Haber365 Ana Sayfa » Siyaset » Bakan Şahin: Takla At da Sevindiğini Göreyim

Bakan Şahin: Takla At da Sevindiğini Göreyim

Bakan Şahin: Takla At da Sevindiğini Göreyim
16.04.2012 Pazartesi 11:21
Bu Habere 41 Yorum Yapıldı
Bu Haber 4215 Defa Okunmuştur
Erzurum'da vatandaşla bakanın ilginç diyaloğu vatandaşın göbek şovu, bakanın da alkışı ile bitti.
Erzurum'da 5 TEDAŞ işçisinin öldüğü gölette incelemelerde bulunduktan sonra Pasinler'e giden İçişleri Bakanı Şahin, kendisini gördüğü için sevindiğini belirten bir vatandaşa, "Nereden bileyim sevindiğini, hadi bir takla at, oyna da göreyim" dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum Aşkale’de, deniz bisikletiyle onarıma giden 5 TEDAŞ görevlisine mezar olan buzlu gölette inceleme yaptı.

Aşkale Kaymakamı Asalet Karabulut işçilerin 2 yerden göle girme çalışmalarına görevlilerin izin vermediğini, son geldikleri noktada deniz bisikletiyle göldeki buzu kırarak ilerlemeye çalıştıklarını anlattı. Belediye başkanı Ahmet Yaptırmış da deniz bisikletinin kendilerine ait havuzda kullanıldığını ve işçiler tarafından gölete getirildiğini söyledi.

Aşkale’den sonra Pasinler’e geçen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e kaymakamlık önünde 60 yaşındaki Mustafa Boğaçayır “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” dedi. Şahin’in cevabı, “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim. Çal bakayım davulcu” oldu.

Boğaçayır, sevincini göstermek için davul zurna eşliğinde oynamaya başladı. Şahin de "Kürt’ün kızı" oyununu oynayan Boğaçayır’ı alkışlayarak izledi. Şahin, Horasanlı Türkiye Bıyık Şampiyonu Hacı Kırbaç ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.

MHP SERT TEPKİ GÖSTERDİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e "Bu millet taklacı değil, taklacı olan sizsiniz" değerlendirmesini yaparak, "Bakan olduğunda acaba Başbakan'a kaç takla attı? Oyna mı dediler acaba? Siz sanıyorsunuz ki, ne yaparsanız yapın millet size oy verecek. Millet bu kibirin hesabını sizden soracaktır" diye konuştu.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Vural, 28 Şubat yargılama sürecinin demokrasiye sahip çıkma iradesinin toplumda ve kurumlarda yerleşmesi için bir fırsat olduğunun altını çizerek şöyle devam etti:

"Demokrasiye her türlü müdahalenin her zaman mağduru millet olmuştur. Dünü sorgularken, bugünü de anlamlandırmamız gerekir. Herkes demokrasiden ve milletten yana tavır almalıdır. Demokrasiyi içselleştirerek güçlendirebiliriz. Hak haklının elinde olmalı, gücü elinde bulunduranın değil. Başbakan'ın, 'Sabah erken kalkan darbe yapamayacak artık' sözlerine karşılık biz de diyoruz ki, 'Gücü eline alan, millet iradesine ipotek koyma anlayışından vazgeçmelidir.'

İyi darbe kötü darbe olmaz, darbenin iyisi kötüsü yoktur. Bu süreç üzerinden siyasal rekabet yapılmamalı. Yargı siyasallaşmamalıdır. Yargı değil de, kendileri adım atıyormuş gibi gösterenler, 'O zaman 10 yıldır neredeydiniz?' diye sorulmaz mı? 28 Şubat'ta partisini terk edip, gömlek değiştirenler, kendilerini darbe mağduru gibi gösterip siyasi rant arayışı içine girenler konusunda da gerçekleri öğrenme hakkımız vardır. Milli görüşten çıkıp BOP'a dönüştüren gücün kaynağı 28 Şubat ise, aynı zamanda 28 Şubat'ı da pazarlıyor olabilirler. Dönüştürme misyonunun adı dış politikada BOP'sa, iç politikada gömlek değiştirmedir. Biz yine de 28 Şubat'ı 10 yıldır göz önüne almayanların Erbakan'ın vefatından sonra ele almalarını olumlu buluyoruz."

Advertorial
Anahtar Kelimeler
Bu Habere Oy Verin
Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  18.04.2012 00:06
  bu bakanı değiştir
  sayın başbakan pırlanta gibi bakanlarınızın yanına iç işleri bakanı yakışmadı bir değil iki değil
 • Misafir
  17.04.2012 16:11
  millet
  böyle yöneticiye; böyle millet..
 • Misafir
  17.04.2012 08:22
  oy oy
  aglanacak halimize gülüyoruz cok görmemek gerek makamlari bu gibiler isgal ediyor yazik cok yazik
 • Misafir
  17.04.2012 00:54
  ŞIMARIKLKIK
  Alın size %50(yüzde elli) Adamlar sizi okadar garanti görüyorki artık şımarıklık ve terbiyesizlik gayet normal geliyor.Sayın bakan herkesi kendin gibi görme!Sen sevincini nasıl ifade ediyorsan sende öyle istiyorsun galiba.
 • Misafir
  17.04.2012 00:53
  edepsiz
  edepsizliğinde bu kadarı bu kendini ne sanıyor
 • Misafir
  17.04.2012 00:26
  misafir
  bunlardanda baska bir sey beklenemez zaten cünki bunlar herkesi kendileri gibi zannediyorlar cünki alismislar yalakaliga herkesde onlar gibi olacak saniyorlar zaten bunlarin hepsi bu ülkenin vatandaslariyla gözlerinin icine baka baka yalan söylemiyorlar mi bu milleti bu kadarmi enayi zannediyorsunuz siz birazcik utanin ayiptir yaptiklariniz avrupada bir bakan veya millet vekili bir gaf yaptigi an hemen istifa ediyor bizimkilerse alay edip geciyorlar yüzsüzler
 • Misafir
  17.04.2012 00:23
  TÜRKMEN OĞLU
  lideri mersinde çifçiye ANANIDA AL,der bakanıda vatanadaşa takla attırmak ister a k p ZİHNİYETİ HEP AYNI NE OLDUM DELİSİ GİBİ.
 • Misafir
  16.04.2012 23:58
  terbiye yoksunu
  Sana saygı gösterip hürmet eden senden yaşlı adamla dalga geçmeye utanmıyormusun? işte sen ve senin gibiler bu ülkeyi yönettiği sürece, ben lanet ediyorum..yobaz ve cahilliğiniz yetmezmiş gibi ayrıca da küstahsınız.
 • Misafir
  16.04.2012 23:25
  ilginç
  sayın bakan başbakanı tehdit ederek mi bakan olmuş acaba yoksa normal yollardan biraz zor olurdu herhalde.ama sayın bakan o vatandaşa dua etsin çünkü vatandaş çok daha farklı bi tepki verip bakanı çok zor duruma düşürebilirdi.
 • Misafir
  16.04.2012 23:24
  zimba
  böyle beceriksizler nasıl bakan oluyor