDİ

Tüm İslam coğrafyası kitaplarını kütüphanelerini değil ilme olan aşkını ve şevkini, kitaplarla arasındaki irtibatını yitirdi. Kitapların hepsi aynı olsa da kitapları anlayacak harflerini yitirdi.

ARTIK ÜNİVERSİTELER ÖZGÜR

Tarihte yaptık yine yaparız, çok daha iyisini yaparız ve göreceksiniz yapacağız. Bunu yapacak imkana sahibiz. Kılık kıyafete, sakala bıyığa, başörtüsüne takılmayan özgür üniversitelerimiz var. En ücra köydeki çocuğun ulaşabileceği okullarımız var. İlkokul ve liseleri artık formatlama makinesi olarak gören yer değil ilim yuvası olarak görüyoruz. Bunların hepsi birer başlangıç.

AĞIR YÜKLENDİ

Bizim ecdadımız Moğol istilasını, Haçlı istilasını atlattı, bütün harflerimiz çalınsa da bizim medeniyetimiz kendi kendini inşa etmeyi her seferinde başardı.Yaşadığımız fetret gelip geçer, maruz kaldığımız ihanetler hiç şüpheniz olmasın milletin engin feraseti karşısında eriyip yok olup gider. Bu medeniyet öyle bir medeniyettir ki yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddelerini bünyenin virüsü redettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir. İlmi iktidar vasıtası olarak görenleri bu medeniyet yine mahkum edecektir. İlmi bir sihir gibi bir efsunlama vasıtası gibi görenleri bu medeniyet yine reddedecektir. İlmi güç için, şantaj için, şebekeleşme ve örgütlenme için bir istismar aracı olarak kullananları bu medeniyet hiç kabullenmemiştir. Göreceksiniz yine kabullenmeyecektir. İman, dilde kalmayıp kalbe indiğinde imandır. İlim kitapta, cübbede kalmayıp akla ve gönle girdiğinde ancak ilimdir
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  26.01.2014 20:54
  HELAL OLSUn
  bunları ben çok iyi takip ediyorum ben katılıyorum erdoğnaa helal olsun..
 • Misafir
  26.01.2014 17:12
  bu millet neyi yapmamıştır
  başına gelen yiyicileri sopayla kovalamamıştır parasını çalanı cezalandırmamıştır, sadece kendinden zayıf olana erkeklik taslamıştır, baklava çalan çocuğun hapse girmesine ses çıkarmamış, büyük hırsızların da girmemesine GIK çıkarmamıştır. Türk milleti bu siyasetçilere ÇAL emrini kendi vermiştir. BÜYÜK ÇALAN MAKBÜLDÜR
 • Misafir
  26.01.2014 14:40
  misafir
  durmak yok yola devam sonuna kadar arkandayız sayın başbakanım.öyle tezgahlarla şatajlarla akp yi başbakanı yıldıramazlar.bu millet neyin ne olduğunu görüyor.her türlü ayak oyunlarınıda çözecek durumda.
 • Misafir
  26.01.2014 14:13
  Türkiye Atatürkten sonra böyle lider görmedi
  YÜZYILIN LIDERI ERDOGAN
  Iste basbakan ancak böyle düsünür böyle söyler.
  Zamanimizda Erdagandan daha büyük lider yoktur.
  Deste olalim sahip cikalim Erdogana
 • Misafir
  26.01.2014 11:28
  İŞTE LİDER.!!
  sözleri bir kılıç gibi keskin zalimin hainin nankörün bağrına saplanıyor.!! kıvranın ey hainler bu ülkenin başbakanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır. zorunuza gitmesin. 30 martta tekrar göreceksiniz gününüzü ama yine de hiç utanma yokki siz hainlerde her seferin de kaybediyorsunuz ama yine de utanmadan çıkıp konuşabiliyorsunuz.
 • Misafir
  26.01.2014 10:45
  Kararan Partinin Boşbakanı
  Karanlıklarını Örtmek için Herkese hakaret eden Kara partinin Boşbakanı Ters yola giren temelin Hikayesi tam sana göre
  Yazıklar olsun sana senin gibileri bu milletin ne yaptığını görmek istersen eski siyasetçilerin çöplüklerine bir bak.
 • Misafir
  26.01.2014 06:54
  Sahte peygamber ve veliler kim?
  Bir milletvekili çıktı sayın başbakanı peygamber ilan etti. Ne oldu? Hiç. Biri çıktı tanrı ilan etti. Yine bir şey yapılmadı. Sayın Başbakan çıkıp bunlar sapık görüşler diyemedi. Sadece son açıklamadan dolayı sayın Hüseyin ÇELİK Halkı suçlayarak yanlış anladığımızı aslında Allah'ın hoşuna gidecek bütün vasıfların onda olduğunu söylemek istediğini belirtti. Fakat sözlerin asıl sahibi bir şey demedi. Dilinin sürçtüğünden falan bahsetmedi. Demek ki; sahte tanrı ve peygamberler kimmiş!
 • Misafir
  26.01.2014 00:56
  allah ıslah eylesin
  bu ülke cemaatın ahtobot kollarından kurtarılmalı cemaatın adamaları kamu kurumlarundan temizlenmeli
 • Misafir
  26.01.2014 00:17
  Sanki bugüne yazılmış...
  şu kopan firtina türk ordusudur ya rabbi!
  senin uğrunda ölen ordu budur ya rabbi!
  ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namin!
  galip et çünkü bu son ordusudur islamin....
 • Misafir
  25.01.2014 22:55
  hımm
  sayın başbakan sonuna kadar arkanda değilim ;)