Haber365 Ana Sayfa » Gündem » Bakan Açıkladı: Askerlik Kısalıyor!

Bakan Açıkladı: Askerlik Kısalıyor!

Bakan Açıkladı: Askerlik Kısalıyor!
29.07.2011 Cuma 15:19
Bu Habere 12 Yorum Yapıldı
Bu Haber 15112 Defa Okunmuştur
Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ'dan askerlik açıklaması...
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, askerliğin kısaltılması ile ilgili yeni dönemde atılması gereken adımların atılacağını açıkladı.

Bozdağ, askerliğin kısaltılmasıyla ilgili çalışmayla ilgili şu bilgileri verdi: "Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı askerlikle ilgili TSK'nın yapısını farklı bir şekilde değiştirmek için değerlendirme çalışması başlamıştı. Bu çalışma devam ediyor. Seçim döneminde bu çalışmalara ara verilmişti. Şimdi kaldığı yerden çalışma devam ediyor ama detaylara sahip olmadığım için bilgi veremiyorum."
Advertorial
Bu Habere Oy Verin
Toplam 9 Ziyaretçi, Ortalama 6.11 Puan verdi.
Bu Habere Yorum Ekle
 • Misafir
  30.07.2011 02:50
  HHHHHHHHYT
  BİR DE NE KADAR AVRUPACIYIZ AVRUPADA BÖYLE BÖYLE BİZDE NEDEN ÖYLE DEĞİL FALAN.AVRUPA DGM YI BIZE KALDIRTTI İNGİLTERE KENDİ DGM KURDU. O ZMAN BIZDE YENIDEN KURALIM.AVRUPA HRISTIYAN BIZDE OLALIM.AVRUPA DOMUZ ETI YIYOR BIZDE YIYELIM. AVRUPA BIZE TERORLE MÜCADELE YASASINI YUMUŞATTIRDI. FAKAT İNGİLTERDE ÖRGÜT ADINI AGIZA ALMAK YASAK.TABI BU KISIMLARDA ÖRNEK ALINMAZ.
 • Misafir
  30.07.2011 02:41
  HEPTEN KALKAR İÇİN
  SEN DE ASKERLİK YAPMA SENİN ZATEN AMACIN ASKERLİK YAPMAK DEĞİL SEDECE YAPMAMAK İÇİN ÖNE BAHANELER SÜREREK BU TSK YA GÜVENMİYORUM DİYEREK GÜYA HAKLI BIR NEDEN BULDUN NE MUTLU SANA.SENDE GIT YENI HABURDAN GELECEK OLAN OLURSA ONLARI KARŞILA.ÖCALAN NE GÜZEL BU DEMOKRATİK ÜLKEDE İÇERDE OLDUĞU HALDE ÖRGÜTÜ YÖNETİYOR TEHDİTLER SAVURUYOR.BU GÜNDE ÖZGÜRLÜK İSTEDİ AMA SENIN HABERİN YOK.DEVLET BU ŞAHISLA GÖRÜŞÜYOR.BUNADA ELEŞTİRİN YOK. AMA ASKERLİK YAPMAMAK İÇİN BİNBİR NEDEN BULUYORSUN.
 • Misafir
  30.07.2011 02:12
  UYUYALIM UYANMAYALIM
  YA BU TSK YI HAYASIZCA ELEŞTİRMEK MODA OLDU,KİMSE İKTİDARI ELEŞTİREMİYOR.KORKUYORLAR ÇÜNKÜ YA BENİDE ALIRLAR DİYE.BEN TSK DA ASKERLİK YAPMAK İSTEMİYORUM DİYENLERE SESLENİYORUM.BU ÜLKENİN BAŞBAKANI ŞEHİDE KELLE DEDİ AGZINIZI ACMADINIZ.HABURDA LİDERLER GİBİ KARŞILANDILAR ATATÜRKÜN FOTOĞRAFININ ÜZERİ ÖRTÜLDÜ İFADE ESNASINDA,PİŞMANIM DEMEDĞİ HALDE SERBEST BIRAKILDI.HAKİM AYAĞINA GİTTİ.AĞZINIZI AÇMADINIZ.BDP HERTÜRLÜ BÖLÜNME İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPIYOR ÖZERKLİK İLAN EDİLİYOR SES ÇIKARAN YOK BU DA DEMOKRASİ OLUYOR.AMERİKANIN POLİTİKASI OLARAK ASKER SAYISI DÜŞÜRÜLÜYOR VE ASKER GÜÇSÜZ GÖSTERİLİYOR.TSK NIN AÇ ANAYASAYA BAK JANDARMA HARİÇ HAVA KARA DENİZİN İÇ GÜVENLİKLE YANİ TERÖRLE MÜCADELE GÖREVİ YOK.BU POLİS VE JANDARMANIN GÖREVİ.KOLLUĞUN GÖREVİ.KEŞKE TERÖRLE MÜCADELE ETMESELERMİŞ.SEVR ANLAŞMASININ GEREĞİ OLARAK ASKER SAYISI AZALTILIYOR. SANKİ TÜRKİYENİN TEK SORUNU ASKERLİKMİŞ GİBİ ASKERLİĞİ ZORAKİ VE GEREKSİZ GÖSTERMEK İÇİN ASKERLİK SÜRESİNİN KISALTILMASINDAN BAHSEDİLİYOR ÜLKE BÖLÜNE DURSUN TABİKİ.
 • Misafir
  30.07.2011 01:17
  hepten kalkar insallah
  ben bu tsk ya askerlik yapmak istemiyorum aga çünkü adamlara güvenmiyorum sırf hükümeti yıpratmak için kendi askerlerini öldürtmekten çekinmeyen bir zihniyetin emri altına girmek bana cok sacma geliyo. insallah kalkar askerlik .zaten tek bi mantıklı açıklaması yok askerlik yapmanın tüm avrupada kaldırılıyo zorunlu askerlik bizde kalkmıyo onlar bizden mi aptalda kaldıryolar askerligi dünyada bi bizim ülke mi savas olursa halkını korumak için askerlik zorunlu oluyo bi bizim ordumu halkını cok seviyo alaa allaaaa
 • Misafir
  30.07.2011 01:11
  3-6 Ay Askerlik
  Lİse ve üniversite mezunların askerlik süreleri arasında mutlaka fark olmalıdır... kısa dönem askerlik 3 ay uzun dönem 6 ay olmalı ve profesyonel askerlik zaten geldi...
 • Misafir
  30.07.2011 00:36
  Askerlik...
  Kim ne derse desin! Askerler gerçekten de yan gelip yatıyor. Bu lafı çarpıttılar. Doğuda aslanlar gibi nöbet tutanlara söylenmedi bu söz. 13 şehit verirken, mücadeleyi insansız hava uçaklarıyla seyreden ancak hiçbir müdahalede bulunmayan generaller yatmıyor da ne yapıyor? Türk Silahlı Kuvvetlerini öve öve bitiremeyenler askere gidince söve söve geri dönüyorlar bu hallere mi geldi TSK diye! Ha şanı ile şerefi ile yapanlar var! Yüreğini koyan, babalar gibi adına layık askerler var. Onların alnından öperim alnından!
 • Misafir
  29.07.2011 23:32
  oldu varmı başka yapacagınız
  oldu zaten ne yapıyorlarki askerlerimiz anti tayyipin dedigi gibi yan gelip yatmıyorlar yanyana yatıyorlar gecende bir bakan acıklama yapmış pkk bizim askerlerden daha egitimli diye bu zihniyet askerligide kaldırırsa hiç şaşırmıyayım ülkeyi teslim etmenin en kolay yanı bu
 • Misafir
  29.07.2011 22:56
  olduu Cevap
  Haklısın...
 • Misafir
  29.07.2011 22:53
  91/3
  bi kere askerlik 12 ay değil 15 ay önce onu öğrende gel sen koçum
 • Misafir
  29.07.2011 21:42
  hiç olmasın
  meslek haline gelsin...