Haber365 Ana Sayfa » Dünya » Barda Domuz Yavrusuna İşkence

Barda Domuz Yavrusuna İşkence

Barda Domuz Yavrusuna İşkence
16.12.2011 Cuma 15:16
Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
Bu Haber 1948 Defa Okunmuştur
Bulgaristan'da bir barda yavru domuza yağ sürüldü, ardından kalabalık tarafından yakalanmaya çalıştı. Yavru domuzun öldüğü iddia edilirken, olayla ilgili soruşturma açıldı.
Bulgaristan'ın Gabrovo kentinde bir diskoda eğlence olsun diye yavru bir domuza çektirilen işkence skandala yol açtı

Ülkenin en yüksek trajlı gazetelerinden "24 Chasa" da (24 Saat) manşet olarak yayınlanan habere göre "Alegro" adlı diskoda üniversite öğrencilerinin katıldığı bir eğlencede her tarafına yağ sürülmüş yavru bir domuz salona salındı.

ÜZERİNE YAĞ SÜRÜP KOVALADILAR

Yüksek sesli müzik ve üzerine sürülen yağ yüzünden masaların arasında panik içinde koşarak kaçmaya çalışan yavru domuza dokunana bedava içki, yakalayana ise domuzun kendisinin verileceği ilan edildi.

KABURGALARI KIRILDI

Yakalayarak ödülü kazanmak için herkesin üzerine saldırdığı yavru domuzun kargaşada kaburgaları kırılarak acı içinde can verdiği ileri sürüldü.

Eğlenceye katılanların çektiği fotoğrafların internette yayımlanması üzerine duyulan olaya hayvanları koruma dernekleri ile vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Gabrovo polisinin fotoğraflar ve diskonun güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek olaya karışanların kimliklerini tespit etmeye çalıştığı bildirildi.

Bu arada ifadesi alınan diskonun işletmecisi ise suçlamaları redderek yavru domuzun ölmediğini ve eğlence partisi sonunda kazanana ödül olarak canlı halde verildiğini ileri sürdü.

Bulgaristan'da ceza yasasında yapılan değişiklikle hayvanlara işkence çektiren kişilere 3 yıla kadar hapis ve 2500 avroya kadar para cezası uygulanıyor.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Cezaların artırılması ile ilgili yasa değişikliği, başkent Sofya'da bir sokak köpeğinin geçtiğimiz yaz aylarında kimliği belirleneyen kişilerce dört bacağının kesilerek bir meydana bırakılmasına kamuoyundan gelen büyük tepkiler üzerine yapılmıştı.

Son anda hayatı kurtarılan ve bir barınakta bakım altında tutulan Mima adlı köpek Bulgaristan'da hayvan hakları savunucularının simgesi haline geldi.
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
  • Misafir
    16.12.2011 15:34
    vahset
    bu ne be sizin hiçmi allah korkunuz yok yemesekte o bir canli aynisi size yapilsa iyimi olcak siz bulgarlari ve sizin gibi olanlari kiniyorum